Opakované problémy s výplňou

lilysk
21. jún 2014

Ahojte
Mala som opakovane problemy s vyplnou .Mala som takeho skveleho zubara(clovek uzasny ,ale asi zubar nie najlepsi 🙂) ,ale nejako si s tym nevedel poradit a stale tam nieco bolo ,tak som sa rozhodla ,ze navstivim inu zubarku a poradim sa .Ta s hrozou skonstatovala ,ze 2 zuby mam opakovane uplne zle urobene a treba to prerobit a navrhla mi riesenie ....Ona ma taky pristroj ktorym laserom ci cim odmeria ( ospravedlnujem sa ak nie som presna uz si to presne nepamatam ten postup ) proste to hodi do pocitaca tie parametre a z nejakeho materialu tam na mieste ma taky priserne drahy pristroj to vyrobi taky porcelanovy implantat ,ktory sa potom vklada do zuba .Ze to nie je klasicka vypln ,ale je to keramika ,alebo porcelan uz neviem ...aj mi to ukazovala na fotkach ako to vyzera .Cena jedneho je 250 eur zalezi od velkosti .Je to dobra vec ?No vzhladom na to ,ze moj predchadzajuci zubar to uplne flakal a uz som za tu vypln asi 3 krat platila opakovane asi 60 eur a toto ak by som si dala a bolo by to ok na niekolko rokov tak by som si to dala ,ale vyriesi to moj problem ?Mate to niektora ?
Dakujem 🙂

ellca123
21. jún 2014

ja mam skusenost,ze zubari sa akoby ohovarali,ale vsimnite si ze hned vam vyuctuje 250eur
mne moj zubar povedal ze do 30-tky mi vypadaju vsetky zuby a chcel ma ukecat ,aby som si dala vybrat aj starsie amalgamove blomby a na kazdej by pekne zarobil
zmenila som zubarku mam 40-tku a zuby prekne, zubarka sa stara geluje ,opravuje co treba a nezdiera moju penazenku

zapojte len svoj zdravy sedliacky rozum ,co je pre vas dobre/lebo aj lekar chce zisk- skocte za este iným a konzultujte

lilysk
autor
21. jún 2014

@ellca123 no prave ,ze ja som isla konzultovat a inou nakoko som opakovane hovorila svojmu zubarovi ,ze to nemam v poriadku .A u inej som bola a tam ta ista vec stoji 360 eur takze tejto podla mna neide o zdieranie len je to nejaka novinka a hladam niekoho kto to uz ma ci je spokojny 😉

slniecko77
21. jún 2014

@lilysk ja mam v dvoch zuboch porcelanovu plombu..ale mne to robil normalne odtlackom a poslal laborantovi, tvoja zubarka ma zrejme presnejsi sposob.. Zubar mi hovoril, ze to nevydrzi "navzdy", ale su to najkvalitnejsie plomby na trhu - kvalitnejsie od amalganu, bielej plomby. Mam ich zhruba dva roky.
Pokial ti aj tak tie zle spravene zuby musi robit tak by som do toho sla...pokial by boli zuby dobre spravene a slo len o vymenu tak by som pockala kym povodna plomba "odide" a bude ju treba vymenit.

lilysk
autor
21. jún 2014

@slniecko77 Prave ,ze to nie je v poriedku som sama videla aj na snimku - otrasne tam az do nervu pod tym mam kaz a na tom vypln - teraz pozeram nejaky cennik tak toto co ona mi chce dat sa vola Cerec a inde stoji viac ako u nej - co som len nahodne nasla tak 390 eur ta endo korunka cerec takze u nej 250 este je slusna cena potom 🙂
http://www.interklinik.sk/2cennik-stomatologia

lilysk
autor
21. jún 2014

@slniecko77 Ale ma ide porazit nakolko som chodila k zubarovi pravidelne - poznam ludi co roky nechodia tak potom ok ,ale chodila som kazdy pol rok na prehliadku a vsetko ,,super ,, a potom idem inde a ta bola zhrozena ,ze preboha take nieco a normalne mi da prehliadku a peciatku ,ze vsetko dobre ...joooj tak som napalena vazne ☹....este sama som mu hovorila ,ze to nemam dobre a on ,ze v pohode ste krasna a nebojte sa mate to ok 🙂)) No chlapi !!!

slniecko77
21. jún 2014

@lilysk korunka je drahsia, lebo zbrusuje zub a dava vacsie mnozstvo materialu..toto len "len" plomba...teda dufam, ze piseme o tom istom 😉 Ja zijem v UK, tu by som tiez doplacala cca £250 za plombu, ostatne poistovna. Ale kedze mi to robil do roka od porodu, vsetko preplatila poistovna, takze z jeho strany to nebolo o zarobeni si, mimochodom je to statny zubar.
Ja tiez pravidelne navstevujem zubara a zubnu hygienicku, preto ma vzdy velmi zamrzi ked sa nieco udeje s mojim chrupom.