Operácia krčnej chrbtice

adulienka11111
16. sep 2023

Zdravim. Ma z Vas niekto skusenost s operaciou platniciek v krcnej chrbtici laserom? Ako dlho trvala operacia? Pomohlo Vam to od bolesti a zavratov? Ako rychlo ste sa vratili do prace a bezneho zivota? Dakujem

24mima
16. sep 2023

@adulienka11111 ahoj, mne lekár povedal vo štvrtok, ze mam vysunutu platnicku medzi c5-6. Vraj operácia. Ty máš aký problém s krcnou chrbticou? Tiež by ma zaujímali názory ľudí čo majú po operácii ci už laserovej alebo klasickej.

adulienka11111
autor
16. sep 2023

@24mima platnicky mi utlacaju korene nervov c5 a c6 a tiez miechu v tejto casti. Nedokazem dlho chodit, lebo mam slabost a je mi na odpadnutie. Akoby mi btnelo cele telo

xromix
16. sep 2023

Čím skôr operovať a zrehabilitovat. Som 6,5roka po klasickej operácii. Kľudne sa pýtajte.

24mima
16. sep 2023

@xromix aký problém s krcnou chrbticou si mala ty? Kde ta operovali? Aka dlho ti trvalo zotavovanie po operácii?

24mima
16. sep 2023

@adulienka11111 mne zase trpne ruka a mam bolesti v krčnej chrbtici, lopatke a ramene.

adulienka11111
autor
16. sep 2023

@xromix ako rychlo bol mozny navrat do prace? Pomohlo to odstranit problemy, ktore si mala? Ake vlastne problemy s krcnou si mala?

xromix
17. sep 2023

Bolela ma práva ruka v ramene, lakti a zápästí a trpli mi 3 palce. Zničená platnicka medzi c5 a c6. Operovali ma v Žiline. Ja som pracovala asi 9 dni po operácii, ale len z domu. Rekonvalescencia celkovo je 4-6mesiacov. Šoférovala som asi po mesiaci, ale len keď sa nedalo inak, ale celkovo je to riziko v aute, lebo všetky prudké pohyby vam môžu ublížiť. Nedávala by som sa operovať v zime, keď sa vonku šmýka. Po tých 4 mesiacoch to bolo asi už ok. Po operácii sa nemôžu dvíhať ťažké veci a celkovo už sa snažím nedvíhal ťažké. Aktuálne ma boli krk keď na mna niečo lezie a niekedy aj mimo toho ale ja mám sedavu prácu takze sa snažím cvičiť a vtedy je to ok.

kacena4
17. sep 2023

ako pise @xromix presne ha som nastupila do prace 4m po operacii

adulienka11111
autor
17. sep 2023

@xromix po laserovej operacii, kde vam len odcvaknu prebytocny kusok platnicky sa vraj po tyzdni ide do prace uz

xromix
17. sep 2023

@adulienka11111 záleží asi na probléme, mne ju menili.

adulienka11111
autor
17. sep 2023

@xromix dakujem za odpoved. Ja mam este sancu na zlepsenie len tym "odcvaknutim", .....vysku platniciek mam nastastie ok

marika1066
11. jan 2024

@xromix prosím vás ja som polroka po operácii krčnej a je mi ešte horšie tlaky v hlave trpnutie pichanie no všetko do toho psychika ja neviem stále mám pocit že tam nieje niečo dobre

xromix
11. jan 2024

@marika1066 to ma mrzí, ja som takéto pooperačné stavy nemala, takze neviem poradiť. Mne moje potiaze odzneli prakticky ihneď. Striktne som dodržiavala následne rehabilitácie a cvičenie. A úplne som sa rozhýbala cca po roku v kúpeľoch. Inak dodnes cvičím min. 1x za týždeň. Čo na to vás lekár?

marika1066
12. jan 2024

@xromix toez má posiela do kúpeľov, len mám 8 ročného synčeka , no neviem či sa mi podarí to dako vyriešiť, 28 dni to ke dosť veľa,,, ako mne sa zdá že pomaličky sa to začína zlepšovať, ale stále niečo tlaky na hrudi mám, tlaky v hlave no chvíľu je dobre chvíľu nie

zuzika72
26. mar 2024

@24mima ahoj prosim ta ake si mala priznaky nez ta zacali riesit a zistili ze mas poskodenu platnicku ja mam mierne vysunutu platnicku c6/7 ale ze to mi nemoze sposobovat bolesti ake popisujem ale mrko bolo robene len na krk nie na chrbticu a to len bolo vidno prero by som rada len na chrbticu chcela mrko a hladam kazde dostupne informacie prero by som bola vdacna ake si mala symptomi moc dakuje.