Odlepená korunka a nedosadujúci mostík

5petusik55
19. nov 2023

Ahojte, máte niekto takúto prip podobnú skúsenosť s korunkou alebo mostíkom?
Najprv mi bol robený mostík na horných zuboch , cítim že posledná stolička mi dobre nedosada na ďasno... Záruka to mám nalepené na dočasný cement, zubárka mi povedala že to nejaká vymyslíme... Dačo mi tam napusti, niečo akoby mi dorobila ďasno ...
A potom mi robila jeden zub, najprv urobený čap a potom korunku... A tá mi z vnútornej strany že nedosada vôbec, nielenže cítim jazykom ale ja vidím tú fugu... Po zahryznutí cítim , že tá korunka sa hýbe... V stredu mi to nalepila nnadocasny cement a tá korunka sa mi včera odlepila... Takže mi vydržala až 3 dní... Už som sa toľko natrapila s tými zubami a nakoniec to takto dopadne 🫣 som z toho zúfalá, snaží sa z toho vyzuť len aby mit o nemusela opravovať... Ona chce dodávať ďasno

mudrmp
19. nov 2023

mozno bol nepresny odtlacok alebo laborantovi v labaku nieco uslo, tazko sa hada vinnik..ale moze byt ze nieco na tom cape vadi, ze nedosadne korunka aj mostik presne..mozno staci niekde kusocik zbrusit.. takze este by som nestracala nadej, len treba tam ist cim skor, lebo dasno prerastie okolo capu a zbytocne ho bude treba davat prec...docasny cement vydrzi obcas tri dni a obcas tri roky, to nie je chyba zubarky..dobre ze to nalepila docasne, aspon sa s tym da nieco robit