Onkomarker HE4 a roma index

vlada111111
23. júl 2020

Prosiiim viem mi niekto poradit alebo ma niekto skusenost so zvysenim onkomarkerov? ... zacalo to vypadavanim vlasov prisla som o 2/3 vlasov skoncila som na gynde s hormonalnym profilom kde mi zistili zvyseny testosteron plus zvyseny onkomarker he4 na 67 , po mesiaci to bolo 62 a po polroku 80.... ca125 stale v norme ale roma index zvyseny vdaka he4..... posledny roma index bol 19%. Na sone nic nevidia a dalej to neriesia... neviem co mam robit ked mam stale vnutorny nepokoj ze nieco sa aj tak deje...please podobna skusenost?

lienocka2808
23. júl 2020

@vlada111111 na tvojom mieste by som ziadala vysetrenie magnetickou rezonanciou. Alebo pet CT.

kittykat22
23. júl 2020

@vlada111111 skus napisat do tejto skupiny https://www.modrykonik.sk/group/6796/

jackie17
23. júl 2020

@vlada111111 ahoj, mam podobnú skúsenosť. Hodnoty som mala vyššie. Tri mesiace som bola v neskutočnom strese, kým som mala kontrolné výsledky. Tie dopadli na výbornú. Pri prvom odbore som bola po 2atb.,ktoré som vybrala kvôli teplotam. Tým, že máme rakovinu po ženskej stránke v rodine, tak ma gyn. poslal na MR, ktorá nasla to, čo sme nehľadali. Cystu na bedrovej kosti. Môj gyn.ma upokojoval, že je to OK, že tieto výsledky vedia vyskočiť, ale tie hodnoty nie sú abnormálne. Preto na tie výsledky nekladú taky dôraz, ako aj u teba. Oni im nedávajú dôležitosť. Odvtedy som prešla viacerými vysetreniami a všetko je fajn.
Neprekonala si nejakú chorobu? Močové cesty?
Pre tvoj vnútorný pokoj by som sa spýtala, či ťa nemôže poslať na MR malej panvy. Osobne si myslím, že si v poriadku.

vlada111111
autor
24. júl 2020

@jackie17 jej dakujem za povzbudenie ak sa mouem opytat padali ti aj vlasy alebo mala si zvyseny testosteron? A este jedna otazka mala si zvyseny len he4? Lebo ja som vobec ca 125 nemala zvysene co beriem za horsie lebo ten onkomarker he4 je velmi specificky.... brali mi to tri krat v priebehu polroka a trikrat zvysene cize zapalom to asi nebolo:((((este mam histamin. Intoleranciu ale ta asi volyv nato nema predpokladam..

vlada111111
autor
24. júl 2020

@lienocka2808 mas s takymi onkomarkermi skusenost?

jackie17
27. júl 2020

@vlada111111 mam aj HIT, vlasy padajú neskutočne 4 roky.vyskúšané rôzne prípravky, nič nepomohlo. Co sa týka hormónov, mam komplet všetky zvýšené. Hormonálny profil som mala robený pred mesiacom. Beriem teraz na vysoký prolaktin lieky. Zrejme ten nám robí problém otehotnieť.
Môj gyn.ma ubezpecoval, že mám byť v kľude z toho he4 a ze sa nemám tomu venovať a hlavne nič necitat
Tak mu verím, nebála by som sa na tvojom mieste. Tie markery veľa z nás má zvýšené a ani nevieme o tom

macilaci
11. jan 2023

@jackie17 ahoj. Prosím ťa ako si dopadla s tým he 4? Ja mam zvýšený C125 aj roma index. Aj v prsiach mi našli cysty. Najpr keď zistili C125 povedal gynekológ že podľa neho je to endometrioza. Teraz k nemu idem v piatok.

jackie17
12. jan 2023

@macilaci všetko OK. Už ma nikde neposiela. Keby niečo bolo, už by to dávno našli.
Len sa nestresuj, aj kvôli tomu ti môžu výsledky skákať.
Ja akurát beriem stále lieky kvôli tomu prolaktinu, keďže mi vznikol adenom hypofyzy.

tanja788
10. dec 2023

@vany10
@vlada111111 draga sta si uradila sa povisenim he4?
@jackie17

tanja788
10. dec 2023

@tanja788 cao sty se desilo na kraju sa he4 markerom i ja imam taj problem hvala
@tanja788