Opätovné nakazenie sa Covidom-19 po jeho prekonaní

22. máj 2021

Ahojte, máte niekto skúsenosť, že by ste sa nakazili Covidom aj po prekonaní? Syn bol v kontakte s pozitívnym, ale nemusí byť v karanténe kvôli tomu, že už Covid mal. Tak by ma zaujímalo, že aka je šanca, že sa aj tak nakazí.

mogaa
22. máj 2021

50:50...šanca na nakazenie je rovnaká ako keby Covid neprekonal.....Covid možno dostať opakovane, stačí iná mutácia alebo vysoká nálož vírusu...dokonca aj tí zaočkovaní ho môžu chytiť a tí majú obvykle viac protilátok ako tí čo Covid len prekonali....

daridari11
22. máj 2021

Ahoj, my sme mali covid ja, muž a syn. Po prekonaní sa každý z nás stretol s pozitívnym a nechytil to nikto z nás. Bolo to v čase približne dva až tri mesiace po prekonaní. Takže v tom čase sme mali istotne protilátky.

deti95060810
22. máj 2021

pozri aj staršie témy.... šanca samozrejme je. poznám prípad keď synov kamarát mal coronu a o mesiac zas.... oba razy dosť ťažké priebehy, aj PCR test ukázal že je pozitívny...

hettinka
22. máj 2021

@deti95060810 po mesiaci môže PCR vykazovať ešte tu “starú” pozitivitu. Okrem re-infekcie existuje aj znovuvzplanutie nedolieceneho covidu. Mne sa to stalo raz pri chrípke, po 2 týždňoch, už mi mala končiť Pn, som ju dostala akoby nanovo zasa. Pritom som sedela doma.
Môj známy bol pri covide 3 týždne doma, už bolo týždeň dobre a začal mu zasa, dokonca ho na pár dni museli hospitalizovať. Ale bola to stále ta 1 infekcia, keďže bol doma, nemohol sa znovu nakaziť.

hettinka
22. máj 2021

@mogaa nepovedala by som 50:50. Šanca je výrazne nižšia, ale závisí, ako píšeš, od mutácie a stavu protilátok.

Autorka, dala by som vyšetriť protilátky a treba sledovať príznaky, ak sa objavia, treba testy.

deti95060810
22. máj 2021

@hettinka nie, on je zubár, vie čo a ako . Coronu mal dva krát pomerne krátko po sebe....

hettinka
22. máj 2021

@deti95060810 tak potom chytil asi inú mutáciu.

aalt
23. máj 2021

Vzdy ked sa organizmus dostane do styku s virusom, su to preteky kto z koho. Ci sa skor virus premnozi do vypuknutia choroby, alebo ho imunitny system znici. Po prekonani moze mat imunitny system ako keby naskok. Zalezi sanozrejme od "naloze" od priebehu a od vytvorenych protilatok, ale v konecnom dosledku su to sponinane preteky vzdy. Ockovanie imunitnemu systemu zatial pomaha zvycajne najlepsie. Ochoriet teda moze vzdy. Po prekonani je pravdepodobnost mensia a po ockovani este mensia. Podobne je to potom aj s priebehom choroby

mamajinka201053100
1. feb 2022

Ja som mala pozitívny test na covid 11. 12. 2021 a teraz 31. 1. 2022, mám zase.

akvi
1. feb 2022

Poznám niekoľko ľudí, čo už mali 2x, nie je to nič nezvyčajné. Väčšina mala 1x pred rokom a teraz zase. A poznám aj dosť ľudí, čo boli v kontakte s pozitívnym viackrát a nedostali ani raz.