Operácia pruhu po tehotenstve

jajuska13
13. jan 2018

Ahojte stalo sa vám niektorej že po tehotenstve sa vám spravil pruh? Ja ho mam po prvom tehu už asi 3 roky a stále sa bojím operácie. Aj keď stále niečo boli druhé tehu dojčenie až do teraz malý ma 2 roky. Už môžem ísť teraz aj. Na noc preč.. Ale mam hrozne obavy z anestézie aj celkovo potom bojím sa komplikácií spojených s operáciami nikdy som nebola v narkóze. Mate skúsenosti? Ako to prebiehalo? A co potom ako budem zvládať nedvíhat moje deti? Prikladám foto. Mam ho rovno nad pupkom.

lindusss2016
13. jan 2018

Mne sice pruh neoperovali, ale uplne chapem tvoje obavy z narkozy, som na tom podobne a to.ma o tyzden caka uz.druha sekcia. Neboj sa, pred operaciou si.musis spravit predoperacne vysetrenia a navstivit anesteziologa. Ak by pre teba narkoza predstavovala riziko, zistia to. Nebudem ti klamat, nie je to.nic prijemne, ale asi to.budes musiet zvladnut tak.ci.tak. No a k tomu dvihaniu deti len tolko, ze ja po sekcii tiez.nebudem mocr dvihat 2r dcerku, ale tak.co uz... proste je to.nutne a nejak.sa budeme musiet zariadit bez toho. Drzim palce, rob s tym nieco, kym je este cas

hipuska
13. jan 2018

@jajuska13 môj syn 5r sa vrátil v nedeľu z nemocnice .mal to ale v trošku menšom rozsahu. Po narkize dostal 1x lieky od bolesti a už 3 hodiny po operácii ho to nebolielo ( len pri určitých pohyboch) ale nepotreboval nič od bolestí. To dvíhanie je z toho dôvodu, že ti site miesto by sa mohlo riztrhnut , musí sa to proste zrast. Nám povedali 2 týždne nebehat a neskakat. Al je úplne bez obmedzenia v ostatnom

cecilia68
13. jan 2018

@jajuska13 Mala som aj nad pupkom, aj pod....nič hrozné, výčnelok stiahnu, zašijú a budeš v pohode.....Akurát, ak sa nebudeš šetriť aspoň dva týždne, môže sa stať , že vyskočí zase

aniele
13. jan 2018

No, pri dvíhaní použi brušný pás. Máš naň po operácii nárok. Mne operovali pruh v epigastriu (nad pupkom) v lete. Mesiac som mala nosiť pás. Dali mi ho hneď v nemocnici. Založ si ho ešte poležiačky. A nekýchať, nerobiť prudké pohyby.

zdena12345
14. jan 2018

pozri skupinu abdominalna plastika
https://www.modrykonik.sk/group/2410/detail/

lavieenrose
14. jan 2018

ja ti iba k narkoze ,nemusis sa jej bat, z mojej skusenosti je lepsie ked ti daju tabletky proti vracaniu tesne pred operaciou...na izbe so mnou lezala pani ktora ich brala 12 hod pred operaciou este jednu rano ale operaciu jej o hodinu posunuli a potom vracala...mna narychlo operovali supla som do seba tabletky a nebolo mi vobec zle po prebrati..a na take ze sa po narkoze nepreberes ani nemysli...