Okuliare na počítač

7. dec 2023

prosimvas pouziva niekto tie ochranne okuliare pred Pocitac, na soferovanie a podobne? proti tomu mldremu svetlu alebo ako to je? Ake sa oplati kupit a kde sa daju kupit za kolko?

aalt
7. dec 2023

Na soferovanie pouzivam "obycajne" polarizovane, na pocitac ziadne. Modre svetlo vies stiahnut v nastaveni monitora.

taktotedanie
7. dec 2023

Je to biznis postaveny na bohatych hlupakoch, ak to mam priamo povedat
Na soferovanie ti stacia kvalitne slnecne okuliare, na pocitaci si to vies sikovne stiahnut, najnovsie smartfony maju tuto funkciu tiez

michaela412
7. dec 2023

ja mám tie okuliare a nenormálne ma z toho ťahajú oči, nemá to žiadne dioptrie, ale nesedí mi to vôbec

aalt
7. dec 2023

Inac na soferovanie nepotrebujes vyslovene tmave slnecne. Cez polarizovane vidis lepsie aj napr. v hmle alebo za dazda a vtedy prilis tmave beru az privela svetla. Niekto pouziva aj "oranzove" na kontrasnejsie videnie. Tie ale nie su polarizovane (aspon som take nevidel). Za mna radsej polarizovane. A to "oranzove" mam na bicyklovanie.

mclissa
7. dec 2023

Mne to preplatia v praci ak su predpisane. A pytala som sa nato doktora, ze vsak ked preplatia nech mi predpise. A povedal mi, ze to je riadna blbost taketo okuliare, ze to nepotrebujem. Nepomahaju.

autor
7. dec 2023

Pocula som ze su dobre take okuliare ze sa menej kazia oci, ked pracujem cely den na pc,

mclissa
7. dec 2023

Hej aj ja som pocula. Len dr mi to vyvratil.

viestta
7. dec 2023

Oci sa ti nekazia z modreho svetla z monitora. Ked nevidis na pocitac, treba ist na ocne pre okuliare, lebo nemas dobry zrak alebo nemas monitor umiestneny v ergonomickej vzdialenosti od oci. Modre svetlo sa da odfiltrovat v nastaveniach kazdej obrazovky, na PC aj na notase, aj na mobile, dokonca aj na TV.

viestta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
isis234
7. dec 2023

Keď som mala prvé okuliare, pýtali sa a v očnej optike, či ich budem používať i na pc. Oni do skla niečo "dávali".
Spýtaj sa u lekárky, alebo v očnej optike

viestta
7. dec 2023

@isis234 antireflexna vrstva na dioprickych sklach nie je filter modreho svetla