Operácia hemoroidov laserovým lúčom

21. mar 2022

Prosim Vas , zajtra ma čaka takato operácia. Ak mal niekto takuto operáciu za sebou, ako to prebiehalo? Aký ste mali pooperačný priebeh, bolesti a ako dlho ste boli PN?Budem veľmi vďačný za Vaše skusenosti.

janetinka27
21. mar 2022

bola na tom svokra v roku 2016 v ziari nad hronom. mala to uz vo velmi zlom stave, aj doktor bol prekvapeny, ako s tym dokazala fungovat. bola tym padom na asi az 3 zakrokoch, ale dost rychlo sa dala dokopy a zmenilo jej to zivot. ale k dlzke pn uz neviem, bolesti urcite mala, ale vela lezala par dni, bolo to treba aj natierat, ale ulava bola potom neporovnatelna.

tamichloe
21. mar 2022

Manžel bol minulý rok v Handlovej...ráno som ho zaviezla.....večer som šla poňho....po narkoze sa nesmie šoférovať až na druhý deň ....po týždni kontrola.....jemu to ešte krvacalo....ostatným nie,čo boli s ním v ten istý deň.....po 2t tiež.....už hrozilo že pôjde znova na operáciu..... potom mu MUDr predpísal lieky na zástavu krvácania a to zabralo

tamichloe
21. mar 2022

PN 2t ale stačí aj týždeň.....no manžel má namahavu pracu

autor
21. mar 2022

@tamichloe A manžel to ako znašal, čo sa tyka bolesti?
Predca, my muži to asi znašame horšie.DAli mi k tomu nejake papierove inštrukcie, že po zakroku bude v konečniku zavedena nejaka longeta, vyberali ste to doma sami, alebo Vam to vybrali už tam? Neviem si predstaviť, aby mi to mala vyberať priateľka.A ešte, ako je to so sedenim po zakroku a taktiež so stravovanim a vyprazdňovanim.

26ka
21. mar 2022

Je tu jedna dost dobra diskusia na konikovi, hoci starsieho data, dakedy v roku 2012 bola zalozena, ale neviem presny nazov, priblizne: Operacia hemoroidov - skusenosti, alebo tak nejak...

tamichloe
21. mar 2022

@26ka odvtedy je už zdravotníctvo o niečo dalej

tamichloe
21. mar 2022

Áno bolelo ho to,bol taký uboleny keď som prišla poňho.... opatrne ťažšie sadal do auta.....strava čo si pamätám jedol normálne,len si dával na pravidelné vyprázdňovanie,zo začiatku to bolo určite opatrnejšie....doma sme nič neodstránovali z konečníka....popytam sa vecerl

26ka
21. mar 2022

@tamichloe no to slovenske ani by som nepovedala 😁. Diskusia sice bola zalozena v roku 2012, no pokracovalo sa v nej dlhe roky dalej...

tamichloe
21. mar 2022

Manžel nevie o longete v konečníku ...stravu teda redsiu jedol ,a robil si sedavé kúpele v dubovej kore

tamichloe
21. mar 2022

@26ka ahaa, nevedela som

tamichloe
21. mar 2022

@26ka treba zažiť v zahraničí zdravotnú starostlivosť a potom porovnávať SK,nie je to tu také strašné ako sa tvrdí.....nehovorím AT kde keď si zaplatíš tak ináč skáču okolo teba....a to je aj tu....keď ideš súkromne

autor
21. mar 2022

@tamichloe Ďakujem za rady, snaď to zvladnem aj ja. A čo sa tyka bolesti boli znesiteľne, čo ste uživali?

tamichloe
21. mar 2022

Určite to zvládnete,uspia vás a zobudíte sa a bude po všetkom.....oni vám povedia čo od bolesti.....držím palce

wodanka
21. mar 2022

Ja som bola na tejto operácii pred mesiacom a pol na súkromnej klinike v BA. Zákrok bol v lokálnej anesteze, ta bola bolestivá. Tri injekcie v oblasti konečníka. Samotný zákrok nebolelo. Začalo to bolieť až po operácii a odzneni podaných analgetik. PN min jeden až dva týždne. Sedieť som mohla v pohode. Najťažšie bolo ísť prvý týždeň na wecko.

autor
22. mar 2022

@wodanka ´dakujem Vam za reakciu.A ako to je s tou longetou v konečniku? Mali ste to? Krvacalo to veľmi po operácii?

wodanka
22. mar 2022

Ja som bola špeci prípad a krvacalo to veľmi, ale doki mi povedal, že som jeho prvý prípad za 20 rokov praxe. Longetu mi vybrali ešte tam, nakoľko mi spôsobovala veľké bolesti.

autor
24. mar 2022

Tak už mam po zakroku, včera strašna bolesť a krvacanie, dnes je to lepšie, len stalew citim okolo konečnika tie hemoroidy, stiahne sa to časom?

lucia1536
6. dec 2023

Prosim vas zlepšilo sa vam to potom? Som tyzden po opracii, prve 4 dni to vyzeralo tak že som sa ich zbavila nadobro. Na 5 deň sa mi objavil novy vonkajši hemoroid a od vtedy je natlakovany krvou, samozrejme bolest, diskomfort. Dosť ma to hnevá. Lekar ma posielal domov s tym ze nemusim ani prist na kontrolu lebo že to mam v super stave a bol spokojny. Rada by som mala info of nirkoho kto si tým tiež prešiel.