Od ktorého dňa sa počíta priateľovi karanténa?

cuci22
7. feb 2022

Ahojte dievcata.Idem si sem po radu lebo som uz z tych opatreni pako 😂
Teraz je karantena 5 dni co viem.
Partner sa necitil dobre tak som mu v piatok 5.2. robila 2 antigenove a mal ich pozitivne.
Na dnes je objednany na PCR.Od kedy sa mu vlastne teraz rata karantena? Od piatku co mal pozitivny antigen? Ci od dneska od vyteru PCR? Lebo som cosi pocula ze uz sa rata aj domaci test 🤔 uz som z toho jelen 😂

anjelicek26
7. feb 2022

@cuci22 - od odobratia vzorky na PCR - ak nevolal piatok lekarke, ze je pozitivny, ak volal - tak mu karantenu riadi ona a pravdepodobne od domaceho antigenu uz...

cuci22
autor
7. feb 2022

@anjelicek26 no praveze nemal komu volat lebo testy som mu robila vecer o pol 11 a cez vikend lekar nerobi 🙂 bude mu dnes volat len som chcela vediet ze od kedy to ma vlastne pocitat

anjelicek26
7. feb 2022

@cuci22 tak treba sa nastavit, ze od dnes, od PCR...

ibrunova
7. feb 2022

@cuci22 ja som volala dr po domácom teste a aj tak mi povedala, že až od PCR bude rátať karanténu. O domáci nemala vôbec záujem. A karanténu ukončuje ona, podľa príznakov.

cuci22
autor
7. feb 2022

@ibrunova dobre dakujem 🙂 cize sa mu to asi bude ratat od dnes lebo na dnes je objednany na PCR..

cuci22
autor
7. feb 2022

@anjelicek26 dakujem 🙂

ibrunova
7. feb 2022

@cuci22 podľa mňa aj našej dr áno 😃 keď bude mať výsledok, nech hneď volá. Ja idem dnes volať, nech ho už pustí do školy, tak som zvedavá, ako poráta tie dni od PCR, či bude stačiť 5.

horalka1986
7. feb 2022

Nas vsetkych brali od AG nie od PCR. Boli to 3 rôzne dr a nevolali sme tiez hned kedze bol vikend.

jana005
7. feb 2022

@cuci22 keby bol na antigen v momke, karanténa by sa mu rátala odvtedy. Domáci test nestačí na rátanie začiatku karantény.
Tak vo vašom prípade sa bude rátať až od dnešného dňa

beronsche
7. feb 2022

@anjelicek26 @ibrunova
@cuci22 plati, ze karantenu urcuje lekar a moze o nej rozhodnut aj na zaklade pozitivneho domaceho ag testu a priznakov.
Cerstva vlastna skusenost - bolest hlavy a mierne zvysena teplota v sobotu, pozitivny ag test v nedelu, pcr pozit v utorok - ale podla dr. bol posledny den karanteny uz vo stvrtok, cize na 5. den od priznakov, za predpokladu, ze priznaky uz nie su ziadne.
Ja som pre istotu doma zostala do pondelka, ale karantenu som uz nemala.

jana005
7. feb 2022

@beronsche tak to máš veľmi dobrú lekárku.
Naša detská by deti najradšej nechala doma sto rokov

jana005
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadulamamula
7. feb 2022

Mne povedali od pozitívneho výsledku PCR oznámený smskou.

beronsche
7. feb 2022

@jana005 🙂 ja neviem, ked su raz pravidla nastavene na urovni krajiny nejako, mali by sa tym lekari riadit...

beronsche
7. feb 2022

@dadulamamula toto je hlupost. Kym nebola zavedena zmena, ze rozhoduje kekar (kvoli predpokladu, ze nebudu stacit kapacity pcr), platilo, ze sa karantena ratala od datumu vykonania testu, nie od oznamenia vysledku.. Ten, co ti to povedal, si nejako divne vykladal pravidla... Takto to nikdy nebolo.

evulincula
7. feb 2022

v takomto pripade sa mu bude pocitat karantena od pcr testu. tiez sme to tak mali a antigen nam vtedy moc do uvahy nebrali

horalka1986
7. feb 2022

@beronsche ano, je to tak. Podla novych pravidiel sa berie aj domaci ag test s tym ale ze to musi posudit lekar. Takze je len na nom ci ti bude ratat karantenu od ag alebo od pcr.

jana005
7. feb 2022

@beronsche lenže neriadia.
Ja som ešte v roku 2020 bola so synom1.10. na krčnom, volali mi 7.1, že máme byť doma desať dní OD kontaktu,čiže už len tri dni, keďže mi volali až siedmeho.
Vtedy sme museli ostať všetci,nie len ja si synom.
A detská lekárka si to zobrala po svojom,že máme byť doma desať dní odkedy nám to dali vedieť.
A nedala sa presvedčiť. Vydobila som si,že aspoň ostatné deti mohli ísť do školy po skončení karantény, ktorú mi povedali v telefóne, syn ako kontakt musel byť doma desať dní odkedy nám volali.
Chápeš? A mohla som sa aj na hlavu postaviť,skôr mi papier nedala

cuci22
autor
7. feb 2022

Tak uz volal s lekarom a dal mu karantenu od dnes cize od vykonania PCR testu nie od vysledku 😊

majamat
7. feb 2022

@jana005 no je to blbe. nieco podobne som aj ja zazila v mojom okoli. za to mna dr, posielala do roboty, hoci som este mala priznaky, ze vsak karantena mi uz skoncila, bola som doma 2t.

kamoska bola doma asi mesiac, uz jej nic nebolo, ale doma bola koli pozit mame, pricom jej mame sa zacali priznaky len o 2 dni neskor a kym sa dostala na PCR test, uz bola fit.

jana005
7. feb 2022

@majamat ja už nemám slov. Manžel má v pohode lekára,aj ja,len detská je čo sa týka korony hrôza.
Som zvedavá,kedy mi pustí do školy deti teraz.
Manžel a prvá dcéra boli na PCR skôr,oni sú pozitívni.
Ja som s ostatnými deťmi bola neskôr,výsledky prišli teraz cez víkend,ja som pozitívna, ostatné deti podľa PCR negatívne.
Určite bude chcieť ešte jeden test.
Ale ja už s nimi nepôjdem,lebo keby im ukázal PCR pozitivitu,tak by museli byť zase doma ďalších päť dní.
Pričom príznaky už mali,aj doma testy pozitívne, už dávno nie sú infekčné.

yoxinka
7. feb 2022

Ja sem vtrhnem. Baby, moja dcéra má 4 AG testy pozitívne, posledný dnes ráno a PCR zo soboty (5.2.) ma negatívny. Dcéra mala 2 dni teploty vo štvrtok a piatok a odvtedy jej nič nie je. Písala som už pediatričke, čo teraz, ale nemáte náhodou skúsenosť? 🤷‍♀️

luccija
7. feb 2022

@cuci22 veď áno nech môže ísť čím skôr do roboty🙂je to celé fraška veď výsledok mu môže prísť aj zajtra poobede.V podstate je to jedno, ak sa nebude cítiť dobre môže byť doma aj 2 t

jana005
7. feb 2022

@yoxinka moje deti mali tiež PCR negatívne,pričom antigen mali pozitívny.
Keby jej robili antigen v momke,tak by vyšla pozitívna a boli by ste v karanténe.
Keďže PCR vám vyšlo negatívne,máš dve možnosti.
Buď pôjde dcéra do školy,alebo s ňou choď na antigenovy test do MOMky.
Ale ešte dnes, zajtra už nemusí byť antigen pozitívny

majamat
7. feb 2022

@jana005 inak kamoska sa dr, ani dovolat nemohla, musela neikoho poslat. ona pozitivna Ag testom uz asi 21.1, na PCR isla 24.1. a s&na len trosku cez vikedn boleli nohy. deti jej objednali az na 31.1. nastastie si to nejak vybavila a isli skor, vsetci su pozit. teda uz su aj po karantene.

jana005
7. feb 2022

@yoxinka alebo s ňou už nikde nechoď a nechaj si ju do konca týždňa doma. Do školy by som ju nedala,keďže má ešte dnes pozitívny antigen

yoxinka
7. feb 2022

@jana005
Ona je škôlkarka, ja si ju doma ešte týždeň nechám, to je ok. Už týždeň je doma, ale známy mal pozitívny antigén 6 týždňov. Bol v štátnej karanténe, nevedel sa odtiaľ dostať 6 týždňov napriek tomu, že príznaky nemá už žiadne 🤷‍♀️.

jana005
7. feb 2022

@yoxinka sa mi nechce veriť,že antigen mal pozitívny šesť týždňov.
Pcr áno, ale antigen?
Manžel mal antigen pozitívny v nedeľu,v utorok PCR pozitívny a vo štvrtok už antigen negatívny.
Viem,že PCR ukazuje dlho pozitivitu,ale antigen určite nie

yoxinka
7. feb 2022

@jana005
Veď v pohode, týždeň bude ešte doma a potom ju zase otestujem. Vďaka za radu.

jana005
7. feb 2022

@yoxinka uvidíš,že už nebude pozitívna.
Držím prsty,nech je všetko v poriadku