Odhalené krčky zubov - úprava ďasien

lindaxx003
13. mar 2020

Dobrý deň 🙂

Mám 17 rokov a trápia ma ustupujúce ďasná a už som si aj všimla že sa mi trošku kývu niektoré zuby.
Máte niekto skúsenosti úpravou ďasien (gingivoplastika)? Pomôže to? Dlho som ignorovala svoje ďasná a teraz to veľmi ľutujem.
Ďakujem Vám vopred za každú odpoveď.

sunny8
13. mar 2020

Zuby si umyvaj kurkumou 🙂 Mne pomohla s odhalenými a ustupujucimi krckami.

ivka27101
13. mar 2020

Určite to treba riešiť najskôr na dentálnej hygiene.

ecko80
14. mar 2020

@lindaxx003 Ahoj, urcite najskor navstivit dentalnu hygienicku. Ja som bola aj na gingivoplastike, na jednom zube som uz mala dasno uplne zostupene. To, ci je potrebne robit plastiku dasna, je ale na zvazeni zubneho chirurga, ktory sa tomu venuje, nerobi to kazdy.

lindaxx003
autor
14. mar 2020

@sunny8 dakujem velmi pekne

lindaxx003
autor
14. mar 2020

@ivka27101 dakujem 🙂

lindaxx003
autor
14. mar 2020

@ecko80 Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď. Niekde som už totiž čítala že pri paradontitíde nepomôže gingivoplastika ale teraz si môžem byť istá 🙂 Môžem sa ešte spýtať koľko to asi stálo a ako dlho to vydrží?

kittykat22
14. mar 2020

@lindaxx003 gingivoplastika - myslis gingivektomia? To nie je stahovanie dasien, ale ich odhalovanie, aby bolo viac vidiet zuby 🙂 Na stahovanie dasna je kyretaz, pripadne odklopenie laloku alebo doladenie stepom z dasna. ALe to vsetko ti poradia na paradentologii - to je specializovane pracovisko na problemy s dasnami. Objednaj sa tam, a lekar ti uz poradi najlepsie riesenie tvojho problemu.

sunyrose
14. mar 2020

@sunny8 Zdravím, ako presne kurkumou? Nasypať ju na kefku...?

ecko80
15. mar 2020

@lindaxx003 Stalo to do 300 € (u sukromneho), nepamatam si uz presne sumu, rata sa do toho aj konzultacia pred a nasledna kontrola po zakroku. Ja som cca 9 mesiacov po zakroku. Trochu to dorobene dasno ustupilo, ale nie tak, ako som to mala predtym. Dr ma na konzultacii dopredu upozornil, ze niekomu sa to vobec nemusi ujat alebo len ciastocne, tam je to riziko, nevies dopredu, ako to nakoniec dopadne. Ja som to riskla, lebo som sa bala, ze mi zub uz vypadne.

sunny8
15. mar 2020

@sunyrose áno 🙂 každý večer .. kurkuma farbi pokožku tak veľmi opatrne a ráno pred prácou sa to moc nehodí

gabika100
10. apr 2021

@ecko80 mozem sa spytat ktory lekar Vam. To robil? A amo dlho sa to hojilo? Ujalo sa to dasno?

ecko80
10. apr 2021

@gabika100 V Trnave dr. Janec, hojilo sa nieco vyse mesiaca. Ano, ujalo sa, len nie je to take ako po zakroku. Je odvtedy rok a pol a dasno pokleslo, ale bola som na to upozornena, ze sa to moze stat. Stale je to ale lepsie, nez pred zakrokom.

gabika100
10. apr 2021

@ecko80 dakujem, citam nanho recenzie a dost pozitivne ohlasy, asi skusim tam. Dakujem za tip

ecko80
10. apr 2021

@gabika100 za malicko. Ano, on je fakt pedant, vsetko vysvetli, odpovie na vsetky otazky, prijemny.

peternu3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz