Odtrhnutý sklovec

zrzulka
24. apr 2022

Ahojte, vcera na pohotovosti som vyfasovala takuto diagnozu. Vraj sa s tym nic nerobi ☹ To ako vazne? Mate niekto skusenost prosím?Pred jednym okom sa mi taha dym a teda neviem ci si na to budem vediet zvyknut. A hlavne mi ide o to ochranit to druhe oko. Co robit ci nerobit ako sa s tym da naucit zit ?

janinah
24. apr 2022

Toto neexistuje,existuje odtrhnutá odlúpená sietnica a /alebo zakalený alebo zakrvácaný sklovec /laicky povedané/.Podla toho je aj liečba.Viem sa vyjadriť,ale potrebujem foto nálezu do IP.

janinah
24. apr 2022

resp. v sk. Zdravotníci sú myslím aj očné dr,ale potrebuju správne info od pacienta.

zrzulka
autor
24. apr 2022

@janinah jeeej super, pošlem. No tak mi povedala včera Dr na pohotovosti že sa vám odtrhol sklovec, v správe to napísala samozrejme odborne.zajtra volám svojej očnej, len ma zaujímali skúsenosti ľudí čo tým prešli načo si dávať pozor aby sa to nezhorsovalo a aby som si "zachránila " aspoň to druhe oko.

sisa_s
24. apr 2022

@zrzulka sklovec sa moze skvapalnovat a odlucovat, odlucovanie je caste u starych ludi, u mladsich skor v suvislosti s kratkozrakostou, zapalovymi procesmi, musi Dr podrobne vysetrit, ci je tam nejaky rizikovy faktor...na druhom oku sa to nemusi opakovat, davat si pozor na zapaly v buducnosti, nech sa nepodceni liecba, zranenia, adrenalinove sporty ako bungee jumping (moze sa pridruzit odchlipenie sietnice)...niektore stavy sa daju riesit tzv.pars plana vitrektomiou, operacny zakrok, to musi posudit Dr po vysetreni, ci by to malo zmysel, alebo nie vo vasom pripade

meggy78
26. jún 2024

@janinah
@janinah Dobré ráno,orepacte,že Vám píšem, prečítala som si Váš komentár ohľadom sklovca, momentálne riešim tento problém, mám lekárom navrhnutú operáciu,bojim sa,neviem sa rozhodnut ,mohli by ste mi prosím poradiť, ďakujem veľmi pekne 😔Megy

janinah
26. jún 2024

@meggy78 pošlite mi ip nález od očného dr.

meggy78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meggy78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meggy78
26. jún 2024

@meggy78 Majú mi vybrať sklovec a vyplniť olejom,na jednej klinike som našla metódu pomocou amniovej membrány,neviete mi prosím poradiť či by táto metóda bola vhodná aj pre mňa, mám 46 rokov a čítam ,že ten olej dlhodobo prináša komplikácie, prepáčte,že Vás obtazujem, dneska sa musím rozhodnúť či podstupim operáciu,potom má môj lekár operatér dovolenku.

sisa_s
26. jún 2024

@meggy78 amniova membrana sa pouziva na defekty rohovky a makuly, nema to nic s odstranenim sklovca...olej zo sklovcovej dutiny sa da dalsou operaciou odstranit, nemusi tam ostavat, zalezi to od operatera

meggy78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meggy78
26. jún 2024

@sisa_s ďakujem

meggy78
26. jún 2024

@meggy78
@janinah Mali by ste to mať poslané z dcérinho profilu.dakujem

meggy78
8. júl 2024

@meggy78 Dobrý deň, prosím nepracuje tu niekto na očnej klinike vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici, ďakujem