Odmietnutie liečby a PN

27. dec 2023

Ahojte, budem sa pýtať aj lekára, ale nemáte náhodou skúsenosť, ak onko pacient odmietne liečbu, môže ďalej ostať a poberať PN?

mogaa
27. dec 2023

podla stavu....ak je schopný pracovať a odmietne liečbu, tak ano lekár mu PN môže ukončiť.....ak ide ale o IV.štádium tak tam ho určite nikto do práce hnať nebude....

renatka100
27. dec 2023

Druh liecby nie je dovod na nevypisanie pn, nasledne invalidny dochodok ale s lekarmi to budes mat velmi tazke, drzim palce

autor
27. dec 2023

@mogaa práveže sa zatiaľ cíti dobre, no nechce štandardnú liečbu...

autor
27. dec 2023

@renatka100 vďaka ❤️

alickapusinka
27. dec 2023

Pokiaľ nevezme liečbu tak asi ani ID nebude poberať mu neschvália. A áno podľa stavu PN môže lekár ukončiť ak nechce liečbu .Nechce štandardnú liečbu onko pacient a čo chce. Ja áno aj som aj za alternatívu ale vtedy ak zlyhala klasická liečba a nevie pomôcť už žiadna iná liečba. Nenastúpi na liečbu ak je onko pacient je podľa mňa veľmi rizikové a nezodpovedné .A prečo sa nechce liečiť čím sa chce liečiť ak nie štandardne. Vždy platilo a platí pri každej chorobe čím skôr tým lepšie a nie čakať a načo sa spoliehať.

taktotedanie
27. dec 2023

Samozrejme ze moze ukoncit a aj si myslim ze ukonci
Nie ID bude velky problem kedze odmieta liecbu

makodob
28. dec 2023

@alickapusinka práveže konečne človek, čo možno rozumie, čo onko liečba robí s organizmom. Ak si o tom človek naštuduje, tak je to samovražda a je mnoho riešení, ktoré sa dajú aplikovať na onko choroby. Lenže dnešný systém neslúži pacientom ale farma firmám, takže je to len o peniazoch. Zdravý človek nie je pacient, ktorý platí. Celý tento systém je nastavený tak, aby ľudia nerozmýšľali a len prijímali a kto začne rozmýšlať je ponižovaný a robia z neho hlupáka a nezodpovedného. No opak je pravdou.

mikadooo
28. dec 2023

@makodob hmm táto "samovražda" mi vyliečila otca, ktorý je stále ešte nažive (6r. od prvotného zistenia nádoru, 4r. je podľa lekárov zdravý). Našťastie on liečbu neodmietal a to mal 3.štádium. ale tak každý sme si zodpovední za svoje zdravie sami...

makodob
28. dec 2023

@mikadooo teším sa s tvojím otcom a nech sa mu zdravie drží už navždy. Mne zomrela teta po tom ako začali s chemo a mohla žit, nemala vysoké štádium. Nie každý organizmus to dá, je to taká hra v lotérii. A na druhej strane poznám už pár žien, ktorým sa choroba po rokoch vrátila a sú v tom istom kruhu. Organizmuz je vyčerpaný a zničený so žiadnou garanciou vyliečenia. Sú lekári, ktorí sú úplne proti tejto metóde liečenia, nelieči sa totiž príčina.

stanulienkat
28. dec 2023

@makodob taketo nazory su na psychiatra, alebo na basu. Iba uplny idiot moze povedat nevzdelanemu laikovi, ze tomu konecne niekto rozumie. Tento sprosty farmabiznis zachrani a predlzi rocne tisice zivotov. Na rozdiel od pofidernych liecitelov, ktori ta daju dole z penazi. To, ze to nezachranilo tvoju tetu, to neznamena, ze to nezachrani inych ludi. Ked tomu hovno rozumies, tak sa prosim zdrz hlupych komentarov. Jedina pravda je, ze nie kazdy pride vcas a nie kazdemu je vhodna liecba. Ale to je male percento.

zuzanaete
28. dec 2023

@makodob Pokial viem, tak uspesnost liecby rakoviny sa rokmi zvysuje a urcite to nie je narastom osvietenych ludi, ktori odmietaju liecbu danu lekarmi a veria iba bylinkam, pozitivnym energiam a pod.

mikadooo
28. dec 2023

@makodob súhlasím s tým, že "nie každý organizmus to dá". Lekári žiaľ nie sú bohovia. A veriť tomu, že s alternatívou by dotyčný človek žil, je podľa mňa naivné, prepáč. Nepoznám lekára, ktorý by úmyselne liečil ľudí tak, aby to neprežili. To by potom mohli rovno farmafirmy predávať piesok a hlinu v tobolkách a lekári nám to ordinovať na všetko, vtedy by predsa zarobili ešte viac, no nie? Prečo sa farmafirmy vôbec namahajús nejakým drahým vývojom xy testovaniami, musia viesť zaslepené štúdie, atď.? Veď keby bola farmalobby taká silná, načo by si to tak komplikovala? Lekári detto... 🤷. Prečo by sa namáhali nás posielať na ďalšie a ďalšie vyšetrenia, veď mám mohli predpísať ten najdrahší liek, ideálne že si ho pacient hradí sám, a bolo by to dokonalé, nie? Prečo to tak nerobia?

makodob
28. dec 2023

@stanulienkat ešte, že o tom nerozhoduješ, že na ,,psychiatra a basu”. Zamysli sa nad tým, čo vravíš, ak takéto osoby s rovnakým rozmýšľaním sú pri moci, tak to aj tak vyzerá. Ja tu nehovorím o liečiteľoch a ani ich nenavštevujem, ale ty už si ma dala do škatuľky. Ale viem o čom hovorím, ako funguje imunitný systém, ktorý sa namiesto toho, aby sa posilnil úplne zruinuje. A to keď nájdeš úprimného lekára, tak ti to aj povie do očí. Mala som to šťastie a to s roznymi dokonca primármi. No žiaľ verejne to nepovie nikto. A zvyšná vačšina lekárov drží ústa a krok, aby mali svoj plat, leby by boli verejne prianierovaní. Predpisujú to, čo prepláca poisťovňa, nie to, čo je pre človeka najlepšie a čo podporuje jeho zdravie. Tak si prosím aj ty nechaj svoje ,,laické” názory a dojmy.
A ja teda určite nespadám do kategórie ,, pozitívnych energí” 😅, takýmto veciam sa na míle vyhýbam. A bylinky a teda aj zdravý životný štýl by mali mať svoje miesto u každého, avšak aj tu prevláda svetonázor, že chémické lieky sú lepšie. No ako dnes ľudia žijú? Ako sa stravujú? Koľko majú stresu? Koľko pijú alkoholu? To sú základné veci, ktoré veľmi ovplyvňujú ľudský organizmus a málokto to rieši.

luccija
28. dec 2023

@makodob nikto nevie ako bude....mužovej tete povedali lekári nech sa pripravia na najhoršie a liečba zabrala a žije ďalších 8 r.

autor
28. dec 2023

Baby, to je jedno prečo nechce... Ja sama by som to nevedela povedať za neho. Zmenil prístup k životu, stravu a áno aj rôzne doplnky si dáva. No liečbu, ktorú mu ponúkajú nevie akceptovat. Určite má aj strach a predsudky, no čím viac informácií, tým viac si to upratal tak, že jednoducho nechce. No nevie aké má možnosti a ani ako to komunikovať s lekárom.

makodob
28. dec 2023

@mikadooo no, aby si nebola prekvapená, žiaľ vačšina lekárov študuje to, čo im je predkladané a veria tomu. A sú aj takí, čo zapli svoj rozum, ale neuživia sa ako lekári, lebo to nie je výnosné. Fakt dievčatá, veď si viete pozrieť kto stojí za lekármi, za nemocnicami a sú to všetko obrovské firmy, ktoré s medicínou nemajú nič. Platia si cielené ,,výskumy” a urobia tomu propagandu na najlepší liek na takú a onakú chorobu. Nehovorím, že všetko je zlé, ale vo vysokej miere je to otočené proti ľudskému zdraviu. A ozajstnývh lekárov so svedomím je hŕstka v kope sena, žiaľ.

stanulienkat
28. dec 2023

@makodob ešte raz ťa PROSIIIIIIIM: nešír bludy a nezavádzaj ľudí. Kazdy jeden lekár na svete ti povie, čo všetko ťa to bude stáť. To nie sú žiadne tajnosti za ktorými stojí Soroš, Čaputová, ani nijaké kapitalistické mocnosti. Tým, že chemoterapia niči aj rakovinovotvorné bunky, je úplne logické, že niči všetky bunky -aj zdravé, to ti nikto nezamlčuje. Každý ti povie čo ťa to bude stáť- nevoľnosti, strata vlasov, čo všetko má aké nežiadúce účinky na ktorej orgány. Takže nerozprávaj bludy starej matere. Máme pacientov ktorí žijú ďalších 5- 10- 20 rokov. Chemo peterapiu prestali brať a nemajú potom už ani nežiadúce účinky, žijú plnohodnotný život so svojimi blízkymi, so svojimi deťmi, so svojimi partnermi a so svojimi rodičmi. Tak tu netrep bláznovstvá o farmabiznise. Ten hnusný, zlý farmabusiness zachránil miliony životov na celom svete a bez neho by ľudia mreli ako muchy. A samozrejme nemôžem zabudnúť, že nie každému to pomôže a nie každému je určená takáto liečba, ale je to pár % .Takito ľudia ako ty, čo im hlavu vymylo celosvetové sprisahanie s cieľom škodiť bežnému človeku, nebudem ani komentovať...
Neudem ani komentovať, že lekári studujú to, čo sa im predkladá. Predkladá sa im to, čo sa za posledné stovky rokov objavilo, bádalo, skúmalo, zlepšovalo-to sa im predkladá.

martul
28. dec 2023

@makodob vďaka tejto,, samovražde " moja mama žije. Môžu má tu kľudne zablokovať, ale to napíšem, že si tak sprostá, idiot a somár v jednej osobe až je to obdivuhodné.

mikadooo
28. dec 2023

@makodob ok ako myslíš. Každý sme si zodpovedný za svoj život. Mne tie "hnusné" lieky pomáhajú, ale hádať sa nechcem a nebudem. S alternatívnym prístupom som trpela 10 rokov, potom som prestala bojovať proti "chémii" a teraz ďalších 10 rokov je to super. Hodím pilulku, poležím a hotovo, problem vyriešený. Ale asi som sa potrebovala najskôr tých 10 rokov poriadne vytrápiť. A nie, nebola to zďaleka rakovina, proste len čosi zdedené, to len aby bolo jasné 🙂.

makodob
28. dec 2023

@stanulienkat ja tu nerozprávam o Čaputovej a Sorošovi, to je smiešne, to je asi jediný smer, na ktorý vieš útočiť. A keby si čítala s porozumením, tak by si pochopila, že hovorím o celkovom nastavení zdravotníckého systému. To že niekto prežije tie záťažové liečby a že žijú napokon plnohodnotný život, tak vďaka Bohu. No však ešte nedožili svoj život a orgamizmus si to pamatá. Nie každý to ustojí a po rokoch sa to može odraziť na zdraví. Veľmi im prajem, aby sa to nestalo. To len tak na margo, keď ti očný lekár povie, že by si nikdy nedal nenávratne poškodiť zrak laserovou operáciou, ktorá sa verejnosti prezentuje ako úžasná vec a keď ti neurológ na detskom oddelení povie, že takmer všetky prípady na epilepsiu sú sposobené očkovaním detí. Keď ti gynekologička predpíše na vynechaný cyklus antikoncepciu a nakoniec som jej spomenula liek, na ktorý ,,zabudla” avšak poisťovna ho neprepláca, tak zabudla lebo by nezarobila. Zabral mi do 3dní a cyklus sa mi upravil. To je z mála osobných skúseností. Ale každý máme možnosť voľby.

makodob
28. dec 2023

@martul to je tak keď je niekto tak obmedzený, že sa dokáže znížiť len na urážky. Nie nebol to osobný útok na teba a tvoju mamku. A nebudem sa znižovať na tvoju úroveň.

mikadooo
28. dec 2023

@makodob ak nie som spokojná s lekárom, vymením ho. Toľko na margo tvojich osobných skúseností. Áno, aj ja som sa stretla s lekármi, s ktorými som nebola spokojná. Na druhej strane, mám kamošku, ktorá si vyslovene vyhľadala pediatričku, ktorá tiež tvrdí, že očkovanie fuj fuj a samozrejme, že jej deti nezaočkovala, lebo nejaké "lebo" im našla. Takže aj takí lekári sú, pritom ja si myslím, že jej decká sú úplne ok 😉. A osobne poznám jednu sestru z jis, ktorá je presvedčená, že žiaden covid neexistuje, že to všetko boli zápaly pľúc, ktoré ľudia dostali z nosenia rúšok a lekári to proste hádzali na covid, pcr a ag testy boli len biznis, atď. Takže - keď ja dostanem rakovinu, budem sa liečiť podľa lekárskych šandardov, ty sa zariaď ako myslíš.

martul
28. dec 2023

@makodob ty si sa ponizila už tým, čo si napísala. Takže áno, nemôžeš sa už ponížiť.

makodob
28. dec 2023

@martul ešte, že poznám svoju hodnotu 😊 a prajem ti pekný večer 😊

makodob
28. dec 2023

@mikadooo Ono nespokojnosť s lekárom je jedna vec, no keď je tých skúseností priveľa, potom človek spozornie, že nie je všetko s týmto systémom v poriadku.
To by som z dcéry mala mentálne zaostalé dieťa a ja by som bola dnes možno aj mŕtva, ak by došlo k zlyhavaniu orgánov, k čomu to u mňa smerovalo. Keby som počúvala osvedčené rady vačšiny lekárov. Vďaka Bohu za moj zdravý úsudok a vytrvalosť nájsť tých málo lekárov, čo konajú svoju prácu v najlepšom svedomí a vedia, teda komplexne rozumenú ako funguje celý organizmus. Nie sú obmedzení len na odbor, ktorý vyštudovali a ktorému sa venujú. Lebo ozaj ich je hŕstka a treba ich hľadať. A keď človek pochopí, aké je dokonalé ľudské telo a pochopí ako úžasne funguje, ak si človek váži zdravie a nakladá s ním zodpovedne, má vyváženú stravu a pohyb, netreba mu žiadne chemické lieky a choroby sa mu vyhnú. A ver či nie, aj z rakoviny sa vieš vyliečiť komplexnou zmenou životného štýlu, len ľudia sú často leniví niečo zmeniť. Hľadajú priveľa výhovorok a o sebaľútosti pomlčím. Ale každý máme svoje skúsenosti a svoj pohľad na danú vec. Len ma mrzí, že ak človek nejde s davom, dá si fakt námahu a chce robiť veci inak ako je spoločensky prijateľné je ponižovaný, viď pani marful. Žiaden konštruktívny rozhovor, ale rovno urážka, pritom, keby ma stretla osobne ani na slovo z toho, čo tu napísala by sa v realite nezmohla.

mikadooo
28. dec 2023

@makodob no vidíš to. A ja mám oveľa viac dobrých skúseností, ako tých zlých, takže dôverujem lekárom. Od bežných viróz u pediatra cez zápaly a závažné choroby, hospitalizácie, cez operácie, preventívne vyšetrenia, očkovania povinné aj nepovinné, konzultácie, odpovede na moje otázky ohľadom hocičoho.... Nie každý je milý a usmiaty, niektorí sa dokonca tvárili, že ich to nesmierne obťažuje, že mi majú niečo vysvetľovať, ale vysvetlili a keď nevysvetlili, tak ja som taká mrcha, že sa pokojne opýtam ešte raz a ešte raz, až kým mi to nie je jasné alebo mi to nedáva istú logiku. A potom je google, kde si môžem vždy overiť, či to, čo mi dr povedal, má nejakú logiku, hlavu a pätu. A ak nemá, alebo nájdem protichodné informácie, tak sa pýtam znova...

makodob
28. dec 2023

@mikadooo je fajn, že sa pýtaš a skúmaš. My ako rodina sme sa získanými informáciami dostali do štádia, že chodíme celá rodina len na preventívky. Ak aj príde choroba, do pár dní je preč. K lekárovi ideme v nutných prípadoch, čo bolo v posledných rokoch ozaj minimum. A za tých pár kvalitných lekárov som ozaj vďačná, lebo robia veľmi doležitú a záslužnú prácu. No som pri lekároch už všeobecne v strehu.

mikadooo
28. dec 2023

@makodob nesúhlasím s tvrdením, že z rakoviny sa vyliečiš pohybom, zmenou životného štýlu a stravou, za mňa je to klamstvo. Naozaj toto nie je vhodné šíriť ako pravdu medzi ľuďmi. Rakovina nie je nová choroba. Môžeš si ju privodiť nesprávnou stravou, zlým životným štýlom, to áno. Ale naopak to nefunguje - zmením životný štýl a stravu a ona "zmizne". To je zavádzanie. A nemá to absolútne nič s tým, či som pri konkrétnom dr ostražitá alebo nie.

makodob
28. dec 2023

@mikadooo no skús ozaj študovať. Lebo ,,len” kvalitnou stravou posilníš imunitu a naštartuješ samoliečebné procesy v tele. Vobec to nie je zavádzajúce. Ľudské telo je vytvorené tak, že ak sa podporí samoliečebný proces, tak sa dokáže vyliečiť. Ono to využíva aj medicína, ak ti podajú liek, ten samotný liek ťa nevylieči, len naštartuje - teda podporí samoliečebný proces v tele. Ak podáš liek mŕtvemu, liek mu nepomože. A kľúčové je teda, aby to ,,liečivo” bolo čo najmenej chemické. Pre príklad napr. syntetický vit C kyselina askorbová ľudský organizmus síce v ten daný moment nadopuje a teda aj zaberie na chorobu, človek cíti úľavu, ale na druhej strane dostáva do deficitu iné doležité vitamíny a minerály, bez ktorých organizmus nefunguje správne. Pričom vit C z prírodného zdroja toto v organizme neurobí. A toto je len vit C, to čo sa deje v ľudskom organizme pri chemo je jedna brutalita pre ľudský organizmus. Ale skús si to študovať, dnes je dostupná rozna literatúra aj v cudzých jazykoch a je to minimálne veľmi zaujímavé dozvedieť sa ako funguje ľudský organizmus.

mikadooo
28. dec 2023

@makodob je to hlúposť, prepáč. Nemá to nič so štúdiom, čo tu prezentuješ. Daj nejakú odbornú literatúru k týmto tvrdeniam. Ideálne štúdie robené na relevantnej vzorke pacientov s konkrétnym typom rakoviny. Výsledky potvrdené nezávislou komisiou.