Opakujúce sa zápaly

5lenka4
10. apr 2013

Ahojte dievčatá,
chcela som sa Vás spýtať či ste mali niekedy podobnú skúsenosť ako ja. Mám neustále opakujúce zápaly tam dole. Neviem čo už mám robiť, vysadila som všetko možné - hygienické pomôcky nepoužívam ( žiadne mydlá, vlhčené utierky) ...len Rosalgin výplachy na odporúčanie lekára. Už som aj HAK 2 krát menila či to nebude s tým...ale nič. Keď mám zápal , idem k nemu, nasadí mi čapíky vaginálne, poprípade mastičky a hneď ako ich doužívam týždeň nato znova zápal. Neviem si už poradiť čo s tým. Zajtra musím ísť znova k nemu...som tam ako v obchode...každý mesiac minimálne 2x a vždy mi strieda iba 3 rôzne lieky...Bola by som rada keby ste mi nejako poradili. Ja už som z toho zúfala a takisto aj môj priateľ...

billam
10. apr 2013

@5lenka4 a mas "len" zápal, alebo aj mykozu?

magic08
10. apr 2013

@5lenka4 nemam s tym skusenosti, no nepomohlo by, keby sa preliecil aj partner? podla mna to schytas stale od neho... ci?

cerez
10. apr 2013

@5lenka4 Ak je v tele opakovaný zápal a to je jedno či ide o vaginálny môže to súvisieť s oslabenou imunitou. Rovnako to môže súvisieť so štítnou žľazou a pod. Skôr by som šla týmto smerom.

billam
10. apr 2013

Presne, preto sa pýtam, či nema aj mykozu - lebo je celkom možné, že si to prenasate s partnerom medzi sebou. Ak máš náhodou aj mykozu, musis zmeniť aj stravovanie - nič sladké.

adelajda2012
10. apr 2013

Skus nasadit probiotika. A ak mas kvasinkovu infekciu skus pohladat na nete olej Candimis. Mne super pomohol.

5lenka4
autor
10. apr 2013

probiotiká som už jedla, moc nepomohli...
mykózu? .. to mám opakovanú...bolesť aj pri sprchovaní, či močení...červené bodky popraskané všade..sladké vysadené...som už zúfala z toho všetkého....
..a k tomu som nemala už od Januára menštruáciu, tak zajtra uvidíme čo mi povie, vraj nie som tehotná...bojím sa či nemám cystu, neustále bolesti v podbrušku...denno-denne .... minimálne 2x do dňa ... ☹

billam
10. apr 2013

@5lenka4 vyzera to naozaj na mykozu...musí sa preliecit aj partner, lebo si to stále medzi sebou predavate...lekár by ti mal nasadit liečbu - čipky, antibiotika, mastičky...a žiaden sex pokial nebudete obaja vyliecení...rovnako by mal ist aj partner na urologiu, nech mu dajú lieky. Po každom použití wc - ak sa dá, tak sa osprchuj - vlaznou vodou, nie teplou, jedz probioticke jogurty, obliekaj si čisto bavlnene nohavicky, ziadnu umelinu...a cez Google si pozri vaginalnu mykozu.

elli_elli
10. apr 2013

@5lenka4 pri pretrvavajucich zapaloch "tam dole" treba jednoznacne urobit vyter, idealne aj partnerovi. dohady, ci je to mykoza, chlamydiova infekcia, infekcia sposobena mykoplazmami ci ureaplazmami alebo inymi bakteriami ostanu stale len dohadmi, kym sa neurobi vyter + v hre su aj virusy ci parazity (napr. trichomonas vaginalis). ako doplnkove vysetrenie je vhodne sono malej panvy + zakladne laboratorne vys. (napr. na vylucenie cukrovky a pod.). moze sa urobit aj imunologicke vys., ale to skor pri recidive problemov aj napriek adekvatnej liecbe. podla vysledkov by mal absolvovat aj partner urologicke vysetrenie, ak nebolo robene sucasne s vys. partnerky.
drzim palce! niekedy je to beh na dlhu trat, ale ak sa vsetko urobi, ako ma, zapal sa vylieci a viac nepride 🙂

blue99
14. máj 2013
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

dovyživiť a natierať prírodnými masťami-znížená imunita 🙂

salo
15. máj 2013

@5lenka4 ahoj, ja som na tom rovnako. Nemam sice mykozu ale bakter.zapaly. Mala som kopec atb, masti, globul, nic nepomohlo. Nikto nevie z coho to mam a preco sa to neda znicit☹

olli122
22. mar 2020

DÔLEŽITÉ!!!!!!! Baby ja som mala zapaly 5 rokov v kuse stále dookola. Vystriedala som 5 gynekologov jeden z nich bol súkromný a nepomohol mi. Našťastie moja posledná gynekologicke mi spravila testy na UREOPLAZMU MYKOPLAZMU A CHLAMYDIE. Výsledok- pozitívna urea ktorá mi robila neskutočné problémy. Sprostý test stál asi iba 10 e...chápete!!! Gynekologovia pred tým si mňa robili blázna že tam chodím každu chvíľu že to neni možné ako keby som si to už vymyslela a dali mi kadejake antb. Ktoré mi ani nepomáhali a všemožne canesteny...atď. Baby viem ako sa cítite nenechajte sa odbyt!!!! Aj mne hovorili že to je 5 rokov mykoza ...A aha ;) už som zdravá našťastie a lieky na toto ma stali asi 3 eura (antb) držím palceky:* :*♡

luluka
23. sep 2020

Ahojte. Viem že toto je uz staršia téma ale myslím že pre niektoré z nás stále aktuálna. Ja mám tiež už vyše roka tieto problémy a je to naozaj veľmi nepríjemné. Raz kvasinky, potom baktérie... brala som aj candivac, tri mesiace mi bolo úplne super a teraz zase bakteriálny zápal. Brala som už všetko možné aj od lekára aj voľnopredajné. Nič nepomáha. Mali ste niekto tieto problémy a vyliečili ste sa nakoniec?