Odstránenie krčových žíl laserom

emuska123
20. okt 2016

Baby prosim vas mate niektora osobnu skusenost s odstranenim krcovych zil na nohach laserom? Ak mi viete odporucit kliniku idealne v zilinskom kraji alebo Poprade. Ako dlho ste boli hospitalizovane, ci sa to robi len v lokalnej anesteze a podobne, dakujem za pomoc 🙂

bebitobi
20. okt 2016

ahoj ja som bola pred rokom ,,, v ziari nad Hronom ... otras nikdy viaaac!!!! stalo ma to 500€ ,, a o 2 týzdne po opke sa mi krcova zila zacala objavovat,,, a teraz ju tam mam celu spet,,, U mna dr zvolil nevhodnu opku krc zily,, bolesti som mala jak "svina" a prd s toho,, aaaach + mam dalsie rezy na nohe o ktorych ma vopred tiež neupozornil,, takze este horšie ako pred tym,,,, ešte stale ma to trapy 😒 😒 😒

emuska123
autor
20. okt 2016

@bebitobi ahoj, dakujem za odpoved, no to si ma vystrasila, a v akom stave si mala krcove zily? lebo ja mam na jednom predkolezi jednu a na druhom asi dve, ale take nechutne preto to chcem dat prec, myslela som, ze to je taka hop sup zalezitost raz dva bez problemov.

bebitobi
20. okt 2016

ja mam na jednej nohe,, najprv som to mala na predkoleni no teraz sa mi zvyraznuje vyššie a vyššie,, no cvičim fitnes,, 27 kg som s chudla ako mi tuk odchadza tak svaly mi ju vytlacaju,, no ja som s nou už skoncila nikdy viac ! velmi dobre si to over,, dopredu či je to naozaj vhodný spôsob opky,,, ja som bola v celkovej anestezii,, aspon to som rada v lokalke by som si to nedala,, uf.. a obe nohy naraz si nedavaj,,, bude to boliet tak2 tyzd,, mozno viac ako by si chodila??? u mna to bol skok uuuplne vedla,,, skus hladat fakt odbornikov ,,, nie mesiarov ""

mimac
20. okt 2016

@emuska123 závisí aké máš veľké a kde, ja som mala vnútorné stehenné a zabrala sklerotizácia (chodila som do námestova)a rok som nosila kompresívne pančušky, ani po pôrode nemám problém.

emuska123
autor
20. okt 2016

@mimac co to presne znamena sklerotizacia? praveze napriklad terah, mi ich vidno minimalne a su skor vcucnute ako vystupene, lenze v lete ked mam spuchnutejsie nohy z tepla a chodenia tak je to otras, zbohom sukne a kratasy, pocula som aj o nejakej metode, ze sa do tej zily vstrekne nejaky roztok a to ju rozpusti ako keby.

mimac
20. okt 2016

@emuska123 klerotizácia znamená vpichnutie látky - sklerotizačného roztoku, ktorý naruší vnútornú vrstvu žily, čím sa vyvolá zápalová reakcia spôsobujúca rozpad poškodenej žily. Sklerotizácia sa môže použiť na malé popraskané žilky - teleangiekázie, menšie ako 1mm, malé kŕčové žily 1-3 mm. v prípade, že to Váš zdravotný stav vyžaduje, Váš lekár vám túto liečbu po vyšetrení odporučí tiež na iné, prípadne aj väčšie kŕčové žily a zároveň Vám predpíše kompresívnu terapiu presne na mieru. Pred sklerotizáciou je vhodné absolvovať ultrasonografické vyšetrenie,

emuska123
autor
20. okt 2016

@mimac a kolko krat si to prosim ta absolvovala ty?

mimac
20. okt 2016

@emuska123 joj, to si už nepämatám, hmmmm 3 mi to asi vpichoval

emuska123
autor
20. okt 2016

@mimac dakujem za radu 🙂

mimac
20. okt 2016

@emuska123 asi 3x a stále som musela nosiť tie kompresívne pančušky a chodiť denné aj 6km a piť pohánkový čaj aj liter denne a ešte mi dal voláke lieky ale na tie som sa vyprdla, ja som chodila do práce aj z práce peši s tými pančuškami (12km) a doteraz som ok

emuska123
autor
20. okt 2016

a cenovo to prosim ta kolko stalo cele dokopy?

mimac
20. okt 2016

@emuska123 každý má iný cenník, ale cca vtedy v roku 2009 som za to všetko dala asi 100e aj panšuškami.

emuska123
autor
20. okt 2016

@mimac dakujeem 🙂

mery34
20. okt 2016

Ja som mala laserom teraz v juli v Procare za 340 eur. Rano som prisla, dostala som len tabletkovy oblbovak a o 1 uz som aj bola doma. Jeden steh. Mne to pomohlo. Ale nemala som klasicku krcovu zilu, ale uz sa zacinala tvorit. Obcas to este citim, ale to sa uzatvaraju privody. Predtym ma cele lytko bolelo a stipalo.

mimac
20. okt 2016

@emuska123 horeličan sa volá ten doktor čo sklerotizáciu robí, choď do námestova, nemáš to tak ďaleko, do starej polikliniky myslím, vygoogli... ľudia ho poznajú, on je srdciar-chirurg, zdal sa mi dobrý odborník a správny chlap a brutálne veľa ľudí k nemu chodí, dá ťa dokopy.

emuska123
autor
20. okt 2016

@mery34 jejda to su palky koli jednej zile :/

emuska123
autor
20. okt 2016

@mimac keby som sa bola skor spamatala, tak by mi to namestovo az tak nevadilo, lenze teraz chlap ide sluzobne prec na cely mesiac, a stahujeme sa do skalice, takze to uz by som mala uplne odveci, u nas v LM to zrejme nerobia, ale skocim za svojim obvodnym co mi povie. V poprade to robi nejaka chirurgicka, este tam mozno skusim.

mery34
20. okt 2016

@emuska123 ja som toho viacej nemala. Takze neviem ci to pokyva aj viacej. Mne to bolo dost jedno, mna ta noha dost bolela a palila, ked bolo teplo. A hlavne som bola hned funkcna. Vecer som uz aj zehlila.

rusalkablack
20. okt 2016

ja som bola na laseri a nikdy v zivote, robili mi to zaziva, akoro som od bolesti umrela a do 3 rokov som ich mala spat. Minuly rok som bola na skletotizacii, stalo ma to 280 eur - mam ich iba na jednej nohe a pohodicka. A nad kolenom som mala tu zilu ako slepacie vajco,Ani mi to nechcel robit, ze to uz je na klasicku operaciu, ale som ho ukecala. Robil mi to na 2 x na jar a na jesen, potom 4 tyzdne nosit pancuchu.Akurat ten prvy vpich je neprijemny, tak ako ked ti beru krv, potom to uz nie je citit, uz tam len pumpuje ten sklerotizacny roztok.Urobil mi to po robote, a na druhy den som bola v praci.

mery34
20. okt 2016

Tusim uz teraz su tie laserove metody modernejsie. Ja som to az tak velmi necitila a to som mala len tabletkovy oblbovak. Aj mi to ukazal ako pekne mi to zvnutra zatavi, ze je to nejaky novy pristroj.

rusalkablack
21. okt 2016

@mery34 no to mas pravdu, ja som na tom laseri bola cca pred 15 rokmi, este to len zacinalo.Ta sklerotizacia je najmenej bolestiva a dramaticka, uvidim, kolko mi to vydrzi.Ale konecne ma prestali tie zily boliet a mozem si obliect kratase alebo suknu.

emuska123
autor
23. okt 2016

dakujem vsetkym za zapojenie sa do diskusie a za nazory 🙂

nozicka
25. máj 2020

Ahojte chcem sa opýtať mám kŕčové žili vela na jednej nohe mám doporucenie ísť do Ba MUDr Labasovi chirurgovi odstránenie kŕčových žíl z inekciou čo poviete mám ísť najprv na sono v Bn v roku 2009 som mala trombozu ďakujem

jakubjakovae
21. jún 2020

@mimac ahoj...v akom stave máš kŕčové zily teraz?vratili sa?

mimac
22. jún 2020

@jakubjakovae vôbec, mám trošku metličky znova, ale inak nič, žiadne bolesti, pravda je,ale že aj stále chodím peši, ono treba sa o tie nohy starať a piť aj pohánkový čaj...na sklerotizácii som bola pred 10timi rokmi...

jakubjakovae
22. jún 2020

@mimac super..len ja sa teraz bojim ist k horelicanovi..predsa uz ma dost rokov...hladam niekoho iného a neviem kam..

mimac
23. jún 2020

@jakubjakovae a čo sa mu stalo? sú na neho sťažnosti? na sklerotizáciu chceš ísť? či?

jakubjakovae
7. nov 2020

@mimac ano na sklerotizaciu by som chcela ísť.....bola som pred mesiacom pri jednom dr. v Žiline (dr.Vince),tak on mi bude zakrok robiť...troska sa bojím...
V akom stave ste mali nohy pred sklerot.?mali ste vypukle žily? Ja nemam moc vypukle..ale viditeľné.. a popraskané....dufam..ze mi to pomôže....

mimac
8. nov 2020

@jakubjakovae vnútorné stehenné, vidieť bolo pavučiny na pistalach a dostávali som kŕče tak 5x za noc, kde tam som videla krvné zrazeniny a bolelo ma to ak som si to zatlačila...inak nič hrozné,tetaz nemám problém žiadny,ale zmenila som prácu a pila som pohánkovy čaj, tak liter denne...jedla askorutin, tablety... prešla som denne viac ako 7km peši...