Operácia myómov na maternici v Skalici

ivana29
25. feb 2012

Ahojte. Robili niektorej z Vas tento zakrok- operaciu myomov na meternici v Skalickej nemocnici?

emocka
2. mar 2013

To som ešte nepočula, že operácia myomov na maternici, moja mama ich mala, jej hovorili, že treba vyoperovať maternicu. Ja som mala, robilo to 7 rokov "šarapatu" /krvácanie/ tak som nechala vyoperovať maternicu a mám pokoj, už sa nič nezopsuje. Deti mám 3. 🙂

aki100
4. feb 2020

@ivana29 ahoj,sice stara tema ale ako ti to nakoniec dopadlo? Bola si v skalici? Lebo aj ja mam ist dr. Budinskemu,ale celkom sa Skalice bojim ci tam su schopni na toto

kiki160283
27. máj 2020

@aki100 ahoj, už si to prosím ťa absolvovala? Bola si v SI? Mňa to čaká budúci mesiac a bola by som vďačná za každé info. Tiež sa Skalice bojím 😰

aki100
28. máj 2020

@kiki160283 ahoj nie. Ja ho mam veľký, najprv mi ho zmenšuje, momentálne injekciami reseligo takže ja ešte 4 mesiace mam čas. Ale primár Budinský super prístup a odbornik

aki100
26. mar 2021

@kiki160283 ahoj ako si dopadla s operáciou? Mňa čaká už 8. 4

kiki160283
27. mar 2021

@aki100 ahoj, bola som minulý rok začiatkom augusta a dopadlo všetko dobre.

aki100
27. mar 2021

@kiki160283 super. Prosimta aj tí robili klystir pred operáciou? Alebo co mam čakať pred operáciou? Nejaká predpríprava? A ešte ma zaujíma že čo si zobrať do nemocnice. Zoznam mi síce dali ale neviem ci brat nočnú košeľu alebo pyžamo, keďže ten rez bude v podbrušku zrejme že čo si zobrať aby ma to netlacilo ale zároveň mi nebola zima a cítila sa príjemne? Mala si na izbe aj nohavičky? 😁 Taka otázka ale teda ževraj sa krváca po operácii mam si zobrať aj vložky tak vôbec netuším aké nohavičky si zobrať. Také možno blbé otázky ale rozmyslam ze co si ešte po kúpiť co nemám. Ďakujem.

kiki160283
30. mar 2021

@aki100 klistyr dostaneš hneď ráno pred operáciou. Okolo 05:00 príde sestrička, zmeria ti teplotu, dá ti klistyr, osprchujes sa a dáš si ich mega veľké pyžamo 😁(nočnú košeľu), potom príde vizitka a povedia ti čas operácie. Sestrička ti obviaze nohy s obvazmi ktoré si prinesieš a už len čakáš. Tesne pred operáciou dostaneš oblbovak, nalozia ta na posteľ a odvezú na sal. A potom už sa zobudíš až na izbe. Ja som si zobrala všetko to čo bolo na tom zozname. Nepamätám si to všetko, ale príbor komlet, toaletak, pohár, uterák, kefku +pastu, hrebeň, sprchac, 2x nočnú košeľu, 4x klasické nohavičky a pre istotu normálne vložky, ale na izbe boli tie ich sietkovane vložky, tak som používala ich, kde usetris tam 😉😁 nedá sa povedať že budeš krvácať, ja som len spinila, ale zasa záleží ako ta budú operovať, ja som mala laparoskopicko- vaginalne s ponechanim vaječníkov.

amarilka26
30. mar 2021

@aki100 ahoj, ja mam za sebou rezom na bruchu. Robil mi to Budinsky s Donovalom.

amarilka26
30. mar 2021

@aki100 ako pise kiki, je to skor len spinenie, ja som si brala pre istotu vlozky, lebo nie vzdy tam su tie ich.

aki100
30. mar 2021

@kiki160283 ďakujem no toho klystira sa veru bojím to neviem co čakať 😁 ale teda celkovo neviem co čakať a nohavičky si aj nosila? Ja si neviem predstaviť mat niečo na bruchu po operácii no snáď všetko dobre dopadne. Ja mam už veľký myom 10cm možno viac sono ukázalo inak a MR väčší ale primár chce skúsiť najprv laparoskopicky a keď nepôjde tak rezom tak už som celkom v strese.

aki100
30. mar 2021

@amarilka26 ahoj a ako po operácii? Bolelo to moc? Mne hrozí ten rez tiež, skorej ten net laparoskopicky. Ale neviem si tie nohavičky predstaviť ze kde dat tie vložky alebo co keď ma bude bolieť brucho. Ja som si dala deň tiež aby tam bol aj Donoval, ten mňa poslal na operáciu ale teda skorej už rok riešim s Budinským.och som zvedavá ako to dopadne.

aki100
30. mar 2021

@amarilka26 a ešte som sa chcela spýtať koľko si mala rehabilitáciu po operácii než si bola schopná ísť do práce a normálne fungovať? A tiež si mala také nafúknuté a bolestivé brucho ako niektoré baby opisujú po operácii?

amarilka26
31. mar 2021

@aki100 ja som hned po operacii nemala nohavicky, myslim prvy den. Druhy den uz som isla do sprchy a potom som si uz dala. Ale kludne si kup tie jednorazove poporodne. Mala som cisarsky nejaky cas po tejto operacii a tak som mala jednorazovky a je to super vec, inak pre mna bola operacia paradna predpriprava na cisarsky 😀 po sekcii som druhy ddn behala ako sfnka😁.inak po tej operacii som bola troska uboldna, ale nic strasne, dalo sa vydrzat. Ddn operacie som prespala, to si velmi nepamatam, ale potom uz som zacinala pomaly fungovat. Ja som chcela mat klud, tak som bola na nadst.izbe. naucila som sa casom dobre zliezat z postele a potom to uz bola pohodka 🙂 Mna nechal PN Donoval. Operacia bola tusim 6.7 a nechal ma cele prazdniny doma. Ndvirm ci kvoli predchadzajucim potratom, lebo nemam manualnu pracu. Ale padlo to dobre. Je fakt ze som to citila pri sedeni, nebola to bolest, no musela som sa vzdy po nejakej dobe pohnut. Inak ja som bola nastavena na tu operaciu tak, ze som sa neskutocne tesila, myom mi robil velmi velke problemy. Jedine coho som sa bala bol klystir, no nakoniec som sa rehotala ked mi ho urobili 😄

amarilka26
31. mar 2021

@aki100 inak sestricky uzasne, neskutocne mile, ochotne a to fakt vsetky. Som im hovorila ze este keby mali animacny program, tak som ako na dovolenke 😄

amarilka26
31. mar 2021

@aki100 ospravedlnujem sa za preklepy, nejde mi to upravit :(

kiki160283
31. mar 2021

@aki100 tak ja som nemala rez, ja som mala 4 malinké vpichy, dva na ľavej strane, jeden na pravej a jeden priamo v pupku. V deň operácie som prespala na infuzkach,sem tam som sa prebrala, prišla sestrička, dala mi injekciu od bolesti, aj keď som si ju nepýtala a večer keď sa pýtala či chcem niečo od bolesti, tak som povedala nie. Bolesť som mala takú, ako keby si mala silnejšie bolesti pri menzesi, takže sa to dalo v pohode vydržať. Ďalší deň som musela ešte počkať než mi dotecu infuzky a potom som v pohode vstala z postele, išla do sprchy, dala si konečne svoje pyžamo, nohavičky a išla po svojich na obed.

kiki160283
31. mar 2021

@aki100 a inak ja som mala ťažko displasticke bunky, tak preto mi museli zobrať maternicu, no a z histologie po operácii mi zistili, že som mala v maternici miom a na vajcovodoch cisty, takže som rada že išla von 😏🙂

kiki160283
31. mar 2021

@aki100 tiež ma nechali cca 2 mesiace doma a brucho som mala nafúknuté, ale bolestivé nie. Len zasa záleží či budeš mať rez, alebo nie. Mňa mal na starosti Budinský, zlate ručičky a sestričky ani nehovorím, všetci boli super 👌

aki100
1. apr 2021

@amarilka26 a v pohode si bola v sprche? Ja si neviem predstaviť ze pôjdem si namočiť tu ranu, vôbec neviem ze co čakať. Bojím sa tej bolesti a toho neznámeho že čo bude a jako to bude. Klystir ani nehovorím 😁 a nohavičky boli v pohode netlacilo to? Ja som si kúpila také vyššie tak by to malo byt fajn. Ja som si tiež pýtala nadst. Izbu len mne bolo povedané keďže je korona doba že tam dávajú nejakých rizikových ludi a hl. Sestra na gynekológii zas vravela ze už tu nadst. Nemajú ale ze dávajú väčšinou po jednej keď sa dá. Tak dúfam ze stymto nebude problém tiež by som chcela mať kľud. Tak uvidím ako to dopadne všetko. Ja robím práve manuálne resp. 12 hodín v práci stojím, hybem sa a priebežne dviham také ťažšie veci tak som zvedavá koľko má nechá doma lebo to si tiež s bruchom rozrezanym neviem predstaviť.

aki100
1. apr 2021

@kiki160283 ešte ma napadlo tiež ste mali príjem deň pred operáciou ráno? Dajú mi tam v pohode jest? 😁 Ja keď sa tu vypytujem si uvedomujem ze nemám ani žiadne info neviem aji koľko tam budem. Ja nemám ešte deti čiže mne chce určite zachrániť maternicu. To ti vyberali maternicu laparoskopicky? To sa dá?

aki100
1. apr 2021

Ešte posledná otázka. Koľko ste boli v nemocnici?

amarilka26
2. apr 2021

@aki100 Nebolo to prijemne sa dotykat toho, ale nebolelo to. Len sestricka bola pri mne a musela som si ranu riadne umyt. Ja som bola stale uplne v pohode, s usmevom na perach 🙂 kvoli myomu som zazivala predtym peklo, takze ja som sa ozaj tesila 🙂 Neboj sa, vsetko dobre dopadne a zostan urcite aj na PN, velmi to pomoze. Inak ja som si priniesla do nemocnice wobenzym a ked to videl Budinsky, tak mi povedal ze ho mam hned zacat uzivat, ze to pomaha. Ak ma moznost, kup si. A potom treba mydlo bez parfemov, tusim nejake glycerinove, ci ake to bolo. Aby ta rana nestipala.

kiki160283
2. apr 2021

@aki100 ja som tam nastúpila v utorok ráno a normálne som mala stravu, v stredu ma operovali a v piatok na veľkej vizite som sa pýtala primára kedy môžem ísť domov. Povedal v pondelok, utorok ale podarilo sa mi ho ukecat už na nedeľu 🤭 čiže som tam bola 6 dní. Ale to len kvôli tomu, že laparoskopicky sa to hojí rýchlejšie a aj sa rýchlejšie zotavujes. Mne povedali, že PN je max 8 týždňov. Tiež som mala dosť fizicky náročnú prácu. Pri prepúšťaní mi povedal Dr. že sa mám hlavne šetriť a mám sa nechať týždeň doma obskakovat 😁

kiki160283
2. apr 2021

@aki100 cez brucho mi odrezali maternicu a cez vaginu ju vytiahli von, čiže áno dá sa to 🙂

aki100
2. apr 2021

@amarilka26 to je jasne na PN určite ostanem to by som nezvladala s tým byť v práci určite. Len som nevedela ze koľko sa tak ostáva. Áno už som niekde čítala od teba príspevok že si mala wobenzym plánujem si ho kúpiť aj ja. To je ešte jediná taka položka že čo chcem. Už mám inak všetko. A to mydlo si už mala tam? Ci až potom si kupovala?

aki100
2. apr 2021

@kiki160283 ďakujem no ja som dúfala že tam týždeň nebudem ale asi áno. Určite aj víkend. Len teraz je to naprd že návštevy nie sú povolené tak sa asi zbláznim ale aspoň ze je moderná doba že sa môžme spojiť aj cez net. Ďakujem za info snáď to všetko dobre dopadne

amarilka26
3. apr 2021

@aki100 to som si kupila nez som tam isla. Niekto mi to vtedy tusim poradil, lebo ze ma to bude stipat s normalnym sprchovym gelom.

kiki160283
3. apr 2021

@aki100 jasné že to všetko dobre dopadne, o tom ani nepochybuj 😉 držím päste a daj potom vedieť ako sa máš 🙂

aki100
9. apr 2021

@kiki160283 ahoj tak už mám po. Tie bolesti po operácii to bol des. Dneska prvý deň som. Už chodila jedla a tak, všetko dobre dopadlo, myom sa odstránil otehotnenie mam možné až za rok ale bolo všetko bez komplikácií. Už sa teším. Domov zrejme tu budem do pondelka ešte