Odstránenie žlčníka - ťažkosti

macka111
3. sep 2021

Zdravím dievčatá. Nemá tu niekto skúsenosť... Som 5 mesiacov po operácii žlčníka vybrali mi ho. A posledny mesiac sa mi stáva skoro vždy po podaní vipku paralen, že pri uvoľnení vetrov a keď sa paralen v konečníku rozpustí vytecie mi von oranžovo červena tekutina skôr oranžová... Sono a krv v poriadku. Na gastro idem až o 3 týždne... Nemal to prosim niekto je to nejako vážne? Inak už zopár krát sa mi zopakovala bolesť ako pred operáciou... Pichanie, bolesť a nafukovanie na pravej strane...

malinovka333
3. sep 2021

@macka111 a naco si davas ten paralen?

macka111
autor
3. sep 2021

@malinovka333 som reumaticka od 8 rokov teda 33 rokov reuma a lieky od bolesti nemôžem kvôli opakovaným vredom na žalúdku

duracellko
3. sep 2021

no neviem, mas toho dost - to mas reumatoidnu artritidu? a este zaludocne vredy, na zlepsenie travenia co uzivas? pecenove testy mas dobre? chrbticu nemas zablokovanu? kazdopadne po vybrati zlcnika je bezne nafukovanie, spomalene travenie, aj bolest vpravo, ber to tak, ze zlcnik je rezervoar zasobnej zlce, ktora sa neustale tvori v peceni, kedze zlcnik uz nemas, zlc "samovolne" steka do criev - moze ta drazdit, drzim palce a nech ta poriadne vysetria.

alexandra2010
3. sep 2021

hlavne nepotlacat priznaky ale riesit pricinu. Potravinova alergia je najcastejsa pricina autoimunneho ochorenia. Velmi vela alergii na lepok, kravske mlieko a drazdive crevo je nediagnostikovanych.

macka111
autor
3. sep 2021

@duracellko no všetko bolo v poriadku pečeň atď. Len nechápem ta žlč co odteka môže mať farbu oranžovú? Lekár mi tvrdil ze sa s tým nestretol...

macka111
autor
3. sep 2021

@alexandra2010 laktózu mam už vylúčení dávno kvôli intolerancie a na stravu si dávam pozor... Akurát to oranžové z konečníka ma vydesilo...inak brala som espumisan a čítala som ze obsahuje E110 oranžovú zlť ale vo to môže spôsobovať netuším... Espumisan teda vylucim...

duracellko
3. sep 2021

zlc z konecnika von nevyteka, len sa uz nezhromazduje do zlcnika - kedze ho nemas , aj ked je clovek zdravy a ma funkcny zlcnik, aj vtedy ista cast vyprodukovanej zlce steka mimo zlcnik priamo dalej, takze je to v podstate normalny jav, myslim, ze ta oranz. tekutina mohol byt ten rozpusteny cipok alebo cipkom zafarbeny hlien z podrazdeneho creva, hlavne si nenamyslaj hororove scenare, to fakt skodi