Operácia diery na srdci

28. jún 2023

Ahojte.. idem sa vyzalovat lebo mám pocit že sa idem zblázniť.. 😫 aktuálne moja mamina leží v BA kardio nemocnici kôli srdiečku.. mala dve porážky pričom jej zistili že má má srdci veľku dieru ktorá jej to spôsobovala.. včera bola na vyšetreniach kde sa zistilo, že diera je veľmi blízko aorty a hlavnej plucnej cievy a lekári operáciu považujú za veľmi rizikovú 😥😥 mamina má 54 rokov, učiteľka,celý život bola plná elánu a veľmi sa o ňu bojím 😥 stále čaká a nevedia jej povedať, či operácia bude alebo ju pošlú domov s 3cm dierou na srdci..
Máte niekto skúsenosti s operáciou srdiečka alebo podobným prípadom ?

misa1308
28. jún 2023

Ja mám dieru v srdci, mne to zatiaľ nechcú operovať, beriem trombex ako prevenciu presne takých situácii (porážka) uvidíme čo bude ďalej, mám 30r ...

autor
28. jún 2023

@misa1308 aj ona berie brombex plus ďalšie lieky kôli tejto chorobe. Prečo vás nechcu operovať ? Ona má dieru už 3 cm a mala dve porážky v priebehu pol roka..od marca čakala na termín do BA dostala ho teraz s nádejou operácie a asi zbytočne :(

lea299
28. jún 2023

Možno nie je v takej kondičke a majú obavy. Je to veľký zásah do tela, tak si musia byť istí, že to proste zvládne

misicka92
28. jún 2023

Ja som mala tiež dieru v srdci aj ma operovali ale ja som iný prípad pretože som sa tak narodila..v každom prípade držím palce aby to dobre dopadlo