Od ktorého testu sa mi počíta karanténa?

15. feb 2022

Ahojte. V sobotu som sa cítila chorá tak som si urobila ag test a hneď vyšiel pozitívny. Dr ma poslala v pondelok na pcr test a tiež pozitívny. Dĺžka karantény má byť 5 dní pokiaľ nie sú príznaky? Ale od.ktoreho testu sa to ráta? Od prvého domáceho testu čo mi vyšiel pozitívny? Alebo od pcr testu? Na konci karanteny je potrebné robiť si aj ďalší AG test ? Ďakujem za odpoveď

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labocca
15. feb 2022

dobry den,my sme boli pred 2 tyzdnami pozitivni. A ratalo sa odo dna,ked sme boli na pcr.

bucko555
15. feb 2022

Odo dňa vyteru pcr a ten deň sa ráta ako deň 0

mirkava
15. feb 2022

Neviete niekto kto dáva teraz potvrdenie o prekonani?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
15. feb 2022

Od pcr 5 dni..

mirkava
15. feb 2022

@viestta synovi do školy potrebujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. feb 2022

@viestta lekárke som dnes volala a ona mi povedala že 5 dní od AG testu ktorý som si robila v sobotu.. nezdalo sa mi to, tak preto som sa tu na mk pýtala že či od AG alebo pcr sa to ráta.

mirkava
15. feb 2022

@viestta ok vdaka 😊

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
15. feb 2022

nam pediatricka povedala, ze sa rata 5 dni od antigenu, kedze na pcr nie je povinnost ist a vela ludi dostane termin na pcr, ked by uz karantenu skrz pozitiv antigen uz mali koncit. bavime sa vsak o bezpriznakovom priebehu.

autor
15. feb 2022

@matkahelka čiže ono to je aj tak asi jedno lebo ešte príznaky stále mám. Nádcha a kašeľ ale už len sem tam.. už to není také ako v sobotu.. takže aj tak budem musieť ostať doma

andula77
15. feb 2022

Syn doma ag pozitívny 6.2., PCR 7.2., 14.2. Domáci ag ešte stále pozitívny. To isté manžel aj ďalší syn...

alenka2101
15. feb 2022

@viestta a netreba nic vypisovat na stranke corona gou sk?tam je taka kolonka na to..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomira236
15. feb 2022

Tak synovi to teraz rátali od pcr doktorka aj hygiena a po ukončení karantény mu aj prišla správa na mobil a email že dnes v konci karantenA

slavomira236
15. feb 2022

Musíš byť jeden deň úplne bez príznakov ak máš príznaky stačí sopel predlžuje sa ti

hanka_se
16. feb 2022

ja som mala pozit Ag test 01.02. vecer. Nasledne som rano volala dr a pytala som sa ako postupovat - len ma hlava trochu bolela, inak nic. Povedala, ze karantena ak nemam priznaky, tak staci 5 dni od pozit Ag testu. Nasledne sa spytala, ci som ockovana - nie som. Tak povedala, ze bolo by ideal ist na PCR, najma ak chcem potvrdenie o prekonani. A ze bolo by dobre, pocitat tych 5 dni od PCR. Ale, ze ak nebudem mat priznaky, mozem normalne do prace po 5 dnoch od pozit Ag testu 🙂

martinkamm
22. feb 2022

@saxana000 prosím ta je to od PCR kedy ho robili 5dni alebo až od výsledku keď príde 5dni....dakujem

saxana000
22. feb 2022

@martinkamm
Odkedy ho robili

martinkamm
22. feb 2022

@saxana000 dakujeeeeme už som sa aj dovolala tak už viem,ten deň odobratie sa pocota ako deň 0 a potom 5dni...ĎAKUJEM ♥️

alenka2101
22. feb 2022

@hanka_se to potvrdenie ti da doktorka,alebo poslu do mailu potvrdenie o prekonani?

hanka_se
22. feb 2022

@alenka2101 Z PCR testu mi prisla sms len ze som pozitivna a na mail mi potom o prekonani, po 12dnoch od PCR. Stiahla som si aj apku green pass a na 12-ty den od PCR mi prislo aj tam