Odber PCR

20. jan 2022

Som vytocena z tetusiek na odbere. Potrebujem reálne vedieť či som pozit alebo nie. Dnes odber robený z jednej nosnej dierky z prednej časti a z hrdla z podnebia. V prednej časti. Je to opakovaný pcr, včera mi vyšiel negatívny. Doma som si robila asi 10 testov v priebehu 2 dni, a všetky vyšli pozitívne. Už som z toho na nervy. Teta bola nepríjemná, že keď chcem výter z mandlí máš ísť na krčné. Si tam robili zo mňa posmešky. Podľa mňa, ani včera ani dnes, nebol ten odber urobený správne. Dnes ráno test doma opäť pozit. čiarka slabne. Preto sa bojím, že odber bude nedostatočný ako včera a vyjde zase negat.

liljana
20. jan 2022

Smerodajne su pcr testy v MOM, nie domace testy. Maju na to dva dni, aby dodali vysledky. Robit 10 testov doma je zbytocne. Ked im neveris, objednaj sa este raz na ine testovacie miesto a zisti si vopred, akym sposobom tam testuju.

anjelicek26
20. jan 2022

Objednaj sa na ine testovacie miesto a ked sa potvrdi covid, stazovat sa na to druhe odberne miesto, ze to tam flakaju... ja som sa tiez, ked mi naopak chlap skoro mozog pretlacil palickou, krvacala som s nosa, bola som na tolkych testoch za posledne dva roky a toto fakt nie, uz tam ten clovek nerobi, nebola som jedina, ktorej takto hnusne to spravil... Ak su domace pozitivne vsetky, tak sa urcite nemylia...

autor
20. jan 2022

@liljana ja som bola včera v súkromnom. Ale som nevedela, že to bude robiť tá ísta osoba ako v štátnom. A čo sa týka tých domácich, pochybujem, žeby toľko testov bolo chybných. Ja viem, že mi to je nič platné, že boli pozit

@anjelicek26 keď, už by to bol zas platený test. A neviem, či dať zase ďalších 60 e za momku v inom meste. Tie domáce už slabnu, čiže odber musí byť urobený dobre, nakoľko už som chorá asi 10 dní, a uz mi to prechádza.

anjelicek26
20. jan 2022

Moji boli 4 dni po negativnom domacom veru uz negativny aj na opakovanom pcr teste (tu to trebalo na prepustenie s karanteny)... Toto sa stalo aj kamaratke, muz, tri deti pozitivne domaci test a na pcr pozitivny len muz a dve deti...sli den na to hned a aj ten pcr test posledneho dietata pozitivny, proste odflaknuty odber.

24beruska24
20. jan 2022

Napíšem len moju skúsenosť, možno nič smerodajné, ale dcére na PCR urobili výter len z podnebia, nešli hlboko, len vytreli líca a jazyk... do nošteka nešli a to nieje ani maličke dieťa, ale 9 ročná baba , bola pozitívna.. tak si myslím, že ak je pozitivita, tak sa potvrdí...

akbara77
20. jan 2022

Tie baby robia denne x testov a chápem,že keď pride niekto ako ty a spochybňuje ich prácu,tak sa k tebe správajú ako sa správajú. Pcr test je smerodajny, nie antigen

anjelicek26
20. jan 2022

@akbara77 vsetkych desat testov, co ma doma je chybnych, ano? Velmi pravdepodobne.

autor
20. jan 2022

@24beruska24 jasne, kebyže som na teste v plnom rozvoji, tak ok. Ale ja už mám chorobu na ústupe. Takže som chcela, nech je ten odber odtiaľ, odkiaľ má byť.

@akbara77 jasne, ale, ja ako ten, komu robia odber, predsa cítim, že ta tyčinka bola inde. Synovi robila ster kolegyňa a tá mu pekne, obe dierky, pekne potocila. Veď, ten ster z hrdla je totožný zo sterom, čo robí aj naša dr. Keď vyšetruje ster z hrdla. A to určite nebolo ono

24beruska24
20. jan 2022

Dcére robili PCR po dobratí atb Zinnat, zhruba na 10 deň od prepuknutia príznakov... chorobu mala na ústupe, bez teploty, len kašel a uzliny...

24beruska24
20. jan 2022

Ak však máte pocit, že ster bol urobený zle, objednajte sa na druhe odberove miesto... alebo na atg testovanie... avšak z môjho okolia boli pozit. testovany atg testom a nasledne pcr negativny... vysvetlenie lekara bolo, ze atg test zachyti aj ine koronavirusove infekcie...

henrietkatr
20. jan 2022

Ked tak sa objednaj na ine odberove miesto alebo rovno do druheho mesta a budes mat istotu, ze tam ta ista osoba proste nebude

autor
20. jan 2022

@24beruska24 a bol pozitívny?

24beruska24
20. jan 2022

Myslíte pcr? ak áno tak ten bol pozitívny... na kontrolný po karanténe už ísť nemala, keďže pcr test môže vykazovať pozitivitu aj 3 mesiace po prekonaní...

akbara77
21. jan 2022

Dúfam,že autorka príspevku napíše aký pcr jej vyšiel.