Oleje do prania - alergia

bambulka104
28. máj 2023

Ahojte. Len by som sa chcela spýtať, či niektorá z vás nemá podobnú skúsenosť.
V poslednej dobe mám neskutočne vyhadzaný chrbát, hruď a tvár. Tvoria sa až hnisavé pupáky.
A hľadám, čo to môže spôsobovať, keďže sa stravujem rovnako, tak ma napadlo, že je to asi pol roka, čo som začala používať voňavé oleje do prania. Používam konkrétne Pure baby od queen Plačkovej.
A tak som rozmýšľala, či to nemôže byť aj tým olejom.
U kožnej som bola, dala mi antibiotika a mastičky, ale nič nepomáha.
Ďakujem za Vaše odpovede.

evaachesa
28. máj 2023

@bambulka104 no tak zistíš to jediné tak, že ich na čas prestaneš používať. A pozri si zloženie tých olejov.

sissy27
28. máj 2023

@bambulka104 tie oleje vedia rozozrat plast, takze pre pokozku to musi byt vyborne…

evaachesa
28. máj 2023

@sissy27 mňa by ozaj zaujímalo zloženie...keďže na oficiálnej stránke som ho nenašla. 🤔
Ale tak snáď to autorka naďalej nepoužíva keď si všimla súvislosť s vyhádzanou pokožkou.

zuzuliennka1
28. máj 2023

@bambulka104 kombinacia "olej do prania" a "plackova" uz sama o sebe zavana pruserom... prestan tie oleje pouzivat a podla mna ti to prejde, stavim cokolvek ze to bude z nich

sissy27
28. máj 2023

@evaachesa ani puella nema napisane zlozenie? Bude to plus minus to iste, zas plackova nema vlastnu recepturu na svoje produkty, vsetky jej somariny su rovnaky produkt ako ine pod inou znackou (napr chipsy niekto testoval a maju 100% zhodu s tesco chipsami, aj 100% prirazku 😅)

evaachesa
28. máj 2023

@sissy27 no tak na výrobku určite bude zloženie (malo by byť), len na nete som ho nenašla. Hlavne že recenzie tam má. 😅
Ona má aj "vlastné" chipsy? 🤣
Inak tá žena na foto je akože ona? Veď sa na seba vôbec nepodobá aspoň čo si ju pamätám. 🤦🏻‍♀️😅

leskovael
28. máj 2023

Tak nesedieť ti môže aj prací gél, mne nesadlo už aj telové mlieko a cela som sa vyhádzala...oleje používam a nemám žiadny problém. Ono stačí v hociktorom produkte len jedna zložka a je to... Skús na čas nepoužívať a prať bez aviváže a olejov a uvidíš.... Preprala by som teraz všetky veci vrátane uterákov a počkala a aspoň 3-4mesiace či bude zmena a vyrážky zmiznú.

zorkahorka
28. máj 2023

Ano, moze to byt tym. Moj syn ma ekzem a nevedomky som oprala vo vonavom oleji aj jeho slipy. Mal na zadku cervene flaky. Preto sa snazim davat do pranialen trosku oleja, ak dam viac, tak len na oblecenie ako svetre, vetrovky...

andrea_82
28. máj 2023

Ja ich pouzivam (inu vonu z rovnakej stranky) a alergiu nemame. Ale u teba to alergia, samozrejme, byt moze. Skus na par dni prestat, per len v sensitive prasku a nepouzivaj chvilu vobec ziadnu avivaz.

ika11123
28. máj 2023

@bambulka104 podľa mňa alergia nie je keď je hnisavé akné...ja používam voňavé oleje aj xxx kolegov v práci a nikto nemá alergiu

sissy27
28. máj 2023

@evaachesa chipsy, chrumky, tycinky, makeup a dekorativka, oleje do prania, jej muz nejaku borovicku, tusim este sviecky a nejaku detsku kozmetiku… kolagen samozrejme a chujoviny na chudnutie, vitaminy na vlasy… snad som nic nevynechala 😅 a nenechame si nahovorit, ze na vsetko vlastna receptura, ze nie? 😂

evaachesa
28. máj 2023

@sissy27 prepána. 😱 A ľudia to kupujú vo veľkom, áno? 😬🤣

mateson
28. máj 2023

Na mňa lezie vyrážka už keď počujem, že niekto kupuje niečo od Plačkovej.

mateson
28. máj 2023

@zuzuliennka1 už Plačková aj bez kombinácie s niečím je prúser 😁