Od pôrodu mám problémy so stolicou

8. sep 2023

Od pôrodu mma problémy so stolicou. Nieoc zjem začne sa mi krútiť brucho a idem na záchod a boli ma to a mam hnačku.. Co to môže byť?..

janage
8. sep 2023

Koľko si po pôrode? 2 dní, 2 mesiace, rok?

marcellka32
8. sep 2023

Nasad probiotika probiofix

tanyan
8. sep 2023

Zmena v stravovaní, vírus, baktéria, stres, hormonálne zmeny...

autor
8. sep 2023

@janage pol roka

autor
8. sep 2023

@marcellka32 mam ich beriem ich no nič

autor
8. sep 2023

@tanyan stravujem sa tak isto. Stres mam taky istý jak predtým

janage
8. sep 2023

Je to po každom jedle, stále, či len niekdy z času na čas, aká frekvencia?

autor
8. sep 2023

@janage často ale z času na čas mam aj normálnu stolicu ale väčšinou toto. Pri normálnej stolici na to neboli

barborachors
8. sep 2023

mohla si po pôrode nabrat potravinove intolerancie. Čiže smer gastro.

tanyan
8. sep 2023

Rieš to teda s obvodným lekárom - odber krvi, vzorka stolice... Možno nejaká alergia alebo intolerancia, ale tiež premnožený helicobacter alebo nejaká iná pliaga.
Nech ti dá v krvi zistiť aj hladinu toho helicobactera. Je to síce len orientačné, ale oveľa menej nepríjemné ako hadica na gastro ambulancii.

autor
8. sep 2023

Neda sa to vyriešiť inak ako smer gastro? Nemma moc čas pri malej behať po lekároch..

petka552
8. sep 2023

Ja mam presne to iste, ako prve odem v pondelok na endokrinologiu, zaciatkom oktobra na alergologiu a nakoniec si nechavam gastro. Tam sa bojim ist kolo endoskopii. 😁… tak uvidime. Helicobakrera vraj nemam, obvodna mi dala vysetrit stolicu, krv ok tak uvidime. Ja mam este k tomu aj kozny vysyp na licach, krku, chrbte a dekolte. Take mini vyrazti ky jak alergicka reakcia… a hnacky mi zacali v podstate od zaciatku druheho tehotenstva plus neskutocne vypadavanie vlasov mam uz niekolko rokov.

tanyan
8. sep 2023

Ak nechceš behať po lekároch, tak môžeš na úvod v lekárni nakúpiť domáce testy a/alebo nasadiť eliminačnú diétu. Od lekárov by si mala ale výsledky rýchlejšie a komplexnejšie...
Neviem ako dopĺňaš vitamíny, ale môže to byť aj výsledok nedostatku / prebytku, prípadne laxatívny účinok pri nadmernom užívaní doplnkov stravy.

janage
8. sep 2023

Ak ta pol roka takto preháňa už si mala dávno sedieť u obvodnej, na prvé vyšetrenia. Hadička do žalúdka je oproti pôrodu nič, a nie každý sa hneď objednáva na koloskopiu. Nepíšeš koľko máš rokov, môže kľudne ísť aj o zápal čreva? Intoleranciu? Atď? Schudla si?

dankovicova
8. sep 2023

no záleží aj ako dlho už máš po pôrode, ak je to rok, tak to zrejme tým pôrodom nebude 😀 a neviem, všeobecne som asi ešte nepočula, že by mal niekto s týmto problémy, ale tak mňa už asi nič neprekvapí. skôr na to gastro by som skúsila zájsť.

tanyan
8. sep 2023

Dojčíš?

autor
8. sep 2023

@tanyan nie

autor
8. sep 2023

@janage neschudla

autor
8. sep 2023

@dankovicova po roka

autor
8. sep 2023

Pol*

autor
8. sep 2023

@petka552 ako ti dala vyšetriť stolicu? To si tam doniesla ci výter?

autor
8. sep 2023

@tanyan aké domáce testy by bolo treba?

janage
8. sep 2023

Ak si neschudla, čo je práve často indikátorom vážnejších problémov,. môžeš ešte, kým dostaneš termín na gastro, skúsiť doma eliminačnú diétu a skúsiť sa odsledovat. Kľudne písať niečo ako denník. Tieto informácie potom budú nápomocné pri vyšetrení.

autor
8. sep 2023

@janage co konkrétne by mala ta dieťa obsahovať ako by to malo vyzerat?

tanyan
8. sep 2023

Na trhu sú domáce testy na celiaku, lepok... Záleží aj od zloženia tvojej stravy, sama vieš čo prichádza do úvahy.
K tej eliminačnej diéte si nájdi stránku, kde je to popísané aj s návodmi a vysvetlením.

janage
8. sep 2023

Vygoogli si eliminacna diéta. Ja si už presne postup nepamätám. Princíp je v postupnom pridávaní potravín ako pri zavádzaní nových potravín malým deťom

petka552
10. sep 2023

Dala mi skumavku na stolicu a doniesla som ju tam.