Operácia a kašeľ

tinka39
26. jan 2024

baby ahojte, potrebujem radu. v utorok idem na operaciu zlcnika, avsak mam dusivy kasel az ma pri nom boli na hrudi. bola som na predoperacnom internom a dnes na anesteziologii a vysledky krvi aj mocu mam vsetko ok dokonca ani hrdlo nemam chytene. povedalk mi na anesteziologii ze ak mi to meprejde do utorka nemozu ma operovat. viete mi poradit alo sa dat dokopy uz som zufala pijem litre caju, jem ovocie, davam si sirup proti kaslu. cakam mesiac na operaciu a teraz ak ma mebudu moct operovat 😔

pinkgirl
26. jan 2024

Kvapky Pleumolysin - uľaví sa ti. Tlmia dráždenie na kašeľ.

lilianka28
26. jan 2024

@tinka39 Vyššie spomenuté kvapky alebo tiež Tussin kvapky sú dobré + pomedzi to cmulat Tussirex pastilky.
Z tých babskych receptov cibuľový sirup.
A tiež si var zázvorový čaj.
Do utorka by si mohla byť ok.

tinka39
autor
26. jan 2024

@lilianka28 caju pijem na litre striedam zazvorovy a caj na zlcnik 😪

tinka39
autor
26. jan 2024

@pinkgirl a su vhodne pred operaciou?

janinah
26. jan 2024

V žiadnom prípade ten kašeľ akýkoľvek " malý" nezatajit pri príjme ani pred anestéziológiom.Myslim.ze operáciu preložia.nik nebude uspavat pacienta s dusivym kašľom pri plánovanej operácii.Skoda.ze ste sa neporadila pred vykonaním predop.vys.

taktotedanie
26. jan 2024

@tinka39 no ak neprestanes kaslat operovat ta nebudu
Caj ta z kasla nedostane, mala si hned kontaktovat vseobecneho predpisal by ri lieky na recept su ucinnejsie

pinkgirl
26. jan 2024

@tinka39 áno sú vhodné, len ich čím skôr začni užívať. Do pondelka by to mohlo byť ok. Ak nie tak pred op.na to upozorni personál že kašleš.

nataliza
18. feb 2024

Pekný deň Tinka, prebehla operácia a ako ste na tom boli s kašľom? Ja mám podobný problém, len gynekologickú operáciu.

tinka39
autor
20. feb 2024

@nataliza dobry den, operacia dopadla dobre. mala som slaby kasel ale nebola to ziadna prekazka. drzim palce

l_u_c_k_a111
26. apr 2024

@tinka39 ahoj ja mam to iste sakra prace v stredu 1.5 mam mat prijem a ja od stredy kaslem mam presne taky dusivy kasel ze ma az boli co si si kupila na to ?