Operácia haluxov

tatjana14
7. okt 2022

Ahojte 30 novembra mám ísť na operáciu halux na palci ale 13 Decembra som objednaná na menší zákrok u očnej lekárky .neviem či budem schopná ísť na tento zákrok ako budem pohyblivá objednala som si aj ort,topánku neviem či budem mať barle alebo či môžem dostupovat na operovanu nohu alebo sa radšej predobjednať sa ešte kedy sa vyberajú stehy dakujem

janinah
7. okt 2022

Očný zákrok posunúť ideálne najskôr 6 týždeň po op.haluxov.Po operácii bude noha bolesť a zvlášť v polohe spustenie nohy dolu teda nie vyloženej mňa bolela veľmi.

decembrovka77
7. okt 2022

@janinah ahoj, nevieš náhodou k tým haluxom viac informácií? Robí sa operácia aj z estetického dôvodu a mladým ľuďom? Dcéra má 17 a po 18ke si ti chce dať urobiť, lebo tie nožičky vyzerajú takto hrozne...

sili82
7. okt 2022

@janinah Prosím ťa, môžeš napísať niečo o operácii. Mám 40 a na jednej nohe mám už celkom slušný halux. O dva týždne idem na preventívku k mojej Dr., tak rozmýšľam, ši sa pýtať na ortopédiu. Ako prebiehalo vyšetrenie, operácia, celková anestéza? Ako dlho si bola v nemocnici a ako dlho si mala sadru. Koľko asi tak musí človek rátať s maródkou? Ak by si si našla čas, tak ti budem veľmi vďačná.👍

vandica
7. okt 2022

@sili82
@janinah
Tu sa pripojím, tiez ma toto všetko zaujíma, na jednej nohe to mám dosť a teda celý deň som v práci na nohách, a boli ma to. A nemôžem si hocijaké topánky kúpiť. No bojím sa tej operácie, narkózy, bolesti po operácii.

janinah
7. okt 2022

Treba začať u ortopéda.robi sa RTG a merajú uhol vykrivenia kosti resp.klbu a podľa toho sa navrhuje operácia.Pada klenba nohy a stav sa sám neupravi.na chvíľu pomôžu od bolesti kadejaké pomôcky.ale nemá význam operáciu odkladať...viac neskôr napíšem.terax nemôžem

macikovaiveta
7. okt 2022

Bola som na operácii v nemocnici Šaca Košice jeden rok jedna noha a ďalší rok druha.Robili mi aj kladivkove prsty. Robili mi to v lokalnej anestéze. Prístup lekárov aj všetkých výborný , výsledok tiež.Marodila som tri mesiace , ale chodila som si aj na rehabilitácie .

kristy74
8. okt 2022

@macikovaiveta potvrdzujem ....... pred pár rokmi operácia haluxu v Šaci, skvelý prístup, dodnes spokojnosť.

adulka07
30. jan 2023

@macikovaiveta
@kristy74 žienky môžem sa opýtať na ktorom oddelení ste v Sací boli - ortopédia ale artro centrum...tiež chcem ísť na jeseň alebo na ďalšiu zimu...

macikovaiveta
24. feb 2023

@adulka07 artrocentrum Šaca primár Roman Totkovič 👍👍👍

adulka07
24. feb 2023

@macikovaiveta ďakujem

adulka07
14. jan 2024

@adulka07 ahoj ..včera mi primár MUDr Totkovic zoperoval nohu...bola som v narkoze lebo mi robil aj klembu...po operácii som išla domov a bolo mi fajn ale dnes ráno som skoro odpadla,klesol mi tlak na 75/40..už mi je lepšie a dúfam ,že každým dňom budem viac vládať a bude to menej bolieť

tatianatana
30. apr 2024

Ahojte. Mám plánovanú operáciu ľavej nohy. Prosím, ako prebiehala operácia? S akou dlhou cca PN mám rátať a ako ste chodili po operácii? Mali ste barlu alebo ste len skackali? 🙂 Operáciu mám mať v Šaci Košice
Ďakujem

lindus_esterka
30. apr 2024

@tatianatana ahoj, moja skusenost par rokov dozadu: den pred do nemocnice, domov som sla tusim 2dni po. Dostala som barle, dostupovat opatrne na patu som mohla zacat az po nejakom case (asi mesiac? - po odobreni dr.) PN som nebola, v praci sedim, takze som len musela vytunit svoje miesto tak, aby bola noha vylozena vodorovne. Predbezny odhad liečenia bol 3mes., ale realne sa potom postupuje samozrejme na zaklade kontrol, rontgenov atd.

lindus_esterka
30. apr 2024

@tatianatana este som zabudla - nebola som operovana v KE

adulka07
30. apr 2024

@tatianatana ja som bola operovana v KE 13.01 ...ráno som prišla,sestrička má odprevadila na izbu,..dala lavor z vodou a trebalo mačat nohu asi polhodinu...medzitým došli ďalšie žienky... operovana som bola okolo 10 -11 tej..o 15 tej som išla domov...dostala som tu topánočku a barle...v ten deň žiadna bolesť v pohode som fungovala ..ďalší deň už mi trebalo lieky - mala som predpísané...barle som používala iba prvé dni ...na 9 .deň vybrali stehy a dali tejpy...po 3 týždňoch som už bola bez topánočky a mala som nohu plne zaťažovať..akurát ,že som máločo obula...nosila som tenisky čo sa dali dobre rozšnurovat..po 5 týždňoch som ukončila Pn...ale noha ešte dlho opuchala a hlavne kotnik...

katika1811
15. máj 2024

@macikovaiveta ahoj píšem ti správu

tatianatana
26. máj 2024

@adulka07 dakujem 🙂 operovana si bola v Šaci? Ak áno, platila si niečo za operáciu?

adulka07
26. máj 2024

@tatianatana áno Košice Šaca...bola som operovana v sobotu a platila som 400€

adulka07
27. máj 2024

Alebo 450€ nepamätám si presne a ešte 50 -53 € za topánočku

cicka33
2. jún 2024

@adulka07 prosím vás koľko ste čakali? Mne písal, že rok sa caka iba na vyšetrenie.

adulka07
2. jún 2024

@cicka33 no písala som mu niekedy začiatkom októbra a termín vyšetrenia bol 20.novembra o 15:30 - konzultácia 50€ + poplatok za RTG snímok -robia ho oproty ambulancie...termín operácie bol 13.01 ...takže aztak dlho som nečakala... akurát,že týždeň po operácii bola v Tv odvysiela reportáž,. Tak sa mu to nazbieralo...

cicka33
3. jún 2024

@adulka07 veď ako 2 roky tým pádom čakať na operáciu mi príde dosť chore.

katika1811
3. jún 2024

@adulka07 ahoj prosim tá robili ti ro v narkoze alebo len lokálne umŕtvenie? Môžeš mi napísať viac o operácii prosim tá do správy ?

adulka07
3. jún 2024

@katika1811 v narkoze...ale mne robil a klembu... operácia nič strašné...ráno na 9.00 som prišla... sestrička má zaviedla na izbu,trebalo vymačať nohu..zobrali ma na sal..okolo 10:30...zobudila som sa na izbe...dotiekla infúziá..obliekla som sa za pomoci sestričky a o 15.00 som išla domov...aj s novou topanočkou ...bolesti nebolí žiadne...až na druhý deň...po 3 týždňoch mi zobrali topánočku a nohu som už mala plne zaťažovať...PN som bola 5 týždňov

katika1811
3. jún 2024

@adulka07 a vieš mi poslať foto ako si mala tie HaluxY? A prečo ti robili ak klenbu ?

tatianatana
3. jún 2024

@adulka07 ďakujem 🙂

adulka07
3. jún 2024

@katika1811 fotku nemám...na prvom vyšetrení mi primár povedal ,že treba operovať aj klembu ...ja som za ním išla iba kvôli haluxu...

katika1811
3. jún 2024

@adulka07 a bola si v saci ?

adulka07
3. jún 2024
katika1811
4. jún 2024

@adulka07 a chcem sa opýtať kto ti to operoval ?