Ohraničený fľak na nohe

natali30
28. aug 2022

Dobrý deň, moja dcéra má taký ohraničený červený fľak na nohe, ktorý sa zväčšuje. Má to už rok. Aj na kožnom sme boli no aj chodíme stále a stále sa to len pozoruje a nejak to pani doktorka nerieši, len pozorovať a mastit. Ale nepomáha. Ako nerada tu takéto príspevky dávam ale už neviem čo mám robiť, keďže sa jej to začalo robiť aj na druhej nohe. Nestretol sa už niekto s týmto istým problémom a čo vám pomohlo ? Ďakujem ☺️

drake122
28. aug 2022

No keď to trvá už rok, tak je pravdepodobné, že na toto už kožný myslel, ale ak by nie, dajte si vyšetriť protilátky na boreliózu. Vyzerá to nápadne ako erythema migrans...

natali30
autor
28. aug 2022

@drake122 Ono to začalo malinkou modrinkou. Šak modrina som si povedala, ktorú tam mala možno 2 mesiace a potom sa z tej modriny spravil malý krúžok červený a pomaly sa to zväčsovalo. Aj testy jej robili aj na boreliózu všetko má dobré.

misica16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iwus1992
7. okt 2023

Ahoj, neviem či si to ešte prečítaš keď je to už vyše roka od príspevku.
Naša dcérka má od 2 rokov toto isté. Teraz má 5 rokov.
U nej to je z gangliomu. Najskôr mala na nohe malú hrčku, začala som si to všímať aj fotiť. Potom jej hrčka praskla a spravila sa modrinka. Ale modrinka sa začala vstrebávať a takto sa jej to tiež ohraničilo, keby som ti poslala fotku presne to isté. Poslali nás na kožné, tam hneď doktorka ze to určite bol kliešť, nedala som jej vziať ani krv, ja mam tie gangliomy po rukach takže som hneď vedela že to je ono. Tak jej to presvietila nejakým prístrojom ze ozaj v tom ohraničenom je nejaka tekutina. V gangliome býva taka ako želatina, keďže je to vlastne zo šlachy výrastok ktorý praskne ale nevie sa to vstrebať tak sa spravilo to ohraničenie. Dala nám mastičku klasika nič na to nepomáha. Čím je dcérka staršia tým je ten kruh väčší, vyzerá to hrozne. Pediatrička povedala že už jedine chirurgicky to nejak vybrať. To ale ešte nedám, je moc malá. Uvidím časom. Nebolí ju to, nesvrbí.
Teraz som si začala všímať že tie hrčky má po nohách viacej
Mne to na rukách normálne najskôr vyberali ihlou, ale neskôr mi to museli normalne umrtviť a vybrať celý ten vačok v ktorom tá "želatina" je.
Neviem či ti tento prísvevok ešte nejak pomôže.
Len ma tak napadlo že to sem napíšem 😊😊

timi1911
11. okt 2023

@iwus1992 ahoj, moja dcérka tiež mala najskôr hrčky. Teraz ma také fľaky po tele. Doktori jej dali už veľa diagnóz. Veľa masticiek, ktoré nepomáhajú. A áno aj ona, čím je staršia, tým to je väčšie.

maja304
11. okt 2023

@timi1911 ahoj, ak môžem, reagujem na tvoju správu, úplne som sa celá roztriasla, aj naša dcéra to má, tiež to už bude skoro rok čo má fľaky, už ich má po celých nohách a už aj na rukách, nič nepomáha, všetkých lekárov sme navštívili q nič, nakoniec som ju objednala na infekčné a z infekčného na ďalšie kožné, napokon jej zobrali minulý týždeň z toho vzorku chirurgicky ,za dva týždne výsledky

maja304
11. okt 2023
timi1911
12. okt 2023

@maja304 no nám teraz kožný povedal, že to je autoimunitné ochorenie. Treba ísť s tým na histologiu. Tak ju objednám na histologiu a uvidíme. Už som z toho zúfalá. Boli sme s tým aj na reumatologii, chirurgii, cievnom, koženom, u ortopeda. Proste som vyskúšala veľa lekárov. Dokonca som bola s tým u 4 kožných. A to som pobehala Nitru, Poestany, Hlohovec, Trnavu, Bratislavu... Každý iná diagnoza. Liečila sa na mykozu koze vraj to je, to jej ešte viac rozdrazdilo, potom nám u imunologa povedali, že to je z laktózy. Tak som jej kupovala bezlaktozove potraviny a následne sme šli na testy, tie boli negatívne. Teraz to riešim cez novú nemocnicu v BA cez tie Bory. Hádam pomôžu, keď Kramare sklamali.

maja304
12. okt 2023

@timi1911 mi sme už boli minulý týždeň na biopsii,tak uvidíme

iwus1992
14. okt 2023

@maja304 @timi1911 Potom dajte vedieť ako ste dopadli.
No ja neviem, po starom sa to volá priesil, tie hrčky. Vravím ja to mam po zápästiach a na chrbte ruky. Keď som to chodila dávať sebe vyberať, tak mi to dali von ihlou, niekedy sa už neobjavili, niekedy áno, keď boli velké rozrezali a vybrali ten vačok. Povedal že to je proste vyrastok zo šlachy, že sa tam viac toho maziva robí a pri preťažení vznikne tá hrčka. Stará lekárka povedala nech si po tom tresnem riadne knihou nech to pukne že sa to vstrebe a nemam čakať nech to pukne samo.
A presne to isté má dcérka. Ona sa nezastaví. Behá skáče nonstop či trampolína, druha vec teraz nájsť normalne topánky je umenie, vždy má obtiahnute, keď nie na priehlavku potom ju v členkoch tlačia. Už aj nad tým som rozmýšlala že tá nôžka je preťažená , a ešte obtiahnuté. Keď má tie hrčky velké už sa sťažuje ako ju to bolí. Niekedy jej to pekne rozmasírujem že sa vstrebú, ale tie čo jej pukli už tam to koleso ostalo 🫣
My sme na to dávali iba scar gel / na zatvrdliny a jazvy/ iba to jediné ako tak pomohlo, vyše roka sme to používali ako som jej to masirovala tak som to roztierala aj sa k tomu plánujem vrátiť. Ostatne sme skušali málo. Moj názor je že to nieje žiadne ochorenie. U niekoho jednoducho sú tie klbi a šlachy produktívnejšie, ale určite si prečítam ako ste dopadli 🙂🙂

timi1911
19. okt 2023

@iwus1992 práve som bola u kožného ďalšieho. Dala jej kortikoidy, pirulky a sirup. Vraj to je nejaká forma plesne. Neviem, na toto sa už liečila na mykozu kože. A nezabralo. Tak ja neviem teraz, že či znovu do nej pchať lieky a silné kortikoidy...

maja304
19. okt 2023

@timi1911 ahojte,tak mame výsledky z biopsie, je to granuloma annulare, moc nám o tom dr.nepovedala ,zatiaľ nám dala kožná kortykoidy lokálne, ak nezaberie do dvoch mesiacov, dá tabletky. Ináč z tej biopsie doporučili harmančekové kúpele
Posielam fotku, naša to má takéto

timi1911
19. okt 2023

@maja304 hej o tejto granulome je malo známe. Ďakujem ti za info. 🙂 myslela som na vás