Odtrhnuté nechtové lôžko

la100vicka25
13. nov 2014

Ahojte, prosím o radu. Po silnom náraze palcom do steny sa mi oddelil necht od nechtového lôžka. (keďže mám príležitostne spravené gélové nechty, v prvom momente som si myslela, že povolil ten umelý). Prvá reakcia - inštinktívne som si necht pritlačila späť (samozrejme, aj to krvácalo). No nemusím ani písať, že som skoro odpadla, prvé starosti boli nie zachraňovať necht, ale seba, aby som neodpadla, keďže mi prišlo strašne nevoľno. Som sama doma s malým dieťaťom na OČR, takže to by bol asi ešte väčší problém, ako ten samotný necht. No kým som sa dostala z tohto stavu, necht sa mi naspäť prilepil, dosť to bolí, neopúcha, ani už nekrváca, len spod neho vyteká plazma (myslím, že tak sa volá tá tekutina, ktorá vyteká z rany po zastavení krvácania.) Teraz neviem, čo robiť. Mám to nechať tak? Je možné, že by prirástol späť a neskôr sám zliezol? Alebo si ho mám nasilu strhnúť, aby mi náhodou nezačal hnisať? (no mám obavy ísť na chirurgiu, čo mi povedia, keď uvidia na tom mojom odtrhnutom ten umelý). Mám doma repík, určite si to budem ošetrovať ním, len neviem, ako ďalej. Ďakujem vám pekne za rady.

csenibaba
13. nov 2014

@la100vicka25 Ahoj,môzes s tym ist aj chirurgovi aby ti odstránil cely nechet,ale podla mna je to zbytocne ked je iba kúsok uvolneny!Daj si na to betadine a obväz alebo náplast!Sám od seba odrastie a hned ti aj narastie novy nechet!

nyusika
13. nov 2014

aaaaau, hned som si to predstavila.
ja by som si ho natesno zalepila leukoplastom

la100vicka25
autor
13. nov 2014

Ďakujem za rady, vyskúšam, aj keď mám pocit, že nie je len trochu uvoľnený, ale dosť odtrhnutý. No uvidím, čo sa s tým bude diať ďalej.

zvedavka13
13. nov 2014

@la100vicka25 môjmu synovcovi sa stalo to isté.. držal mu len na vlásku, celý si ho odtrhol a keď že mám švagra záchranára, prvá pomoc bola ľadová voda, kým prestal krvácať, tabletka od bolesti a na ukľudnenie, zalepil na tesno, cca týždeň a potom previazal na novo.. zvyšok nechta odumrel, ten odstránil a už len zľahka zafačoval, aby si na nechránené lôžko neublížil. Chvíľu to síce trvalo,ale už ma necht úplne nový a v poriadku.

la100vicka25
autor
13. nov 2014

@zvedavka13 Takže ho hneď nestrhol? Ak som to správne pochopila, tak ten odtrhnutý necht natesno zalepil? Ja som to tiež tak spravila, akurát si to chcem začať ošetrovať repíkom, lebo keď som bol malá, mala som niečo podobné a repík mi vtedy veľmi pomohol.

zvedavka13
13. nov 2014

@la100vicka25 jj, nie, lebo tam by sa ti mohla dostať infekcia, keby si to nemala chránené.. základ je si na to opäť neublížiť a nikde si to nezatrhúť, preto zalepiť... Repík je fajn, ale potom do sucha vysušiť a opäť prelepiť... vysušiť kvôli mokvaniu a tiež infekcii.

la100vicka25
autor
13. nov 2014

@zvedavka13 Ďakujem pekne za rady, určite to tak spravím, ako si napísala. Teraz mám len obavy z toho, že je dlhý, že sa mi o niečo zavadí a znova odtrhne, tak som ho pre istotu aj obtočila obväzom, aby bol trochu chránený. Ešte raz ďakujem.

ivett1
13. nov 2014

až ma striaslo, som si to predstavila ... aj mne sa stalo niečo podobné, ale necht sa odtrhol len do polovice, takže som to až tak neriešila (chirug a pod.) len som si to vždy prelepila, tak tesne ak sa dalo a on sa mi pomaly posúval , resp. dorastal ...

la100vicka25
autor
13. nov 2014

@ivett1 ďakujem. A aj ťa to tak strašne bolelo? Lebo mne sa to stalo pre obedom, a až teraz to začalo tak neznesiteľne bolieť. Neviem, čo si na to dať, či zaberie nejaká klasická tabletka od bolesti...

ivett1
13. nov 2014

@la100vicka25 keby len, ešte ma to aj hrozne štípalo a pichalo ma tam, taká bodavá bolesť ...fu, až mi je zle ... a ešte mi to aj trošku opuchlo ...

la100vicka25
autor
13. nov 2014

@ivett1 no presne toto,aj ja mám takéto pocity, ale hrozne intenzívne, dala som si 800 ibalgin a zatial nič, žiadna úľava, snáď to bude zajtra lepšie...

ivett1
13. nov 2014

@la100vicka25 určite, ale sleduj, či ti moc nepuchne a dávaj pozor, aby sa ti to nezapálilo...ten repík radšej vynechaj ...skôr nejaký obklad ...ako ti radila vyššie zvedavka ... no, drž sa ...

zvedavka13
14. nov 2014

@la100vicka25 Za málo.Rado sa stalo, ale na budúce veru radšej pri príjemnejšej téme🙂

janacko
1. okt 2019

@zvedavka13 mam presne taký istý problém,chcem to ošetriť namiesto repiku, laliovym kvetom, mohlo by pomôcť