Od čoho je tento štípanec?

neupavermajka
9. aug 2024

Dobrý deň ,niečo má ustiplo neviete čo to môže byť ? Kliešťa nemám ani na nič alergiu ,svrbí to aj keď si to natriem octanovym krémom alebo fenistilom.Mam to druhý deň prvý deň to bol malý fliak a dnes opuch a dva krát zväčšené ,Treba ísť lekárovi pre istotu ?

egonsk
9. aug 2024

ano, je to dost silna reakcia, zislo by sa ti antihistaminikum a nejaka kortikoidna mast na rychly ucinok...

neupavermajka
autor
9. aug 2024

@egonsk ďakujem za radu ,tak pre istotu pôjdem k lekárovi

blacki
9. aug 2024

@neupavermajka na toto najlepšie Locoid,ale neviem či je volnopredajny

simsalabim
9. aug 2024

Ano, toto je infikovany vpich, zrejme ti daju ATB. Treba aj co najviac chladit.

janage
9. aug 2024

Určite lekár. Ja mam také troška miernejšie po ovadovi. Najlepšie pomáhal gél po bod núti hmyzom od Alpy.

simca06022011
9. aug 2024

toto leto ma takto ustiplo nejake hovado uz hadam 3x... ako otras.

neupavermajka
autor
9. aug 2024

@simsalabim ďakujem ,dala som si ľad trochu sa opuch zmiernil ale zväčšil ten červený fľak 🙈 na dotyk to je bolestivé v strede

neupavermajka
autor
9. aug 2024

@simca06022011 😳 neviete aký hmyz môže spôsobiť takýto štípanec ?🤷

evcagabi
9. aug 2024

Ja som mala taku reakciu po vcele, musela som na pohotovost 🥲

simsalabim
9. aug 2024

@neupavermajka lad si priamo nedavaj! Namoc utierku, vyzmykaj, vloz do sacku a zmraz. Potom vytiahni, obal v dalsej cistej utierke a az tak priloz. A naozaj by som s tym sla k dr.

simca06022011
9. aug 2024

@neupavermajka neviem, ale bolo to nieco cierne velke, brutalne ma to bolelo ked ma to ustiplo... mne to az do bordova nakoniec islo, ked opuch zmizol este som to mala fialove, ale zmizlo tak do cca tyzdna dvoch... davala som alpu, fenistil a studeny obklad. Z ovada zvyknem tiez takeot mat velke...

dadulala
9. aug 2024

Také niečo mám vždy od ovada. Veľké,horúce, dva dni riadne neviem chodit.

avakona
9. aug 2024

@neupavermajka ja som mala presne toto a bola to osa. Natierala som si to octanovou masťou a do 2 dní to bolo preč

anavixy
9. aug 2024

Ja som mala presne take iste kusok nizsie ku kolenu a jedno mensie ale tvrde cervene horuce s pluzgierom na ruke. Davala som si len fenistil gel, vsetko preslo za 2-3 dni bez inej liecby, ziadne atb, kortikoidy, ani lekar. Uvidis ako to bude vyzerat zajtra.

simsalabim
9. aug 2024

@neupavermajka ja taketo mavam od komara, ked sa zadari 🤷‍♀️