Opätovná jemná strata chuti a čuchu 3 mesiace po Covide-19

vendy6
16. mar 2021

Ahojte, potrebujem poradit ci ma niekto podobnu skusenost. Po covide, kedy sa mi uplne vytratila chut aj cuch sa mi to do mesiaca takmer uplne vratilo. Ale po 3mesiacoch - uz to trva cca 4 tyzdne pozorujem, ze mi iste veci vonaju zvlastne, pripadne nerozoznam uplne chut a vonu. Mate niekto s tym skusenost? Testy mam negativne, covid opatovne som vylucila pretoze to uz trva skoro mesiac. Dakujem za kazdu radu 🙂😇

hipuska
16. mar 2021

Ja dodnes neviem dochutiť jedlo. Proste tá chuť je uz nie ok. Svokra zase po prekonaní strašne presoluje. Čuch mám tiež mierne oslabený stále. Som 5 mesiacov po

radovanstefanec
16. mar 2021

@vendy6 bože zavídim ti ja NEMÁM čuch posledné 2 mesiace ... Čo som si otom čítal tak vírus pokračuje z nosnej dutiny do plúc . Takže ak más slabší čuch už dlhší čas , tak sa ti nemá ako dostať k pľúcam . Takto sa ale môžeš cíťiť aj polroka :/

adka89bb
16. mar 2021

Ahoj. Ja mam 3m po a stale mam problemi cuch chut aj bolehlav. Vraj je to normalne,upozornovala ma na to pani z reg.zdrav.uradu ked mi pocas covid volala.
Obcas necitim nic obcas ano...s chutou deto....jedla chutia cudne. Niekedy 10 dni hlqva ok a potom 10 dni bolehlav aky som mala pocas covidu ....je to hruza

priamia
16. mar 2021

@adka89bb ja presne to isté. Prekonala som v decembri, dnes mám migrénu ako fras a do toho ako keby som len dnes bola úplne bez čuchu 😕

monci20
16. mar 2021

Ja som prekonala covid v októbri, strata chuti a čuchu 1-2 týždne, november a december celkom v norme, v januári som začínala cítiť všade akokeby cigaretový dym, potom sa to trošku zlepšilo,teraz asi tri týždne zase cítim čudné pachy aj chute, už by to mohlo prestať, neviem ešte do kedy, ale poriadne ma to už rozčuľuje 🙁☹️

vendy6
autor
16. mar 2021

@monci20 no toto presne aj ja.. dnes som tiez vosla do spalne ze och kto tu fajcil 🙈😂 a okno zavrete a nikto v okoli nefajci.. verim ze sa to znormalni. Drzim palce

mirka1287
4. apr 2021

@vendy6 ja som prekonala tiež covid a od začiatku roka doteraz čiže už štvrty mesiac nemam čuch a chuť,zo začiatku som nemala vôbec,pomaličky sa mi vracia čuch mam možno na 60% a chuť ani sama neviem. Len poslednú dobu mi strašne smrdia niektore potraviny napriklad kuracie mäso,cibula,cesnak a je to strašne nepríjemné,skoro v každom jedle citim taku zvlaštnu chuť neviem to ani popisať,akoby som jedla niečo horké alebo pokazene ,už som zúfalá z toho lebo potom nemám chuť ani jesť,dokonca aj káva má takú chuť. Slané necítim skoro vôbec.