Opakovaný zápal močových ciest

kurucka93
9. okt 2013

Ahojte žienky. Dlhé roky ma trápi opakovaný zápal močových ciest. Som z toho zúfalá, akonáhle je mi chvílu zima na nohy, plecia, kríže alebo brucho mám to zas. Aj teraz ma trápi už 4 deň ☹ Pre toto nemám rada zimu, už aby sa skončila, je to hrôza je len október a už je to tu. Pijem urologické čaje, dávam si teplé obklady, užívam vitamín C a nič. Skúsila som aj urinal akut.... Som sledovaná v nefrologickej ambulancii, je to trápenie, nechcem zakaždým skončiť na antibiotikách. Bojím sa aj toho aby som po takýchto problémoch nemala problém s otehtonením.Poraďte mi ako si mám doma pomôcť, poprípade aké lieky alebo domáce liečby pomohli Vám.

sissy27
9. okt 2013

@kurucka93 no mne pomohla operácia... dôležité je zistiť, prečo sa ti tie zápaly stále opakujú... na urológii nezistili nič?

paris3
9. okt 2013

ja som to tiez mavala velmi casto. nic nepomahalo. s otehotnenim som nastastie nemala problem, podarilo sa nam to na prvy krat. no par tyzdnov po tom, ako som zistila, ze som tehotna, som znovu dostala silny zapal mocovych ciest 😒 gynekolog mi nechcel dat antibiotika, kvoli riziku poskodenia plodu. ina doktorka sa zase rozculovala, ze preco mi ich nedali, ze pri neliecenom zapale je riziko potratu. tak som trpela az do ukoncenia 1 trimestra a potom mi konecne antibiotika predpisali. bol to horor, stale som sa bala o babatko.
radim ti, skus si to dat do poriadku este pred planovanym tehotenstvom. optimisticke ale je, ze po porode som mala 2 roky uplne pokoj, bez akychkolvek naznakov zapalu. neviem ci to bolo kojenim, alebo hormonami, ale vobec nic mi nehrozilo ani pri kocikovani v -15.
ked som bola tehotna, kamaratka mi poradilo co pomohlo jej v podobnej situacii. bylinka PRASLICKA ROLNA... da sa to pit ako caj a tak isto sa daju robit z toho sedacie kupele. velmi to kazdemu doporucujem. ked som bola tehotna, tak so to nepila, lebo sa to nedoporucuje, ale kupala som sa v tom. podla mna mi to velmi pomohlo, aby sa mi stav nezhorsil (islo mi to az na oblicky). skus si kupit cajik a ten pit pri akutnych problemoch, ale mozno aj preventivne. ja si ho sem-tam v pohode spravim aj ked mi nic nie je.
a tiez mi naposledy urolog spominal, ze pri opakovanych problemoch je mozne aplikovat priamo do mocoveho mechura kyselinu hyaluronovu (dufam, ze som si to zapamatala spravne 🙂 ) lenze to je treba nejako opakovane a treba pri tom cievkovat, tak sa tomu snazim vyhnut radsej prirodnou cestou...
viem ake je to zufalstvo.... snad ti pomoze tato jednoducha rada a jednoducha bylinka 😉

siska53
9. okt 2013

Mne pomaha jedine sa chranit a mat tu chulostivu oblast v teple, a ked predsa len prechladnem, hned sa zabalim do tepleho, chodim v omotanom svetri okolo krizov a brusnice, aj v susenej oodobe, ale aj v takejto ako je urinal. Istu dobu som aj uzivala take kvapky, nepamatam si nazov, len tie obsahuju dost alkoholu, a kedze zabposledne 4 roky som bud tehotna, alebo dojcim, tak skor ten urinal. A ak je uplne najhorsie, jedine atb zaberu (2.x nastastie len). No a i caj je dobry, lenze urologicky teraz nemozem, ale dolezite je i vela pit! Aby sa to vsetko precistilo.

siska53
9. okt 2013

Inak, zapal mocovych ciest som schytala v prvom trimestri hned dvakrat, dali mi vzdy atb "bezpecne" pre babo, maly je v poriadku.

sendy182
9. okt 2013

@kurucka93 spať v ponožkách a tielku..,-))) ja mám aj ľadvinový teplučký pás kožišinkový odporúčam........samozrejme teplé pyžamo.....po gyn.stránke si Ok?......každý zápal máš riadne preliečený?......

simonkazga
9. okt 2013

"za mládí" cca. pred nejakými 3-4 rokmi to bolo so mnou už také zlé, že za rok som mala 9x zápal močových ciest. Naozaj už zo všetkého. Tak som sa odhodlal a šla k urológovi. Ten mi predpísal Uro-Vaxom. Slúži ako imunoterapia zameraná na močové cesty. Po dobratí trojmesačnej kúry som mohla na tie hnusné zápaly zabudnúť. Klop-klop odvtedy mám močové cesty aj mechúr v poriadku 🙂

lili_mia
9. okt 2013

@paris3 praslička roľná je hlavná súčasť urologického čaju, najlepšia je sypaná (výraznejší účinok). Ja som toho roku mala že super extrém. Nachladla som a už ako som cítila pálenie, reku zle je, čo už, smer urológia. Išla som peši a počas zdravotnej prechádzky mi začali bolesti mechúra (aby sa nepovedalo). No a kým som tam došla, po vycikaní a utretí som videla stopy krvi, čiže som došla práve vhod. No a toho roku som dobrala atb a presne sedem dní na to zase bolesti v bruchu a na vécku som bola jasná, smer gynda, tentoraz vaječníky :( vyžrala som si to poriadne.
@kurucka93 Trvaj na hlbkovom vyšetrení. Mňa gynda odbila, že to mám ovulačné bolesti a výtok.(vyššie píšem) Ešte mi na to, no dobre, ak chcete vyšetrenie. A ako dala prsty dnu, že cíti zdurený vaječník. Kopla by som ju 😠 odišla som s receptom na penicilín.

kurucka93
autor
9. okt 2013

@sissy27 Na urologiu ma doteraz moja nefrologicka neposlala, nechapem preco, ale dobre ze si mi to povedala, urcite to budem od nej pozadovat. Tak ja uz ked som bola malicka cca 3 roky som mala tazky zapal, a preto mam aj jednu oblicku zjazvenu. Som u nefrologicky pravidelne kontrolovana, vzdy mi zoberie do skumavok moc, urobi testy aj krvi, nemozem sa stazovat ze by sa nestarala. Ja mam proste nejak znizenu imunitu co sa tyka moc. ciest. Rano idem k obvodnej, drz palce, necham sa vypisat k urologovi, urobim vsetko pre to aby som bola konecne zdrava, lebo toto su nenormalne muky a neviem si predstavit ze by sa to so mnou este takto dalej tahalo. Predsa to len vadi pri praci a celkovo pri beznom zivote....
@simonkazga No dúfam že aj mne predpíšu ničo čo mi pomôže, ďakujem za radu.
@sendy182 Ja som nenavidela spat v ponozkach, ale ako ma toto trapi uz bez nich nemozem, a takisto ani hole krize! A aj teraz co mam zapal, tak je to preto ze sme dost kurili, fakt mi v nich bolo teplo tak som si ich pocas noci vyzula a uz je to tu.... ano, po gynekologickej stranke som nastastie v poriadku.
@paris3 Dakujem za radu 🙂 tak ja pijem urologicky o 106 a aj zenske caje, ale neviem ci je tam aj tato bylinka.... ale urcite vyskusam.

kurucka93
autor
9. okt 2013

@siska53 Ja som aj vyskusala urinal, a aj tak som minule skoncila na antibiotikach... ☹
@lili_mia Tak ja vzdy naivne dufam ze to doma nejako vyliecim, ale povacsinou to nezvladnem, boze, je to hroza, moj chlap ma chape, ale ani poriadne nevie co ma trapi, on take stavy nepozna, a to som aj citala ze zeny to trapi ovea viac, ako aj mnoho dalsich chorob, Tak ja nastastie krv necikam ale neskutocne ma pali, reze, boli mechur a uz ked citim ze ma zacinaju boliet krize uz viem ze pomozu len antibiotika ☹

kurucka93
autor
9. okt 2013

Vie mi niekto povedat ako to asi prebieho na takom urologickom vysetreni???

kurucka93
autor
11. okt 2013

@lili_mia
@simonkazga
@sendy182
@siska53
@paris3
@sissy27 No tak moc ukazal ze mam vysoke leukocyty, takze fajn zapal, dostala som biseptol a urovaxom, snad to pomoze a dokonca ma poslala lekarka aj k urologovi, tak som velmi rada ze sa to zacne riesit 🙂 A este raz vam vsetkym velmi pekne dakujem za rady 🙂

sendy182
11. okt 2013

@kurucka93 poriadne preliečiť.....nepiť kyslé nápoje napr. džúsy, alebo jedlá/ kapusta/, korenisté.......a veľa piť veľa piť 🙂 🙂 🙂

s.a.s.k.a.
11. okt 2013

Ahojte baby,

ja som tento problem mavala tiez strasne casto, aj porode som ho mala potom rok pokoj a teraz zas. Zapal mocovych ciest sa dostavil po styku a bolo to zatial najhorsie celu noc som presedalaa na wc v neskutocnych bolestiach a 1x v zivote som cikala krv. Hned rano som utekala na gynde a dostala som 1razove atb - monural, zda sa, ze zabrali.
Ja som 1x mala zapal v 17.tich po operacii slepaka kedy ma aj cievkovali a vtedy zaviedli daku bakteriu a potom sa mi to uz len opakovalo ☹
Mate skusenost so zapalom po sexe? podotykam, ze pouzivame kondom a hned sa idem vycikat takze nechapem 😕 Mate nejake rady/recepty?

lili_mia
11. okt 2013

@kurucka93 Prekvapuje ma, že si nešla priamo na urológiu .. hned by si cikala, urobili sono a vedelo by sa čo a ako.
Takže u mňa to bolo takto. Prišla som tam, zoznam mien až po zem, reku prídem poobede, kedže tam ešte bol oznam, kedy majú zaplatených objednaných pacientov. Poobede už fajn, iba dvaja predo mnou, medzitým ma poslali cikať do pohára, sestrička zatiaľ vypísala kartu, kedže som priamo u toho dr. bola po 1x. Potom mi dala do ruky kartu s papierikom, kde boli čísla, písmenká a ja som z nich bola jeleň. V správe som čítala stopy krvi v moči. Lekár sa ma popýtal, prečo som išla práve na urológiu, popísala som, že už mám skúsenosť so zápalom, ale kedže som počas predchádzajúceho zápalu veľmi krvácala, tak som šla na gyndu a tam mi dr povedala, že to bude zrejme mechúr, predpísala atb monural a kontrolný moč bol bez krvi, tak som teda už nešla na uro. Takže teraz som išla priamo na uro. Ľahla som si na lehátko, popýtal sa kde ma bolí a ja že celé brucho. V sekunde mi prstom pichol pod pupok (tam je mechúr) a ja kolená k bruchu, na čo on sucho, že teda je mechúr zapálený a sono ukáže ako veľmi. Sono ukázalo, že je to v začiatkoch, stačí biseptol a že ked som už tam, že mi prezrie obličky. Neviem, či je to štandart, s obličkami sa chodí k inému lekárovi. Potom ma poprosil, že ked mi bude dobre, nech to oznámim sestričke telefonicky, aby to mali zapísané v karte a hotovo.
A oblečenie, V KIK som si kúpila dámske body, také ako novorodenecké ale na dospeláka a proste v tom už teraz chodím. Chráni kríže, brucho, aj spodok je v teplúčku. Je to cítiť, ked prší, či fúka, s body je to ok, ale ak mám iba tielko, či krátky rukáv, dlhý rukáv a sveter, tak mi je zo spodu akoby prievan. Nevyzerá to ani sexi, ani eroticky, chlap ma chcel biť, ked to na mne videl, ale prežil so mnou ten krvavý zápal a musel akceptovať. Paradoxne kontroloval ako chodím oblečená 😀

lenadka
11. okt 2013

@kurucka93 skús kapucínku, mne veľmi pomohla a to som mala 2 roky opakované zápaly a pojedla ATB na kvantá, potom už chemoterapeutiká, keď už mi nemali čo dať a pomohlo až toto, nikdy by som nepovedala že taká "hlúposť" za pár šupov, ale odvtedy mám pokoj a kapucínku vždy doma. Pri prvých príznakoch som si hneď dala a poviem pravdu že tie prvé príznaky už nepoznám niekoľko rokov
http://slnieckova.sk/c/duhove-elixiry/

s.a.s.k.a.
11. okt 2013

@lili_mia dakujem

martinka4444
18. jún 2015

heh no zapal po sexe som raz chytila aj ja :D nebolo to moc prijemne....najskor som nevdela o co ide, samozrejme hned google a diskusne fora :D no nastastie sa to uz neopakovlo viac krat takym sposobom. Ale ked su nahle zmeny pocasia a ja chodim prilis nalahko, tak ma obcas chyti caste mocenie a nabeh na poriadne prechladnutie. Uzivam vtedy uroval a pomaha to. prevencia a zachytit to hned na zaciatku ked clovek citi ze nieco nie je uplne v poriadku je asi najlepsie ako cakat kym z toho bude vazne problem....

happymamina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka4444
24. aug 2015

je to nebezpecne. človek nachladne velmi rýchlo a potom je už oveľa viac nýchylný pri každom prefúknutí 🙂 s wobenzymom skúsenosti nemám, mňa to chytilo krátkou pred dovčou, tiež s krvácaním!! uroval ma zachránil, takže som mu verná 🙂 🙂 fuu ale snáď už nikdy viac, vtedy som už mala naoazj na mále k lekárovi, len som to pred dovčou nestíhala..... Kde si bola na dovči ? 🙂