Odstránenie krčných mandlí

bodka2213
4. apr 2023

Dobrý deň prajem

Nemá niekto podobnú skúsenosť ? Ide o krčné mandle.
V novembri som prekonala zápal mandlí , mala som ANT. Teraz vo februári som to dostala znova , no žiaľ veľmi vážny stav. Vôbec som nevedela prehĺtať , teploty 39,5% 4 dní. Nevedela som prehltnúť svoje sliny taká bolesť ... Ledva som dokázala prejsť na wc .skončila som zase na silných ANT. .. Bola som na ORL a doktor sa má len opýtal či si nechcem dať vybrať mandle a dal mi číslo do nemocnice,kde to robia .Nijako inak sa k tomu nevyjadril .....Keďže mám známu na oddelení , dohodla mi vyšetrenie u doktorky , ktorá to tam robí. No žiaľ odišla som sklamaná , záse sa odborne k tomu nevyjadrila ... Jedine čo povedala, že ak si ich chcem dať vybrať , nemá s tým problém ...Vôbec neviem čo mám robiť .... Nemá niekto podobnú skúsenosť , predtým som mala angínu tak 1x do roka , samozrejme bežné choroby ako bolesť hrdla atď aj viac krát . ..
( Pridladám aj foto mandlí počas choroby a po vyliečení )

Ďakujem a pekný deň 🙂

lenuska9999
4. apr 2023

@bodka2213 ahoj, ja som mala veľmi časté anginy. Tiež sa mi tu na Slovensku vyjadrila krčná, že si mám dať mandle vybrať. Vtedy som si ale ešte nedala. Až nejak 2 roky potom a v zahraničí. Ale to som mala hnisave anginy už cca každé 2-3 mesiace a lekári sa mi vyjadrili, že moje mandle samotné sú už pre mňa zdroj nákazy. Som od vtedy naozaj menej chorá, ale zasa ide mi všetko rovno na priedušky. Mandle v tele slúžia ako nejaký filter. Človek, ktorý ma mandle dostane napr pri chorobe opuch a boli ho hrdlo, človek ktorý už mandle nemá sa mu ten bacil dostane uz nižšie napr na priedušky. Musíš si zvážiť sama všetky pre a proti. Neviem ako často máš anginu

saxana000
4. apr 2023

Ako.dieta anginy 2- 3 do roka v 15 tich som schytala.najsilnejsiu 2 mesiace na silnych antibiotikach ktore uz ani nezaberali stale horucky a v mandliach loziska hnisu.. mandle museli von.ale.odvtedy mam svaty pokoj.vobec nelutujem..teraz ked uz nahodou ozaj ochoriem vsetko mi sada hned na priedusky..mojej.mame brali.mandle po 2 porode ako 25 rocnej tiez to iste... a nelutuje

kiki68
4. apr 2023

@bodka2213 jednoznacne vybrat, mala som to podobne a na Antolskej mi hovorila primarka, ze kde som bola. Hned pisali operaciu. Velmi pomohlo. Vraj ked uz to je takto, tak je to zdroj infekcie aj ked mozu vyzerat mesiac dobre.

bodka2213
autor
4. apr 2023

@kiki68 A mávali ste veľmi často angíny ??

saxana000
4. apr 2023

@bodka2213 nejde o to ako casto staci len jedna poriadne silna ktora ich zlikviduje natolko ze sa namiesto bariery pred ochorenim stavaju jeho zdrojom.. nerozmyslaj vobec a daj ich von.

tinulqa
4. apr 2023

@bodka2213 ja som nala len jednu chytené hneď dojt na orl a tam hneď že obe a som spokojná od vtedy ani chora som nebola

larra15
4. apr 2023

@bodka2213 ahoj ja som mala take isté mandle,za celý rok som brala každý druhý mesiac antibiotiká,dala som si ich vybrať a mám pokoj akurát mne vyberali aj nosné aj krčné ,mne potom výšky výsledky ,že to už bolo chronické ,daj si ich vybrať ,lebo tie zápaly z mandlí ti putujú po celom tele a sada to na srdce a obličky neviem skadiaľ si ,ale ja som si vyberala mandle v Humennom ORL primár a bola som maximálne spokojná,

bodka2213
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larra15
5. apr 2023

@bodka2213 keď je to streptokok,tak áno zase antibiotiká,keď budeš chcieť sa niečo opýtať tak môžeš mi napísať,

kiki68
5. apr 2023

@bodka2213 ano a hlavne v lete, atb dlho a potom aj tak uz tam vznikali take miesta hnisave. Proste to museo telu skodit. Ako isli von , tak bolo dobre

kiki68
5. apr 2023

@larra15 mne tiez tak brali

uhlerado
25. jún 2023

@bodka2213 u mňa takto

nejra
6. jún 2024

Prosím vás ,za aký čas vám dali termín na operáciu? Dcérke dali až za pol roka.Zda sa mi to strašne dlhá doba.Udajne v lete nechcú robit tieto zákroky