Operácia menisku

6. júl 2022

Ak mi viete poradiť poprípade napísať osobnú skúsenosť budem vďačná...MRI výsledok ruptura menisku zadný roh stupeň poškodenia I. Neviem sa rozhodnúť ci podstúpiť artroskopiu alebo nie. Doktor ma vybavil tým, že je to 15min.operacia to je síce pekne, ale čo nasleduje...rekonvalescencia, následky ... mate skúsenosť ?

joesvk
6. júl 2022

Neboj sa artroskopie.Je to najjednoduchšia rýchla metóda na podobné problémy.Viac ako mesiac by si nemala maródovať.
Následky by boli horšie, keby ti to teraz nechali tak.

zuzana9393
6. júl 2022

Aj rekomvalescencia je rychla. Tusim tam chodis na barlach len 2 dni, ak vobec.

aaadkaaa
6. júl 2022

Urcite chod. Ja som mala barle 7 dni, teraz uz ani tolko. Ako mi vybrali stehy, musela som tam rovno spravit drep a odvtedy som uz fungovala normalne. Naozaj sa nie je coho bat

zuzana9393
6. júl 2022

@aaadkaaa. Bat sa je coho pri kazdej operacii. Mne napriklad tato vobec nepomohla. A to som mala vybaveneho nejakeho extra super doktora ( bola som sportovec) koleno sa mi po operacii zacalo zasekavat, musela som ist na dalsiu taku istu operaciu a odvtedy ( klopem) je to dobre.

aaadkaaa
6. júl 2022

@zuzana9393 tak bat sa treba, aj ked vyjdes z domu, o tom potom...ale toto je ozaj oproti inym zasahom banalna operacia a napr.neporovnatelna s operaciou skrizeneho vazu na kolene. Ja som mala take problemy s kolenom, ze pre mna bola operacia vykupenie a ozaj lutujem, ze som ju tak dlho odkladala

zuzana9393
6. júl 2022

@aaadkaaa ja mam tiez na oboch kolenach operovane krizne vazy. Na jednom kolene sa to podarilo na druhom sa nieco pokaslalo, zacalo hnisat.... Tri mesiace sa to nevedelo dat dokopy a nakoniec mi ho miseli otvarat znova. 10 rokov po operacii mi tie vazy vyzerali ako cerstvo po operacii - cize zle. Neskor mi robili este 2x menisky. Cize to velmi dobre poznam. Ale tiez by som nemohla fungovat bez operacii. Ak pani ide len na meniskus, je to v pohode. To akoby len vycistia tu odlupenu cast, ktora tam robi problem

aaadkaaa
6. júl 2022

@zuzana9393 ved prave preto pisem, je to neporovnatelne. Krizne vazy su aj v pripade dobreho priebehu hojenia na ovela dlhsiu rekonvalescenciu, nie este ked sa nieco pokasle :(