Odvykanie od psychiatrických liekov

jaro91
2. jún 2024

potreboval by som poradiť mam 33 rokov som psychiatricky pacient liečim sa na schizoafektívnu poruchu-depresívny typ od svojich 18 rokov. Zo začiatku to bolo endogénne psychiatricke ochorenie zmiešaného okruhu bipolárna schyzofrénna porucha ktorá mala toho času už úroveň postpsychotickych zmien, v klinickom obraze toho času dominovala skôr symptomatologia mínus, s dominanciou sféry emočnej, s depresívnym syndromom, anxietou, derealizaciou, depersonalizaciou, Poruchy vnímania toho času neprítomné. No a momentálne je to kolísanie emočnej plasticity, intenzity depersonalizačných prejavov, rezid. prejavy spomalenia celkovej dynamogénie, zvyšena unavitelnosť,redukcia vôle a výdrže,socialnej reaktivity, vulnerabilita voči záťaži a frustrácii . Užívam clozapine accord 100mg 1/2-1/2-2, depakine chrono 500mg 1-0-1, kventiax SR 300mg 0-0-1, Sertralin 100mg 1-0-0. Chcem sa opýtať je pri takýchto liekov možné ich vysadenie na určitú spodnú nosnú hladinu a odvykanie od liekov ak by to bolo možné kolko by trvala odvykanie od liekov a kde sa to dá podstúpiť? S pozdravom

lavender94
2. jún 2024

@jaro91 toto je otázka na tvojho psychiatra. Niekto časom potrebuje menej medikácke aby bol v pohode, niekto na tom musí byť celý život. Dĺžka vysádzania je tiež individuálna a závisí na tom ako by si to znášal, na lekárovi. Toto sa nedá vôbec všeobecne povedať či a ako to bude u teba. Hlavne nevysádzaj nič sám od seba, lebo si môžeš veľmi uškodiť

sara07
2. jún 2024

toto všetko len pomaličky a pod dohladom mudr , prípadne skus inu mudr

kacena4
2. jún 2024

moja brala depakine na epilepsiu a vysadzala ho 2 roky