Operácia hemoroidov

iveta6868
8. aug 2021

Mam problem s hemoroidami . Už to liečim mesiac a problemy ustupili iba malo. Mam stale pocit, že mi v konečniku niečo vadi, hemoroidy aj vyčnievaju, ale skor ich citim vo vnutri za analnym zvieračom. O 3 dni som objednana na vyšetrenie a mam strach, že doktor mi navrhne operáciu.Podstupili ste ju niekto a ako ste ju zvladli? Źe vraj to je to veľmi bolestiva operácia.

nikol789
8. aug 2021

@iveta6868 priateľov ocino akurat bol pred 3 dňami, nakoľko to je veľmi nepríjemná operácia išiel cez súkromnú kliniku v Bratislave stalo to 1000e, ale robili mu to laparoskopicky operácia trvala 15minut a dve hodiny tam ešte ostal. Na další deň vedel normálne fungovať .

katkati
8. aug 2021

@nikol789 1000 eur?

labocca
8. aug 2021

@iveta6868 ahoj no ja idem na operaciu tento tyzden a idem na jednodnovu chirurgiu a tiez to bude stat cez 1000eur. Budu to riesit laserom,tak som zvedava...
Ono je to vraj bolestive,ked sa to riesi normalne operativne,aj zotavenie trva ovela dlhsie,. Uvidim no.

nikol789
8. aug 2021

@katkati áno súkromná klinika;) bezbolestne ...

nikol789
8. aug 2021

@labocca no on fungoval normálne, žiadne bolesti po zákroku.
Tiež tuším laserom

katkati
8. aug 2021

@nikol789 Ja len, že na priemerne platy na SK nenormálna pálka. Bezbolestne by to moi robiť aj štátni lekári

nikol789
8. aug 2021

@katkati áno bolo to veľa, ale nakoľko sa bál ako mu to urobia v nemocnici niekde, a hlavne ako by ho to bolelo radšej obetoval a má pokoj.

iveta6868
autor
9. aug 2021

Ja som z vychodneho Slovenska. Niekde to tu blišie neoperuju?

iveta6868
autor
9. aug 2021

@labocca TAk silno držim prsty, aby to dobre dopadlo. A ake maš problemy, keď sa možem opytať?

palicka
9. aug 2021

@iveta6868 na každej jednodnovke, kde robia chirurgiu. Po a Ke určite v pro care, ale aj v tých dalších

pininka1
9. aug 2021

No ja som pocula ze aj po laseri je to riadne bolestive, takze to bude individualne ze jedneho pana to nebolelo.

labocca
9. aug 2021

@iveta6868 dakujem velmi pekne! vies co mam vnutorne hemeroidy o kt. som netusila...
Mam totiz ine problemy s konecnikom a tie vnutorne diagnostikovali pri rektoskopii. Vraj hodinku by mala trvat operacia. Uz nech je to za nnou.

jana2679
9. aug 2021

@iveta6868 kamoška bola vo Zvolene tuším v medicentre, po zákroku išla domov a platila cca 60 €, bola opakovane aj 2x a je spokojná

miaela17
13. apr 2022

Ahojky.tak ja som práve tretí deň po operácii hemeroidov laserom.. prvý deň na klinike chirkoz v ba..som si sadla na kozu a išlo sa nato..7vpichov injekcie na lokálne umrtvenie do konečníka sa dalo zniesť. Bolelo to ale ok... samotné vypaľovanie som necítila ale strašné to smrdelo ako keby zhorelo niečo. Hej horela mi rit. Po 20min hotovka. Ja že jej super..oddychovala som hodinu na lôžku...prišla som domov pohodička .a večer začal masaker .. anestéza začala účinkovať .nespala som celú noc .plakala som skrabala stenu ..vydupala som asi aj chodník čo som sa celú noc prechádzala po byte. Nevedela som sedieť ležať nič tak som chodila .mám za sebou dva pôrody spontánny aj cisársky ale môžem povedať že toto je 50x horšie ..túto bolesť neprajem nikomu..manžel chcel ísť na OP tiež ale keď ma videl ako trpím tak povedal že nikdy . Ráno som mala volať o 9 svojmu dr ktorý mi to robil nevydržala som a volala som už o7...v deň Op mi predpísal flektor ktorý stojí za prd pri boelsti zuba nieto ešte po Op laserom .celé zle..a tak som na druhý deň ráno išla k nemu na injekciu.. ktorá po pol hodine zabrala a ja som konečne vedela sedieť v aute ako človek...predpísal mi silné lieky proti boelsti na recept. Tiež nejako extrémne nezabrali cítila som kontrakcie v konečníku.. sťahovala sa mi rit. Bolelo to .a tak som sa rozhodla zavolať svojmu obvodakovi aby mi dal injekcie na predpis ..tak som si dnes prvý krát v živote pichala. A už je lepšie. Lieky vám na toto fakt nezaberú .keď si predstavite že laser vám vypáli hemeroid až tak že vám ostane cca5mm diera v zadku tak je očividne že lieky na to nezaberú...rany musel zasivat. Všetky..a keďže som mala asi 20hemeroidov tak na šil jak prasa 🐷 asi hodinu. Takže toľko moja skúsenosť. Najlepšie zaberá sedací kúpeľ v repiku a tepla voda vo vani nmvam pomôže ľahšie dostať kako von ...ak by mal niekto ešte otázky kľudne odpoviem

janicaopica
18. okt 2022

@nikol789 ahoj môžete mi prosím napísať kľudne do správy na akej bol klinike, ako to prebiehalo a či nemal teda vôbec bolesti? Aký mal stupeň a je spokojný?

nikol789
18. okt 2022

@janicaopica ahoj
Myslím že bol na klinika revive Bratislava-Ružinov
Bol veľmi spokojný, ráno prišiel, poobede ho už pustili domov
Pár dni to mal citlivé, ale vrátil sa v podstate hneď na druhý deň do bežného života....
Stupeň presne neviem...viem že už to mal na operáciu.

lissiak
11. máj 2023

@labocca
@iveta6868 ahojte môžem sa spytat ako ste dopadli nakoniec? boli ste na op laserom? aka bola rekonvalescencia? boli veľké bolesti potom doma? ako dlho? dakujem pekne ♥️🙂

labocca
18. máj 2023

@lissiak ahoj,tak zaver je,ze v decembri som mala 4 operaciu. Ano operacie boli vzdy laserom. Po operacii prvej vacsie bolesti ale behom dvoch dni ustupili. Dalo sa to vsetko vydrzat....

pajka7
4. jan 2024

@labocca mna zaujíma taká trochu intímna otázka…. Som čerstvo po operácii- kombinácia Longo a laser…. A teda mám príšerný strach ísť na toaletu- na stolicu…. Že sa mi to roztrhne 😒

miaela17
5. jan 2024

@pajka7 fuha veľa šťastia ja som kukala do vane pod tečúcou sprchou lebo presne tak ze vám roztrha rit ak to skúsite na WC.

miaela17
5. jan 2024

@miaela17 kakala nie kukala

pajka7
5. jan 2024

@miaela17 no kúpila som prehanadlo…. Laktulozu…. Tak som zvedavá….

miaela17
8. jan 2024

@pajka7 jasom mala tiež ale to len zmakci stolicu. Ale aj tak vyjde von v celku. Ako ste na tom zatiaľ?

pajka7
8. jan 2024

@miaela17 áno zmäkčili…. No zatiaľ trpim….velmi nepríjemne sú mimovoľne veľmi bolestivé sťahy….ale čo ma zatiaľ najviac psychicky dáva dole je spinenie…nik to tu nespomína, neviem čo sa hanbia, alebo je niečo zle….

palomino700
1. apr 2024

@pajka7 ak sa môžem pridať, tým špine im myslite mokvanie rany?

palomino700
1. apr 2024

@pajka7 oprava: spinenim