Opakujúca sa vyrážka

16. júl 2024

Dobrý večer prajem, chcela by som sa opýtať ci náhodou nemáte niektorá skúsenosť.
Vyše pred 2 týždňami sa mi spravila vyrážka ktorú som si vytlačila a riadne ošetrila, ale stále dookola sa mi na tom istom mieste tvorí, nieje to klasická vyrážka ale pripadá mi to ako keby cysta alebo niečo také, z toho miesta som si včera vytlačila 3 guličky a dnes ďalšie 3.... sú biele leské a tvrdé, majú taký vajíčkovy tvar a na špičke je čierna bodka.
Samozrejme ze som objednaná na dermatologii ale skorší termín ako v auguste som v blízkosti nenasla... tak zato by som sa chcela opýtať či by ste niektorá nevedeli o co môže ísť, keď sa stále tvorí a ešte takto po 3 ks...
Foto mám, ale nebudem ju sem pridávať.
Ďakujem.

tatiana149
16. júl 2024

Poviem moju skúsenosť......synovi 10 ročnému včera na chirurgii vyberali. Vždy dookola sa mu tvorila vyrážka. Tak bolo nutné po konzultácii, že to vyberú že tam bude koreň a ten to spôsobuje. Vždy tam ostal koreň. O 12 dni máme výber stehy a výsledky z histologie. Chirurg sa vyjadril, že môže ísť o stafilokoka. Nijaké iné príznaky nemal. Ak to je stafilokok tak toho treba vybrať od koreňa. Koreň je biely, tvrdý ako kamienok. Mal to už aj na nohe. Furt dookola. Až keď mu lekári vybrali koreň tak to prestalo. Teraz uvidíme čo ruka. Snažili sa to vybrať celé. My sme to mali dlho, dlho, dlho. Furt sme s tým chodili k doktorke.

autor
16. júl 2024

@tatiana149 ja som toto iste mala aj takto pred rokom asi 2 mesiace ale to som bola po pôrode tak som dávala tomu čas že možno to je z hormónov, no teraz opäť a už googlim a myslím na to najhoršie... ale ďakujem za komentár trosku si ma ukludnila 🙂 ja práveže keď dám toto von tiez je to tvrdé a biele... ale teda agresívne zo dňa na deň je to tam znova

isis234
17. júl 2024

Skús si to potierať ľaliou v liehu. Môžeš i viac krát za deň. Ráno prepudrovať tvár gulôčkovým púdrom Giordany Gold

tatiana149
17. júl 2024

Syn to mal posledné tri roky. Raz do roka v lete

autor
17. júl 2024

@tatiana149 áno ja tiež si všímam že takto pred rokom som to mala a teraz opäť.