Od kedy sa počíta ochranná lehota po prekonaní korony?

zuzulkazu
9. júl 2021

Ahojte,
Vie mi niekto povedat od kedy sa rata ochranna lehota po prekonani korony 180 dni? Ci je to od potvrdenia pcr testom alebo od ukoncenia karanteny. Niekde ti neviem najst, nazory sa roznia
Dik

e1i
9. júl 2021

@zuzulkazu od dna kedy si obdrzala pozitivny vysledok. jeden cas aj spominal Mikas ze po spravnosti by to malo byt po jeho prekonani ale myslim ze v tom sa nic nezmenilo. vsetci v okoli co ho mali im to plynie dnom pozitivneho testu

ikonica
9. júl 2021

Odo dna kedy si bola pozitivne testovana... Ja som mala pcr pozitivny 1.2. a v kovid pase mam tu lehotu do 31.7.

peendyi
9. júl 2021

pocita sa to odo dna pozitivneho testu - 180 dni, ja to tak mam aj v digitanom certifikate, ktory mi nedavno prisiel z NZCI kde to tak mam napisane....

daridari11
9. júl 2021

Mne sa vidí logické počítať to po prekonaní kovidu. Tak mi aj lekárka vystavila potvrdenie, vtedy bola 10 dňová povinná karanténa, takže po uplynutí tej lehoty.

ikonica
9. júl 2021

@daridari11 no logiku v tom nehladaj... V kovidpase rataju odo dna pozitivneho testu... Mna by zaujimalo odkial prisli na cislo 180...

daridari11
9. júl 2021

Veď ja viem, že hľadať logiku nemá zmysel. Ale zober si, že niekto sa z kovidu vylieči napr. za 10 dní ako ja, iný ale môže byť aj tri mesiace v nemocnici. Preto by to malo byť po prekonaní. Teraz je to 180 dní, predtým bolo 90 dní a možno z toho vznikne časom iné číslo😉

daridari11
9. júl 2021

@ikonica komentár bol určený Tebe, len som Ťa zabudla označiť.

ikonica
9. júl 2021

@daridari11 no dufam, ze ich osvieti a zacnu ludi, ktori covid prekonali a preukazatelne maju protilatky uznavat na urovni, ako keby mali ockovanie..

zuzulkazu
autor
9. júl 2021

No to je pekna chujovina, chcem ist do aparmanu, v podstate chalety, a teramin nam vychadza tesne po 180 od pcr fakt ze tesne, ak by sa ratalo ukoncenie karanteny v pohode stihame😒
Keby sme si na chatu nikto nic neriesi

zuzulkazu
autor
9. júl 2021

prípadne ma este napadlo ze musim byt pocas celeho pobytu v prekonacskej lehote?
ze ka nastupim posledne dva dni lehoty a chcem ist na to bude v pohode?