Opätovná bolesť zápalu zuba

seron2
16. okt 2023

Zub mi bol liečený septembri liečivou vložkou a antibiotikami . Na čas to prešlo ale o mesiac mám tie silné bolesti späť nemôžem jesť ani späť . Samozrejme volám zubárovi len sa chcem spýtať čo to môže byť či sa môže zápal po tak krátkej dobe opakovať ďakujem za rady .

miamia04
16. okt 2023

@seron2 Asi zápal zubnej drene.nečistili ti zubné kanáliky?

seron2
autor
16. okt 2023

@miamia04 práveže áno čistila mi ich takže nechápem vôbec prečo je to naspäť

ikonica
16. okt 2023

@seron2 ak boli vycistene a uz aj zaplnene spravne, tak ta tam nema co boliet...

dadka128
16. okt 2023

@seron2 podľa mňa bude bolest pod zubom, mozno tam je zápal, .. tiez som mala taky problem, zub isiel von a od vtedy mam pokoj .. no ale zalezi to o aký zub ide

gemerka17
16. okt 2023

@seron2 ak neboli vyčistené správne (pod mikroskopom) tak to je dôvod bolesti a rozsirujuceho sa zápalu. Tvoja zubarka ti ho už len vytrhne alebo ak nechceš prísť o zub, dáš si to urobiť kvalitne ako má byť a zub si zachrániť.

seron2
autor
16. okt 2023

@ikonica tak asi ma keď ma to tak boli že ani nespím hlboký kaz to bol a zápal nervu

ikonica
16. okt 2023

@seron2 ale tak mozno ti dala este len na preloecenie vlozku a asi este nezaplnala na stalo... Pozri si co je to endodoncia... Mozno ti to len cistila a dala docasnu vlozku kym sa to neukludni a zaplnat bude neskor.. horsie ked uz zaplnila a bude to musiet cele robit znovu...

gemerka17
16. okt 2023

@ikonica autorka to ma zle vyčistené. Preto tie typicke príznaky. Po kvalitnom vycisteny ju nemá čo bolieť, aj keď je v zube dočasná vložka a kanaliky zaplnené nie sú.

@seron2 máš zle vyčistené kanaliky, pripadne aj nejaký zabudnuty a nevycisteny, čiže zapal pokračuje ďalej.

seron2
autor
16. okt 2023

@gemerka17 a ešte mi sestra keď som volala u zubára povie že to je normálne lebo je to v procese liečenia no nie je to určite normálne taká strašná bolesť

miamia04
16. okt 2023

@seron2 si u zubára už?

seron2
autor
16. okt 2023

@miamia04 dnes má nevezmú hneď až zajtra ráno

miamia04
16. okt 2023

@seron2 to je dobre, držím palce nech to dobre dopadne a pomôžu.

gemerka17
16. okt 2023

@seron2 zmeň zubára a hneď, ak nechceš prísť o zub. On ti ho len vytrhne. Znova ti to robiť nebude, keďže sám dobre vie, že lepšie to bez vybavenia (mikroskopu) neurobí. Do takého zákroku by sa zubár púšťať nemal, keďže nemá na to urobiť dobre. Len vieš peniaze, peniaze. Strata zuba ťa bude stáť výrazne viac ako dobre urobená endodoncia pri odborníkovi.

seron2
autor
16. okt 2023

@miamia04 Ďakujem ❤️