Odznieva Covid-19?

14. júl 2022

Dobrý večer keď mam od pondelka koronu a pondelok mi bolo zle bolesti tela a hlavy teplota 37,5 utorok teplota 37,5 bolesti tela svalov nôh hnačky zvracanie hrdlo boľavé, streda hrdlo boľavé teplota okolo 37, dnes tiež hrdlo boľavé teplota 37 ale nie celý deň iba teraz večer a na obed. Dávam si na striedačku Paralen a Ibalgin kazdych 5 hodín pre istotu a na hrdlo dezinfikujem joxom ale furt boli. Znamená to že to najhoršie už mám za sebou alebo ešte sa mi môže zhoršiť stav? Bojím sa strašne. Jaj a občas kašlem ale zatiaľ to není strašne čo myslíte jak stevy mali pri korone? Môžem už dúfať a čakať zlepšovanie stravu? Diky za odpovede

zmrzlinka2021
14. júl 2022

Moze aj nemusi, to je tazke povedat. Poznam pripady, kde to udrelo na 10ty den..
Hlavne sa neboj, psychika je velmi dolezita pri liecbe.
My sme lieky nebrali, nebolo potrebne, ale vitamin C, D, B, selen, zinok vo vacsich davkach pravidelne

autor
14. júl 2022

@zmrzlinka2021 hej vitamíny beriem aj ja to som zabudla napísať. A jak že až na desiaty deň? Normálne sa stav lepšil a zrazu čo sa stalo? Zas teplota či?

janage
14. júl 2022

Na hrdlo mne zabralo jedine Glimbax kloktať a medzi to cmulat pastilky s lisajnikom.

iwesska
14. júl 2022

4 dni je malo na nejake zavery. Az tak po 10 dni si mozes povedat,ze uz si za vodou.

uhnakova
14. júl 2022

mne sa na 3. den priznakov brutalne rozbehla bolest hrdla a vydrzala 4 dni, ale ze totalne krute bolesti. Drzim palce.

eliska105
14. júl 2022

U mna sa to zacalo 2dnovou bolestou hrdla len s miernou teplotou, treti den bol najhorsi silna boles hrdla, svalov a horucka a stvrty uz lepsie aj piaty to uz len odznievala bolest hrdla..ale 6.den sa zacal zas silny zapal dutin ako alergia a drzal sa ma asi 5dni..potom strata cuchu chuti a uz bolo po vsetkom..teplotu som uz nemala 7.den

penelope11
15. júl 2022

Je to rozne, co organizmus tak to ine priznaky a inak dlho to trva. Mam kamosku ktorej na piaty den zacalo byt horsie ako prvy, zacala mat kasel, nadchu strasnu. Hlavne ti poviem jedno a to, ze sa neboj, nepanikar, to vobec ti v tomto nepomoze. Vela caju, vody, to je zaklad.

duratlicka
16. júl 2022

Neboj sa, to prejde. Dcera mala tyzden hrozne bolesti hrdla a potom akoby utal, zo dna na den bola zrazu zdrava. Ja som 7. deň Covidu, som ešte slabá a mám veľké bolesti krížov a upchatý nos. Preplachujem konvickou so slanou vodou. Ale každým dňom je to lepšie. Neboj všetko prejde. Omikron sa nedostava do pluc, zvladnes to.

autor
16. júl 2022

@duratlicka ďakujem mne je zatiaľ už dobre od kedy som tu písala no teraz vyzerá že dvojičky to chytili jedna ráno 37,2 a druhá 37,4 😭

duratlicka
17. júl 2022

Ta teplota je pod pazuchou alebo rektalne? 37,2C je uplne normalna teplota.

autor
17. júl 2022

@duratlicka už po odrátaní už včera aj v noci mali 38,7 - 39 znášajú to zle chudatka moje 😭

autor
17. júl 2022

@duratlicka po podaní panadol alebo nurofen po 38 neklesne strašne to je neviem či na pohotovosť ísť alebo čakať ešte ach jaj

duratlicka
25. júl 2022

Naša mala vyše 38C dva dni a potom už nič. Úplne zdravá. Len infekčná bola viac ako týždeň.

vroni
25. júl 2022

Dávať si pri 37,5 na striedačku paralen s ibuprofenom je vynikajúci spôsob na získanie rezistencie voči antipyretikam. Nabudúce si daj na takúto "horúčku" persen alebo neurol. Striedanie sa používa pri horúčkach štyridsiatkach a nie keď ta ofukol teplý prd. Inak na coronu antipyretika nezaberajú, aspoň nie tie bezne, často je sprevádzaná pardnovou nezrazitelnou horúčkou (okolo 39 plus a nie bežnou telesnou teplotou)

autor
25. júl 2022

@vroni dobre, mne kázala detská dávať nurofen každých 6 hodín že jej aj od bolesti a ja som tiež bola na ibalgine není to len od teploty ... Na deťoch bolo vidieť že ich nohy a ruky bolia... Zabralo, všetci zdraví a ďakujem za ctenu radu, ja stresujem pri deťoch stále aj keď majú len zvýšenú teplotu... S dvojičkami je to ťažké keď sú obe choré, to fakt neviem čo skôr niekedy... Ale hlavne že už sú zdravé moje mini 🙂 a to ja som si striedala Paralen a Ibalgin nech viem pri deťoch fungovať... Deťom len ten nurofen po rade s doktorkou ...

vroni
25. júl 2022

Ibalgin mi je jasný, hlavne pri deťoch. A persen a neurol som odporúčala tebe a nie deťom práve na to ukludnenie, lebo si sa úplne zbytočné pchala liekmi, ktoré nemali ako účinkovať, ani keby chceli. Keď viem, že inklinujem v strese k panike, tak to mam doma. Nič viac a nič menej.

autor
25. júl 2022

@vroni pôjdem si to pozrieť teda do lekárne. Nie je to nejaký oblbovak? Nie že zaspím a deti robte si čo chcete 😀 nemám s tým skúsenosti ale nápad je to fajn lebo ja naozaj čo sa deti týka nenormálne stresujem a prehnane sa o ne bojím

izabellik
25. júl 2022

mozno ti v lekarni poradia aj nieco ine, uvidis

vroni
25. júl 2022

Persen je bylinkový, to je silnejšie magnézium, neurol je tuším len na predpis.