Opakovaný alergický opuch tváre

katymt
2. júl 2024

Ahojte, pred 2 mesiacmi mi prvykrat opuchla tvar,asi z noveho opalovacieho kremu. Bolo to dost neprijemne, celu tvar som mala cervenu a aj som horsie videla kvoli opuchu. Bola som na pohotovosti,dali mi ditiaden a este nejake infuzie a pomohlo to. Po mesiaci sa to zopakovalo pri nocnom kreme,nebola som ani na slnku.Teraz sa mi stalo to iste,dala som si na celo opalovak a vecer zase tvar cervena spuchnuta. Pritom to bol opalovak,ktory som bez problemov mala minule leto. Bola som s tym u alergologa a ze to moze byt hocijaka latka v kreme a mam si dat prednison ak sa to zopakuje. Ja sa snazim slnku vyhybat,aby som sa nemusela natierat,ale s detmi sa to teraz uplne neda. Ked sa nenatrem,tak sa mi zase robia pigmentove skvrny. Neviete mi poradit co robit?
Nechcem skusat z ktoreho kremu neopuchnem a pchat do seba prednison...

felycity
2. júl 2024

no ja osobne by sme všetky tie krémy vysadila a budeš musieť hľadať čo ti sadne a nedráždi ťa a nedráždi - skús pozrieť avene výrobky + mať po ruke liek inak nenajdeš čo môžeš a čo nie ( avene viem, že v lekárskej kozmetike odporúčajú - prípadne sa tam poradiť)

katymt
autor
2. júl 2024

@felycity ten opalovak pri druhom opuchu bol Avene.

felycity
2. júl 2024

@katymt fiha, to je zaujímavé, dakujem za spätnú väzbu

katymt
autor
2. júl 2024

@felycity ja sa preto bojim takto dalsie skusat,lebo okrem toho opuchu som potom aj strasne unavena ako keby na mna isla choroba a mam aj pocit zvysenej teploty. Kym to uplne odznie su to aj 3 dni😒

katymt
autor
2. júl 2024

@katymt ten prvy opalovak bol Eucerin antipigment

felycity
2. júl 2024

a keby si skúsila nosíť klobuk a alebo šiltovku tak máš chránenú tvár a nemusí si nič dávať , to je ťažko pri tomto

katymt
autor
2. júl 2024

@felycity ved nosim klobuk,nespalim sa. Ale aj tak sa mi robia pigmentove flaky,staci trochu slnka.

buducamama
2. júl 2024

@katymt a keby si si popozerala zlozenie tych kremov? Mozno si alergicka len na jednu latku, ktora sa tam nachadza.

taktotedanie
3. júl 2024

@katymt ved pozri zlozenie co bude rovnake to bude pravdepodobne alergen a hladaj tie co to nemaju
Skus este pripravky pre deti tak je tej chemie o cosi menej resp prirodne ako woodenspoon napr ale najskor vyskusaj na sebe nie hned to na seba nevypatlaj