Odstránenie znamienka na tvári

larisa01_2
6. aug 2021

Dobrý deň, už niekoľko rokov uvažujem o odstránení väčšich znamienok na tvári, konkrétne na čele mám celkom vypuklé, hnedej farby (0,5 cm), nemení sa vôbec no z estetického hľadiska sa mi NEpáči, viem, že by mi ho odstránili chirurgicky so skalpelom, tým pádom by som mala jazvu, bojím sa aj toho, že na čele je asi tá najtenšia koža z celej tváre, bojim sa aj ako to bude vyzerať po odstránení, viem že existujú aj procedúry na odstránenie jaziev, nemá niekto podobnú skúsenosť? Prosím poraďte mi s mojou situáciou, a ak máte podobnú prosím o zazdieľanie vášho príbehu. Ďakujem

mondolina
6. aug 2021

@larisa01_2
na tvári mi odstraňovali aj chirurgicky aj laserom. nemám jazvu ani po jednom.

struhanka
6. aug 2021

Mala som znamienko na nose - vyberali mi ho laserom. Je to pekne zhojené, bez viditeľnej jazvy.

simca06022011
6. aug 2021

treba to riesit cez plasticku chirurgiu, mne vyberali na tele kopu a jedine jazvy mi ostali ked mi to vyberala kozna lekarka...

popa86
6. aug 2021

Ja som si dávala odstrániť znamienko zboku na líci asi tak 2 cm od ucha. Keď som mala rozpustené vlasy znamienko nebolo vidieď, no keď som si vyčesla vlasy, tak mi tam “ svietilo” hnedé znamienko veľkosti tak do 1 cm. V novembri 2020 som si ho dala odstrániť v BA , klinika Yes Visage. A poviem ti, som neskutočne spokojná. Mám len tenkú jazvu, ktorá už vybledla. Najprv som bola na konzultácii, potom na odstránení ( chirurgickom) a po čase na vybratí stehov. Nejaký čas som sa mala vyvarovať slnku ( aby tam nevznikla pigmentová škvrna) a natierala som si miesto určitý čas mastičkou z lekárne na jazvy. Cenu zákroku si však už nepamätám.

zuzubb007
6. aug 2021

Jednoznacne laserom, vyberali mi tri mesiace dozadu ma tvari a ozaj len mikro to vidno, keby rezu tak je mega jazva

liusa82
6. aug 2021

Ono záleži aké je to asi znamienko.Ak vypuklé dá sa laserom ale ak hladké tak asi len chirurgicky.Ja som mala na lici tiež take hnede mne to rezali ešte ked som mala 16 ale žiadnu jazvu si tam nevidim nejaký rez alebo čo.Ono aj keby máš nejaku menšiu jazvičku potom dá sa odstrániť bud laserom na jazvy alebo vpichnutim výplne.Takže neboj nič.

kittykat22
6. aug 2021

@larisa01_2 veci na viditelnych miestach ktore robis pre esteticky dovod, treba riesit na klinike estetickej mediciny a nie v statnej nemocnici. A bude to ok. Ja som mala odstranenych vela znamienok a nemam ani po jednom jazvy. Zial dve na lici mi odmietali odstranit na 2 klinikach, pretoze su v nejakej casti kde by sa roztiahla jazva a nevypadalo by to dobre. Nezavisle na sebe, mi to odmietli spravit 2 lekarky. Takze sa nemusis bat - ono keby to malo po odstraneni vypadat blbsie ako pred, tak by do toho nesli. Ti maju prace nad hlavu, a nepotrebuju si kazit renome blbymi hodnoteniami.

popa86
6. aug 2021

Pozor, nie všetky znamienka sa môžu odstrániť laserom. Niektoré musia ísť von chirurgicky, ale to posúdi lekár ( aspoň mne to tak bolo na konzultácii vysvetlené). A ak sa znamienko odstráni u plastického chirurga, žiadna mega jazva nehrozí, aj keď nejaká jazva určite zostane ( ja mám tenkú čiarku). Aj po zákroku sa dá ešte s jazvou pracovať, aby vyzerala ešte lepšie ( pichne sa injekcia alebo sa použije laser). Takže žiadne katastrofické scenáre s mega jazvou by som nevidela.

palicka
6. aug 2021

@popa86 súhlasím. A zvlášť, ak ideme neohraničené znamienko. Skúsený lekár vie zdiagnostikkvat aj hlbku… proti laseru hovorí aj to, že žiadna histológia sa neurobí

michaelagaborova
28. dec 2023

Dobrý deň ja som tiež pred asi 2 rokmi bola na konzultácii v Ružinove , chcela som tiež odstrániť znamienka z tváre a bolo mi povedané že znamienka ktoré máme od malička sa odstrániť nedajú čo je na tom pravdy ? Tiež sa mi moje znamienka Nepáčia a rada by som s tým niečo robila ak by sa dalo , ďakujem za každú odpoveď

zuzubb007
28. dec 2023

Laserom som mala odstranene ani len naznak nic neostalo, a chirurgicky mam tiez odstranene znamienka, a jazvy vidno poriadne

simca06022011
28. dec 2023

@michaelagaborova kazde sa da odstranit, ja som si dala pred rokmi odstarnit vsetky znamienka ktore som mala od malicka... naraz.

deedol
28. dec 2023

@simca06022011 kde, prosim?

michaelagaborova
8. jan 2024

@simca06022011 áno ? A ako ste si ich dali odstraňovať?

simca06022011
8. jan 2024

@michaelagaborova chirurgicky u koznej.

michaelagaborova
8. jan 2024

@simca06022011 Aha tak skúsim , ďakujem za odpoveď pekný večer 🥰😊

simca06022011
8. jan 2024

@deedol @michaelagaborova vtedy v BB, u koznej. Ale napr. teraz som bola v lete, 3 na tvari davat prec, tiez v BB, plasticka chirurgia sukromna (vymenny listok od dr som potrebovala).. platila som 30EUR? nepamatam sa presne :D a to som bola v soku, ze take lacne. Predtym si zobrala ta lekarka odo mna okolo 30EUR/ks a to som ani nemala robenu histologiu.

michaelagaborova
14. jan 2024

@simca06022011 No ja som tam nakoniec písala aj som im fotila znamienka z tváre , volali mi a povedala že ich mám dosť na jednej strane že či vážne chcem mať jazvy po tvári 😐takže asi nič budem sa musieť zmieriť s tým čo mám no 😐 samá povedala že mi nevie zaručiť že nebudem mať viditeľné jazvy