Operácia mozgu

noemikatka
3. mar 2024

Ahojte, 😢😢
Môj otec ma za sebou operáciu mozgu krvacanie do mozgu (uraz)😢 mometalne je na are už skoro mesiac .
Zobudeny z umelého spánku je už týždeň
Ma hadičku v krku par dni už dýcha sam🙏 len je dosť zahlieneny zakaslany odsavaju ho tuhý fajčiar ( momentálne nevie pohnúť koncatinami ale dnes som si všimla ze pohol rukou doktor vraví ze nevie ako to sním bude nevedia ako je natom mozog čomu nerozumiem 😢 ale ani nerozpráva sestrička povedala ze to ma kvôli hadičke a doktorka zase tvrdila ze to nesúvisí z hadičku v krku a nevie prečo nerozpráva 😢😢😢
Ma niekto stymto skúsenosti ze sa to stalo niekomu koho poznáte a rozprával ešte niekedy? Prepáčte možno si tu len vylievam to zúfalstvo ze mu neviem pomôcť keď sa trapi 😢😢😢😢😢

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanilkovazmrzka
3. mar 2024

Tazko ti niekto povie, co bude. Treba verit, ze dobre bude. Po mesiaci bez pohybu je telo isto tak ochabnute a slabe, ze aj bez tazkej operacie by sa cloveku tazko hybalo. A hadicka v krku isto nie je prijemna, aj keby rozpravat chcel… takze hlavne vela trpezlivosti, casom hadicky odpoja, zacne sa postupne hybat, a uvidis ze to bude den za dnom lepsie. Prezil, robia prenho maximum, tak hlavu hore ❤️‍🩹

noemikatka
autor
3. mar 2024

@taynee ocko mal nedávno 53r
Zanedbal lekárov a tým ze si aj vypil a bol tuhy fajčiar si myslím ze tie hlieny budú preňho ešte dlho strašiť 😢 chudáčik predomnou mu cez rurku odsavali hlieny to ako sa tváril ako trpel neprajem nikomu 😢😢😢 ja silno dúfam ze sa da do kopy a ze začne aj rozpravat 🙏🙏🙏🙏
Každý deň je iný lekár a každý povie niečo iné 🥹

bloger
3. mar 2024

Je to prirodzené, že nerozpráva. Aj to, že nevie pohnúť končatinami. Bude potrebovať rehabilitácie to mu pomôže. Verím, že sa mu vráti aj reč. Podľa toho ktoré centrum v mozgu to zasiahlo. Neboj sa určite pre neho urobia maximum. Prajem ti veľa síl a ockovi skoré uzdravenie.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noemikatka
autor
3. mar 2024

@vanilkovazmrzka ďakujem za podporu...
@bloger veľmi ďakujem

Každý deň naňho mýslim od kedy som videla to odsávanie od vtedy viem ako ma stoho strach a psichyku poškodenú velmi🥹😢😢😢 🙏🙏🙏 ja prosim boha nech to dlho netrvá tie hlieny 🙏🙏🙏🥹😢😢😢😢😢 to musí byť utrpenie a ten strach v jeho ociach keď som prinom len očami hýbe a boji sa ze príde sestra a bude ho odsavat

noemikatka
autor
3. mar 2024

@bloger operovali mu pravú stranu a odobrali aj čas lepky 😢

bloger
3. mar 2024

Neboj sa ocko to určite zvládne. Má úžasnú dcéru ktorá ho podporuje a ľúbi. On to veľmi dobre vie. A láska uzdravuje. Netráp sa on to dá.

zuwa78
3. mar 2024

@noemikatka prajem mu skore uzdravenie!

jannet07
3. mar 2024

Ahoj,ocko to zvladne,uvidis.Odsavanie je pre neho neprijemne,ale pre jeho cestu k zdraviu nevyhnutne. Pomahaju mu a pomozu mu. Robis dobre,ze zu pises,je to pte teba velky stres.Daj na seba pozor,rozpravaj sa s ludmi tebe blizkych o tom co prezivas.Ockovi pomozu a coskoro mu bude lepsie a bude rehabilitovat.❤️

noemikatka
autor
3. mar 2024

@jannet07 ďakujem veľmi mi to pomáha keď čítam dobre veci ze sa bude mát dobre dnes keď som videla ze pohol rukou dalo mi to nadej ze sa chce stoho dostať... ale zarmutilo ma ze doktorka dnes povedala ze podla nej je mozog postihnutý dosť a ze ocko bude potrebovať 24hodinovu opateru😭🙏 boh prinom modlím sa aby sa milila

jannet07
3. mar 2024

@noemikatka teraz je najdolezitejsie ze robi male pokroky.kolko nas rokov ak sa mozem spytat?chodi niekto s tebou do nemocnice za nim?mas v niekom oporu?

noemikatka
autor
3. mar 2024

@jannet07 keď sa dá ide somnou priatel bola som zanim sama len raz a neurobilo mi to dobre utlacim sa do seba neviem co mu mam povedať a držím v sebe plač veľmi mi to ide na psichyku mam 30r trápim sa tým ze on sa trapi jedine co chcem aby sa netrápil aj keď viem ze psychicky musí byť natom zle keď sa prebudil musel byť v šoku ze nevie vydať ani slovo aj keď sa snaží niečo povedať lebo peri sa mu hybu a bez pohybu lezat len očami krútiť musí to byť strašne naco všetko jeho myslel musí myslieť ved nás zdravých ta predctava desí a co on? 😭😭😭😭 dnes bola somnou zanim sestra ma 27 ale nie je z BA prišla na otočku

noemikatka
autor
3. mar 2024

Niekdy tak veľmi chcem aj každý deň ísť zanim aj keď len na 10min ale sama som to skúsila a nezvládam to vyčítam si ze myslím na seba ze ako sa ja cítim keď idem sama za ním miesto toho aby som myslela nato ako sa on cíti keď mu nepríde našteva a je tam sám na tej posteli pozera do blbá a čas mu ubieha ako večnosť 😭😭😭😭😭😭😭 nemá možnosť ísť každý deň somnou priateľ a sestra ma doma 10 a 1r synou nemôže sem chodiť ....
A ja nám dcérku tiež ma skoro 10🙏😭

jannet07
4. mar 2024

@noemikatka skus kazdy den zavolat ako sa ma a nechat ho pozdravit. A ked sa budes na to citit,tak ho aj navstiv. Tvoja dcerka ta tiez potrebuje.❤️

majamat
4. mar 2024

@noemikatka s tym rozpravanim je to tak, na to aby sme mohli pouzit hlasivky nahlas, potrebujeme cez ne prudenie vzduchu, no jemu tam vzduch neprudi, lebo ma v krku "hadicku".
no otane je, ci skusa rozpravat aj bez toho, ez by vydaval hlas, pripadne ci mu ju skusili uzatvorit a tka by mohol rozpravat. no to sa tiez treba naucit, lebo teraz nejaky cast nedychal normalne, cize to chce tiez trochu casu, nez sa to vsetko spusti.

co sa tyka odsavania, nie ej to prijemne a posobi to drasticky, ale je to nevyhnutne. tie hlieny sa tvoria z viacerych dovodov. jednym z nich je aj ta "hadicka v krku. de o to, ze je to cudzie teleso v krku a dochadza k drazdeniu tkaniv, druhy, nema prirodzeny filter skodlivin, mikroorganizmov a riznych castic, ktore prichadzaju do pluc. na tieto vyvody existuju aj take filtre, ale nei su moc vhdone pre ludi, ktori sa zahlienuju, lebo by sa otvor s filtrom mohol upchat hlienmi, aj ked na JIS ci ARE je clovek via cpod kontrolou a da sa to riesit skor ako to nastane.
a teda hlieny upchavaju/zuzuju dychacie cesty a obmedzuju mnozstvo kyslika, ktore ide do dychacich ciest navyse su zivnou podou pre bakterie a moze sa tak rychlo namnozit infekcia, preto ej dolezite taketo odsavanie.

majamat
4. mar 2024

kazdopadne prajem tatinovi skore uzdravenie a zotavenie a vam vsetkym pevne nervy. nie je to lahke, ak sa clovek dostane do takehoto stavu, trpi cela rodina. pruchadza s tym mnoztvo problemov, ktore treba nevyhnutne riesit.

lusyyy36
4. mar 2024

S takym starskm clovekom nemam skusenosti ale Kolegynina dcera mala uraz hlavy, krvacanie, operacia, dlho v umelom spanku. Po prebudeni nerozpravala , nehybala sa . Momentálne funguje normálne ako predtým.

noemikatka
autor
4. mar 2024

Ďakujem pekne za podporu ktorú tu mam veľmi si to vazim🙏🙏❤️

noemikatka
autor
4. mar 2024

@majamat a ano znazi sa rozprávat niečo nám stále rozprava keď tam prídeme už sám dýcha prez prístrojov skúšali mu podávať stravu cez ústa ale nevie prehtat nechapem prečo to skúšali keď ma tu hadičku v krku ved si myslíš ze je jasne ze človek nebude vedieť prehtat on si nevie ani vlastne sliny prehltnúť vždy sa ich snaží vyplut aj to je preňho tazke😢

majamat
4. mar 2024

@noemikatka musi trenovat a hoci ma ten vyvod, ten ide ale do dyhcacich ciest. jedlo ide traviacimi cestami, cize vedlajsimi organmi.
bezne ludia takto jedavaju a svaly treba precvicovat.

majamat
4. mar 2024

ma aj sondu?

luccija
4. mar 2024

@noemikatka veľmi držím palce.Co sa stalo otcovi?Veľa ľudí sa učí chodiť, rozprávať záleží ako je postihnutý mozog.Este je mladý musíš veriť, že to bude dobre.Ak sa Ti dá chodievaj za ním vždy, keď mozes

noemikatka
autor
5. mar 2024

@majamat ano ma v nose sondu

majamat
5. mar 2024

@noemikatka ono to sice zavazda, mierne, ale da sa aj s tym jest. smaozrejem malo by sa zacinat skor s mixovanou stravou.

noemikatka
autor
9. mar 2024

Ahojte vo štvrtok sme.boli za otcom vybrali mi hadičku ktorú mal v krku a trochu niečo povedal len mu ešte nebolo dobre rozumieť tým ze tie hlieny ešte mal v sebe nevedel to vykašľať bola som ho pozrieť aj včera taka štátna som bola ze už sa budeme rozprávať a co ma zarazilo keď som prišla 😢😢😢 znova mal tu hadičku v krku dali mu ju späť.... Neviem načo mu ju vyberali a takto ho trápia ze mu to znova museli dávať aby prežíval tu bolest😭😭😭😭😭 vtom pohári na odsávanie bolo dosť zriadenej krvi aj on bol ešte na ústach od krvi no hrozne ani ho poriadne neutreli bol utrapeny uboleny a znova nevedel nič povedať aj keď som videla ze sa snazi mi niečo povedať tak veľmi som nechcela prednim pustiť tu slzu ale pustila som😭😭 rozumela som mu keď povedal perami plačeš ja nato nie 😢😢😢😢 bola som tam sama včera bol hrozný deň preňho 😔😔😔 ja som cely deň nato myslela tak veľmi si prajem aby sa to skončilo
Lekárka mi povedala ze ho pondelok prevezu na izbu kde bude rehabilitácie postupovat ale ze tam môže byť len 3 týždne a ze mu mame niečo hľadať ja som zúfalá a neviem kam pôjde 😢😢😢😢 nedokážem sa oňho postarať keď nebude vedieť chodiť a vyžiť len z opatrovateľskeho príspevku..

Ako som pozerala centrum kde by sa oňho stárali sú veľmi drahé 😢😢😢😢 veľmi sa bojim co bude

jannet07
12. mar 2024

@noemikatka treba mu vybsvit hnet prevoz do rehabilitacneho centra.v nemocnici musia mat socialnu sestru.povedz lekarke ze chces s nou hovorit.takz.case manazerka.

luccija
12. mar 2024

@noemikatka treba vybaviť všetky príspevky na aké má nárok, nikto nevie za tie 3 t ako sa posunie.Jedna z možností je aj kontaktovať opatrovateľskú službu nájdem názov čo by chodili k vám domov rehabilitovali atd....len ťažko, keď nevieš v akom bude stave.Skus napísať do skupiny zdravotníci na MK lekárky, sestričky Ti viac poradia
Vieš, aj by bol v stave, že môže byť doma potrebuje špeciálny matrac atď...veľmi držím palce idem nájsť tú opatrovateľskú službu čo viem, ak sa nemýlim bolo to hradené z poistenia, ale určite niečo doplacas

luccija
12. mar 2024

@noemikatka https://www.adosslovensko.sk/otazky/
Pozerám, že iba niektoré kraje sú zadarmo no veď aspoň sa informuj samozrejme to len vtedy, keď bude v dobrom stave.Ale nezufaj ja som poznala chlapa čo sa učil rozprávať, chodiť na novo záleží ako má poškodený mozog

kacenocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz