Od bolesti nezvládam fungovať. Mám trach, že zomriem

17. jún 2024

Viem, divne , ale ja už fakt večer keď deti zaspia si len poplacem a potom zas nejako ten deň len prežijem.
Ja som v takych bolestiach už že ja nezvladam chvíľu stať v kuchyni pri varení , hneď má rozbolí cely človek.. tak isto keď dlhšie ležím, či sedím. Nezvladam troska dlhšiu prechádzku , hneď kríze a nohy bolia.
Cítim sa strašne dolamana , nezvladam už ročnú dcérku ani dvíhať. No keď sa snažím cez ten deň normálne fungovať , dvíhať ju a zohýbať ss , večer mám pocit že budem volať už sanitku..
mávala niekto take bolesti chrbtice a z toho sj nôh s rúk?
Som po dvoch deťoch a citim sa príšerne.

danielahamar
17. jún 2024

Nasad si magnézium nejaké väčšie dávky, po 3 dňoch uberaj a uvidíš, čo telo spraví. Možno len vycerpanost

oli18
17. jún 2024

Ja som uz davno mala male deti, ale pri druhom, mala som 28 rokov, ma tak rozboleli krize, ze som musela prestat kojit a brat silne lieky + chodit na rehabilitacie. Bolest z krizov vyzaruje do noh, az do prstov na nohach. Takze mozes mat bolesti z toho. Plus pri rocnom decku sa asi poriadne nevyspis, cez den kmitas. Chod k obvodnemu lekarovi a ries to. Ja som ako 44 rocna bola na operacii s krizami.

autor
17. jún 2024

@danielahamar už som si dnes aj milgamu nasadila … dakujem

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielahamar
17. jún 2024

Skús,ak sa nepolepsi ries určite doktora. Mne telo začalo haprovatvpo 3porode, keďže skoro už 40 som mala a veruze 3r. Od pôrodu a nie je to stále ok, ako som bola predtým a o únave ani nehovorim

autor
17. jún 2024

@oli18 bože dosť čo si vytrpime tým tehotenstvom , pôrodom , starostlivosťou … ešte takto dopdneme.

A môže byt že ta bolesť do nôh z chrbtice neni taka že ostrá , ale taka od krížov ako unavene , ubolene celé že ledva stojím , ale nieje to vyslovene žeby mi to strieľalo ..
No však som bola u obvodaka, ten má poslal na neurologiu , ten na RTG a tam to skončilo …

luccija
17. jún 2024

Tak znova k lekárovi, že ti nie je lepšie.Na RTG nič moc nezistia.Masaz nechceš vyskúšať?tie spazmy nerozmasirovane bolia.

macekovam
17. jún 2024

nemozes mat boreliozu?

liv1
17. jún 2024

@macekovam aj mna to napadlo, aj ine moze byt. Autorka daj si robit testy a aj masaz skus, a pripadne si nasad protizapalovu stravu. Mozno nejake huby na imunitu. Ries. Nech ti porobia tie odbery

oli18
17. jún 2024

Mne RTG nic neukazalo, az CT. Skus sa pytat na rehabilitacie, ak ti ma kto dieta postrazit. Nemusi to byt ostra bolest, mize to byt aj taka "unavova". Pokracuj dalej v diagnistike. Drzim palce, nech si co najskor fit 🍀

autor
17. jún 2024

@luccija Rozmýšľala som nad masážou , ale keď som bola pred možno pol rokom tak som sa nemohla po masáži postaviť z postele , cítila som sa ešte viac dolamane 🤔 tak neviem či to je normálne

autor
17. jún 2024

@macekovam žije asi Skorej take že boli má jeden kĺb , prejde na iné miesto a tak nie celkovo všetko od chrbtice ci ? Raz mu kozna robila nejaké testy na borelióza ale nie všetky parametre a boli negatívne 🤷🏼‍♀️

autor
17. jún 2024

@luccija no veď chcem poriešiť tu magnetickú , ale teda mne je to blbe aj k tomu dr chodiť 😒
Na neurologii má ani nerieši keď vidi že mladá baba .. len mi chce natlačiť lieky , no to ja nechcem , radšej keby viem príčinu.

pribinak
17. jún 2024

Veď normálne povedz: nevladzem, mam bolesti, vypíšte mi lístok na MRI. Ďakujem

luccija
17. jún 2024

Áno, po masáži môžeš byť ešte ubolenejsia pár dní až únava a svalovica.Nie, nedaj sa odbiť a choď spať k lekárovi.Su veci čo vidia až na MRI.ked budeš vedieť čo ti je vieš riešiť rehabilitáciu, masáže.Liek iba utlmí bolest a nič sa nevyrieši.A ja, keď som mala bloky ani lieky nepomohli až infúzie od neurológa na uvoľnenie svalstva.
Guajacuran či mydocalm nemáš?

luccija
17. jún 2024

@pribinak oni väčšinou česť výnimkám prvé dajú lieky, potom infúzky, obstrek a, keď sa stazujes ďalej tak MRI, CT
RTG akurát ukáže či máš zúžené strbiny.Moj muž mal pristipnuty a zapálený nerv a tiež ho dlho pinkali, že ho nemá čo bolieť a zrazu ležal týždeň v nemocnici

marianarem
17. jún 2024

Chod k lekarovi, moze to byt napriklad aj anemia alebo ta borelioza, treba taketo veci vylucit. Ale moze to byt aj vycerpanie, pripadne ak si permanentne v nejakom napati, strese (niekedy staci aj vecny streh pri dietati plus nevyspatost), tak z toho vie riadne boliet telo.

tanyan
17. jún 2024

Ja som bola po pôrode taká rozbitá, že som sa nevládala kvôli bolesti ani otočiť na posteli z boku na chrbát a podobne. Manžel mi natierali chrbát aj bedrá a dosť som trpela. Našťastie som sa 3 mesiace po pôrode dostala na ambulantné liečenie v Kováčovej a veľmi mi to pomohlo. Možno by aj v tvojom prípade pomohli rehabilitácie alebo liečenie.
Určite však neuškodí aj doplniť vitamíny a minerály.

jaskolka
18. jún 2024

Ísť k lekárovi, aby ti urobil odbery, možno máš málo železa, nejakých vitamínov, minerálov, ak nič sa neukáže, tak potom smer ortopéd, neurológ. Môžeš mať nezistenu skoliozu, zle držanie tela, tým pádom viac namáhané niektoré svalové skupiny a od toho sa odvíja veľa vecí.

janka_266
18. jún 2024

pred akoukoľvek masážou a cvičením choďte neurológovi a na mr, ja som tak bola podobne a nakoniec sa po vyše roku zistilo, že pri pôrode mi praskla a vytiekla platnička. ale teda doplnením železa a magnézia nič nepokazíte

terina25
18. jún 2024

Mam to rovnako ako ty. Tiez ma vsetko boli. A zhorsi sa to este visc pred MS. Fungujem na flectore, obcas masaz.

kiki68
18. jún 2024

Uplne vazne : smer lekar a neurolog. Byt unavena z deti je normalne, ze bolia krize tiez normalne ( tam fyzioterapia a Joga pomoze), Ale mat velke bolesti bez priciny len z dvihania deti nie je v poriadku. Ja som mavala 8/9 hod smeny v jasliach a dvihala denne 19 deti dokolecka. Takze za mna smer lekar, nech to nie je nieco vaznejsie. Hlavne to neodkladaj

barbora854
18. jún 2024

Milgama ti asi tazko postaci
Sama asi vies co mas robit-doktor rehabky lieky a mozno aj psychiater

zefyra
18. jún 2024

Cítim sa presne ako ty, mám fibromyalgiu z neliečenej boreliozy