Odstránenie zubov múdrosti

jesienka_zelena
7. okt 2021

Ahojte, ma niekto z vás skúsenosti s odstránením zubov múdrosti? Musia mi vybrať 4 zuby ktoré doteraz nevyrastli, moja zubná doktorka ma poslala k zubnému chirurgovi kde má to bude stáť so všetkým viac ako 400€ čo je dosť veľa a pooistovna to veľmi neprepláca. No keď som si zisťovala na nete tak mnohí za také zakroky platili len veľmi malé sumy alebo nie až tak veľa. Robili to niekomu z vás napr v nemocnici ( napr v Prešovskej nemocnici) a nie u lekára v ambulancii? Alebo aj v ambulancii za menej peňazí?

Dakujem

len_nig
7. okt 2021

Ja som platila za jednu osmičku 160€ v TT ale u stomatochirurga. Takže za všetky mi príde cena 400€ úplne v pohode

kubkovamama
7. okt 2021

@jesienka_zelena ahoj,mne tak extrahovali všetky 4,najprv spodné jednu v Ba,sumu si nepamätám,bolo to do 50€,ale pristup a prostredie otras,ostatné uz mi robili o par rokov na klinike kam chodim doteraz,horné boli komplikovanejšie a suma cca 120€ za jednu plus potom revizia rany,antibiotika,stehy okolo 40€ a anestézu mi dal ešte pred revíziou ani pipnut som nestihla😁tak to bolo 20€.A bolo to pred 8r,tak tých 400€ teraz je ešte veľmi dobrá suma

anesim
7. okt 2021

@jesienka_zelena dcere 17 r, vyberali prvu min piatok, cena 240, este ju cakaju 3. Nerobil zubar, ale stomatochirurg, kt mu tam chodi robit tieto zakroky.

anesim
7. okt 2021

@kubkovamama sesternica tiez bola v BA niekde v nemocnici par rokov dozadu, cca 7-8, platila len malo, uz si nepamata kolko, ale v noci sa jej to otvorilo a zacalo dost krvacat, nebolo to dobre zasite, tak museli letiet do BA znovu v noci, aby jej to zasili znovu.

jesienka_zelena
autor
7. okt 2021

@kubkovamama tak mne bude ťahať 3 naraz lebo sú na jednej strane a sú komplikované kvôli koreňom ktoré sú blízko nervu. Povedal mi že ma to bude stáť 200€ ale ak sa niečo skomplikuje bude to o ďalšiu stovku naviac

jesienka_zelena
autor
7. okt 2021

@anesim čiže je lepšie ísť k stomatochirurgovi než do nemocnice?

ivusik8888
7. okt 2021

@jesienka_zelena pred 3 rokmi som platila za extrakciu osmicky u súkromníka 135€. Teraz pred cca 2 týždňami 194€ za jeden zub- bola to konkrétne päťka.

anesim
7. okt 2021

@jesienka_zelena ja som nad nemicnicou v BA ani nerozmyslala, kedze v TT taketo zakroky nerobia v nemocnici. Robili jej to u jej zubara, ale stomatochirurg, kt tam chodi uz X rokov . Ten jeden zub trval nieco cez 30 min. A spravil jej to vyborne, opuch mierny, este ju to sice boli, ale od zaciatku to zvladala s tabletkou od bolesti 2 x denne.

renab
7. okt 2021

@jesienka_zelena v nemocnici na stomatochirurgii bez poplatku

mata1001
7. okt 2021

Trhal mi stomatochirurg osmicku v Seredi za 70€ minuly rok.

jesienka_zelena
autor
7. okt 2021

@ivusik8888 och...tak to je riadna palka. No tak rych 200€ je ešte asi dobrá cena. Mne potom zostane ešte jeden zub na druhej strane a ten jeden bude stáť 90€

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anesim
7. okt 2021

@ivusik8888 len ono je rozdiel, ak je zub uz vyjdeny a vytrhnu a ak je zub stale v dasne, ked to musia rozrezat a vybrat cele + zasit. Dcere rastu vsetky osmicky tak, ze nemaju sancu narast, tlacia jej na korene vedlajsich korenov. Aj ked bolest pri obidvoch a problemy mozu nastat v obidvoch pripadoch.

jesienka_zelena
autor
7. okt 2021

@anesim no aj moje sú také že nemajú miesto...jeden z nich je už pokazený a zvyšné začínajú tlačiť do ostatných zubov

dnld
7. okt 2021

@viestta tam robia vsetko zdarma, bol som na maxilofacialnej chirurgii ale to radsej si zaplatit sukromne …

natalis1998
7. okt 2021

@jesienka_zelena ja neodporúčam nechať si to trhať v nemocnici a podobne. Tiež mi trhali 3 zuby múdrosti, v priemere jeden ma vyšiel tých 100 eur, ale maximálna spokojnosť, čiastočne si to vieš cez benefit preplatiť v poistovni (napr. všeobecná ma 30eur na jeden deň), nie je to veľa ale aspoň niečo. A výhodou v ambulancií u chirurga je hlavne to že si na teby vyčlení čas, je to bezbolestné, nenechá ti v ďasne kúsok zuba (koreňa) a podobne. Počula som veľa ľudí ako sa im to zapálilo, že trhanie bolo najhorše čo zažili atď.. (boli to hlavne ľudia ktorí si dali zuby trhať na pohotovosti). Ja som ani nevedela že mi doktor nejaké zuby trha (reže), najhoršia bola anestáéza. Žiadne komplikácie s hojením.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pininka1
7. okt 2021

@jesienka_zelena mne vyberali operacne pod narkozou, nevysli a ani by neboli,isli total krivo, neplatila som nic v novej nemocnici v ke na stomatochirurgii. A odporucam to skor ako ambulanciu kedze ked sa nieco skomplikuje,vedia hned zasiahnut. Moj zubar mi ani neodporucal ist do sukromnej ambulancie tahat osmicky.

jesienka_zelena
autor
7. okt 2021

@viestta mne už teraz robia problémy....cizu musia ist

dnld
7. okt 2021

@pininka1 Poviem ti len jednu vec na to. Z osobnej skusenosti. Ked si vyberies kvalitneho sukromnika ktory je chirurg ( na slovensku ich je do 10 ) spravi to lepsie pretoze vsetok nadstandart si platis a v nemocnici ti ho neposkytnu lebo im to poistovna nepreplati. Tym nemyslim krajsiu ambulanciu a jemne kreslo Ale moderne pristroje a lasery s ktorymi mas trhanie 8 bezbolesti

nelca84
7. okt 2021

@jesienka_zelena horne mi vytiahol moj zubar za cenu bezneho trhania, t.j. 20e. Ale isli bez problemov. Spodna bola problemova, s tou som bola u stomatochirurga, za 95e. Ty ak ich nemas vobec prerezane, musia ist vsetky chirurgicky, takze cena je primerana si myslim.

jesienka_zelena
autor
7. okt 2021

@dnld no zubár ku ktorému idem ma veľmi dobre recenzie....a aj konzultácia bola na urovni

pininka1
7. okt 2021

@dnld no ja som si takeho vybrala, ale robil mi to na chirurgii kde tiez pracuje, nie vo svojej ambulancii za nekrestanske peniaze.

elizabeth22
7. okt 2021

@jesienka_zelena ja som bola ťahať v Heste pri Weberovom dome PO, stomatochirurgička to robila, platila som 80 eur za injekciu, ja som mala problém,aj ATB potom.

dnld
7. okt 2021

@pininka1 samozrejme, ak robi aj v nemocnici. Ale ak je taky profik ako hovoris vela si nevyhrala lebo urcite si nebude brat stroje z ambulancie do nemocnici. Ked som ja bol v nemocnici urobili mi rontgen 2x2cm a z toho isiel robit operaciu celuste. Bez umelej kosti bez dalsich xy veci pretoze to im poistovna nepreplati lebo dokazem existovat aj bez toho. Ale profik mi urobil taky 3d rontgen ze som nechapal a z toho uz vidno presne co je zo zubami atd a to je zatial len diagnostika

ivusik8888
7. okt 2021

@jesienka_zelena sú to pálky poriadne veru. Hlavne, nech už máte po tom a ste rýchlo fit. Dôležité je dobré si vybrať odborníka a s €mi už musíte počítať. Tie ceny sú vysoké🥴

ivusik8888
7. okt 2021

@anesim no ja som mala komplikované extrakcie v oboch prípadoch. Osmička rástla lezato, smerom k vedlajsiemu zubu, čiže väčšia časť bola ešte v sadne. No a ta päťka bol masaker. Trápil sa s ňou 2,5 hodiny. 😢

pininka1
8. okt 2021

@dnld vies,ono je to ako s gynekologom, ak je to profik a vienco robi, nemusi mat ani tie naj stroje. Mne tahal zub v 7 mesiaci tehotenstva a ani som nevedela ze mi to vytiahol, hoci sa priznal ze sa boji viac ako ja ci nezacnem rodit. Moja teta robila 40 rokov ako zubna sestra a sama mi potvrdila,ze to ze niekto ma uzasne vybavenie este neznamena ze vie co robi.

dnld
13. okt 2021

@pininka1 to je jasne 🙂 ale keď je profík a ešte ma aj dobre vybavenie to je parada, ano niekedy zub vytiahne bez bolesti aj zubar ale najlepsie sa to ukaze ked nieco nejde ako by malo

jesienka_zelena
autor
10. nov 2021

Dievčatá...zákrok je za mnou a zuby vybraté...úplne v pohode to bolo, strach bol väčší než zákrok 😂 pomaly sa to hojí a ani to veľmi neboli