Omylom som prehltla celú tabletku na cmúľanie na hrdlo

lalulola
30. máj 2022

Dobrý večer, hneď ako som si dala do úst tabletku Strepsils som ju omylom prehltla. Predpokladám, že skončila v žalúdku ale ešte sa mi to nestalo, tak mám strach či sa voľne rozpustí aj sama v žalúdku. Vypila som už dva poháre vody, ale bojím sa ísť spať. Nemá niekto z vás skúsenosť? Bude to ok? Ďakujem za odpovede.

luciab19
30. máj 2022

Kľudne chod spat.

lalulola
autor
30. máj 2022

@luciab19 aj tebe sa také stalo? Bolo to ok?

sisaka
30. máj 2022

@lalulola na biológii v škole si určite chýbala, čo? 🤦‍♀️

zuzanka.zuzu
30. máj 2022

čo? 🙈

dzulli1980
30. máj 2022

To vážne takúto ch.u.j.o.v.i.n.u riešiš? A čo by sa podľa Teba malo stať? ... milión liekov, ktoré sa mali pocmúľať, som nechtiac zhltla a teda nikdy ma nenapadlo to riešiť.
@lalulola

lalulola
autor
30. máj 2022

@sisaka Prečo by som mala chýbať, veď sa normálne pýtam či má niekto skúsenosť. Nie je to cukrík, ale tableta a dosť veľká....

pribinak
30. máj 2022

@lalulola nerob cirkus, normálne chod spat.

luciab19
30. máj 2022

@lalulola nie ja som ju niekedy normálne aj sama od seba zjedla, keď ma v noci bolelo hrdlo otrasne dala som si ju, ale ako som zaspavala tak som ju radšej zjedla nech mi nezabehne. Ale nikdy ma nenapadlo to riešiť. Normálne chod spat, vymaž tuto otázku, skóre uzdravenie a dobru noc

lalulola
autor
30. máj 2022

Ďakujem vám žienky, ste veľmi "milé", až také povzbudenie som nečakala.... ďakujem už nepotrebujem ďalšie odpovede... pekný večer želám

jana_eyre_2
30. máj 2022

V tvojom žalúdku sú silné kyseliny.. tablety sú vyrobené zo stravitelnych zložiek, preto, lebo sú určené na cmulanie.. samozrejme keď takúto tabletu prehltnes, tak tie silné žalúdočné kyseliny tabletu rozpustia, je jedno aká je veľká, dôležité je že je jedlá, nie je to plast, kov, sklo ani nič podobné.. takže ano, môžeš ísť spať.. a možno nabudúce radšej pouzi sprej do hrdla..

lalulola
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lalenka33
30. máj 2022

Niekedy fakt stačí použit logické myslenie. Keď sa v žalúdku rozložia normálne tabletky, ktoré sa prehĺtajú, tak prečo by sa nemala rozpustiť taká, ktorá sa rozpustí v ústach? V žalúdku je kyselina, v ústach sliny. Keď si prežila prehltnutie pastilky a neostala ti niekde zaseknutá v krku, tak môžeš ísť spokojne spať. Pastilka už dávno neexistuje.

betulinka1
30. máj 2022

@lalulola super mozno sa zobudíš so sviežim dychom.

18dada18
30. máj 2022

@lalulola toto sa stalo raz aj mne 🙈😂 tiež som chvíľu rozmýšľala, či to nebude moja posledná hodinka 😂 a nic sa mi nestalo, takže môžeš ísť kľudne spať 😊

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nm218
31. máj 2022

@lalulola v zaludku je zaludocna KYSELINA ktora dokaze stravit kadejake blbosti, myslim si ze sa neni coho báť 😄

lindusss2016
31. máj 2022

@lalulola uf tak toto by ma ani nenapadlo riesit. Len pre istotu do buducna ak prehltnes nahodou aj gombik, neboj sa, vykakas ho 😁

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solange7
31. máj 2022

Ze predpokladam, ze skoncila v zaludku. 😂

mijunik
31. máj 2022

@lalulola neboj sa, nič sa Ti nestane. 🙂 Akurát si zbytočne minula tabletku, lebo ona je určená na cmúľanie, aby pôsobila na sliznicu v hrdle. Keďže si ju prehltla, tak to nestihla. To je jediný problém. Malé deti toho pojedia a telo si s tým vždy nejako poradí. 🙂🍀

nikpa
31. máj 2022

@lalulola Keď si toto myslela vážne tak si pre svoje vlastné dobro začni rozširovat všeobecné vzdelanie. Lebo ani sedliacky rozum si do vienka bohužiaľ moc nedostala.

slapina
31. máj 2022

Prosím ťa, tie kyseliny v žalúdku sú také že dovidenia, môžeš byť úplne kľudná.

lalulola
autor
31. máj 2022

@nikpa prečítaj si čo sa pýtam a nekomentuj moje vzdelanie.... nechápem na čo komentuješ príspevok keď sa netýka mojej otázky....

limoncino
31. máj 2022

Toto sa spýta dospelá žena? Kam to spejeme....

nikpa
31. máj 2022

@lalulola nestekaj tu po každom kto ti napíše akú blbosť si sa vlastne opýtala a radšej sa sama nad tým zamysli a vôbec celkovo sa sama nad sebou zamysli. Ale to je asi jedno, na nič neprídeš. Pekný deň ti ešte prajem

niekapitalizmu
31. máj 2022
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz