Opak anorexie

amalka32
18. aug 2023

Dobrý večer, mám problém som už aj objednaná na vyšetrenie ale chcem sa opýtať aj tu, mam 19 rokov pred rokom mi začal dospelácky život začala som žiť sama pracovať na nočné smeny aj denné, našla som si aj priateľa s ktorým to je zložité a toto všetko mi spôsobovalo stres, kôli tomu že môjmu priateľovi sa páčia plnšie ženy a ja som chudá tak ma odmietal ako ženu a keď som prišla na ten dôvod samozrejme nie priamo od neho tak som si ako keby nastavila taky blok v hlave že musím jesť a na základe toho mi prestalo chutiť, a získala som odpor k jedlu a začala sa trápiť tým že som príliš chudá na základe čoho som začala ešte viac strácať na hmotnosti skúšala som aj všelijaké doplnky stravy k chuti do jedla aj vitamíny ale nič mi nepomáha. Môj odpor k jedlu je čoraz väčší a jesť sa musím doslova nútiť... uvedomujem si že je to problém a že to nieje zdravé ale neviem čo mám robiť ako keby z toho nebola cesta von.... strašne chcem priberať ale nejde to. Neviete či pre toto existuje nejaká diagnóza alebo niečo také?

nikol789
18. aug 2023

@amalka32 nikdy by som nebola s muzom ktorému sa nepáčim taká aká som.

kacena4
18. aug 2023

smer psychiater pomoze ti zo zaciatku liekmi nastavit sa na spravny rezim a o par mesiacov to budes zasa ty drzim palceky

vler
18. aug 2023

@amalka32 "strašne chcem priberať" -to je aka kravina?! ak mas primeranuu hmotnost, si zdrava a citis sa dobre. Zbav sa radsej priatela

deti95060810
18. aug 2023

načo ti je taký priateľ...

miamia04
18. aug 2023

@amalka32 koľko meriaš a koľko aktuálne vážiš?

sayonara15
18. aug 2023

presla som si aj anorexiou aj bulimiou. mala dom vtedy 25r a spustili to stresy z rozvodu, dnes mam o 20r viac a vazim si sama seba, svoje telo. Odporucam ti psychologa a psychiatra, neviem v akom stadiu to je ale mne trvalo niekolko rokov kym som to pochopilaze mam problem. drz saa prajem vela sily 🥰

miamia04
18. aug 2023

@sayonara15 presne, takto sa začína nenápadne anorexia a bulímia, spúštačom môže byť čokoľvek..u @amalka23 zložitý vzťah s priateľom. Treba radšej zájsť psychológovi, riešiť to, radšej skôr ako neskoro. 💙

lizatko1009
18. aug 2023

V prvom rade si musíš upratat ty sama v hlave. Mat sa rada takú aká si, ak mas raz genetiku, ze budeš stihla, tak baba s natriasajucim rici nebudeš, miluj sa takú aká si, otvor oči a nikdy nezij a nerob nič pre "cudzieho"

amalka32
autor
18. aug 2023

@miamia04 meriam 170 cm a vážim 50 kíl

amalka32
autor
18. aug 2023

@sayonara15 ja som si to vlastne uvedomila hneď ze niečo nieje vporiadku, ale myslela som ze to prejde ze je to len obdobie, no uvedomila som si že ma to nepustí kôli mojej hlave, trvá to asi 4mesiace

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sayonara15
18. aug 2023

@amalka32 nejde ani tak o kg, ale o to co mas v hlave, ako sa vnimas a ako si spokojna. Ja mam teraz 55kg a 170 cm, fakt som vela sportovala kedysi a mala som 50kg, neustale som sa vazila 🙈 citila som sa vycerpana a minus 5r minimalne. uz dokonca ani vahu nemam 😃

gabika0825
19. aug 2023

@amalka32 Si v permanentnom strese, ktorý ti vyvoláva tvoj partner. Už len to je zle. Preto nemôžeš pribrať. Čiže pekne mu povedz, že si prišla na to, prečo nemôžeš pribrať a že ten dôvod je on. Takze ho pekne kopni do zadku, už len za jeho hlúpe reči a za to že s ním stracas čas, nech si nájde ženu ktorá je vyzrata, lebo ty vyzrata nikdy nebudeš. Tým pádom problém - stres, bude odstránený a nechut do jedla tá razom prejde. Ja som mala podobný problém, akurát ja mám rýchly metabolizmus (čo je asi aj tvoj pripad) plus genetika (čo bude zrejme tiež tvoj prípad - stačí sa pozrieť na svoju rodinu- mama,otec,dedo, babka akej sú postavy) a tiež som nikdy nemala viac ako 50kg, na strednej mi každý hovoril aká som chudulinka, dokonca moja obvodná dr keď som vždy prišla na preventívnu tak sa má pýtala či nemám problémy s jedlom, ze mám nízku váhu (pritom na moju výšku bola úplne Ok, akurát mám typ postavy, ze to vyzeralo na podvýživu), volavala dokonca mojej mame ze či nemám psychické problémy a takéto bludy. Nechcela mi veriť ze jem normálne. Ja som nikdy problém s jedlom nemala, vždy som jedla viac ako ostatný. Ale idem k veci. Ja som si uvedomila ze som človek ktorý sa veľmi rýchlo vystresuje na malickostiach. Zo všetkého som mala stres, najprv skola potom práca rodinne problémy stále niečo. Mala som jediný problem s jedlom keď som zistila ze mám rozne intolerancie (mala som kožné problémy), nemohla som zrazu skoro nič jesť a vtedy som schudla veľmi. Dala som sa ako tak dokopy a hlavne som sa prestala stresovat, zrazu som zaradila všetky tie jedla ktoré mi nerobili dobre a hádaj čo. Všetko bolo v poriadku, kožné problémy zmizli a ja som pribrala na svoju pôvodnú váhu, no trosku sa to vymklo z podkontroly 😀, lebo som nabrala navyše dalších 8-9 kg, čo nechápem lebo nikdy som takto rapídne nenabrala a ani som nechcela lebo mne sa moja postava predtým na pôvodnej vahe páčila, nech si hovorí kto chce čo chce. Čiže som nabrala v priebehu pár mesiacov ale prehodnotila som veľa veci, uvedomila som si ze nemôžem sa nad všetkým stresovat a stresové podnety som odstránila zo svojho života co najviac ako sa dalo. A zrazu zmizli intolerancie a dokonca som aj pribrala 😀 čiže napisala som ti tu nejaké svoje osobne skúsenosti a hlavne prosím tá vykasli sa na idiota. Zaslúžiš si normalneho partnera ktorému sa budeš páčiť taká aká si

amalka32
autor
19. aug 2023

@gabika0825 ja som nikdy nebola tak chudá ani mamina nieje štíhla ani mladšia sestra ale keď som začala žiť sama schudla som rapídne popri práci a potom ešte keď sa začalo toto