Očkovanie treťou dávkou po prekonaní

30. jan 2022

Zdravim. Ak skrátia platnosť druhej vakcíny, onedlho budem brana ako neočkovaná. Takze uvažujem o tretej dávke… no som nejaka nachladena… testy ale ukazujú že som negat… je tam nejaké riziko, ak by som bola pozitívna (resp už prekonaná) a budúci týždeň by som sa dala očkovať? Môže sa ki niečo stať? Odporúčajú očkovať sa až po dvoch mesiacoch od prekonania, no dovtedy mi už druhé ockovanie platiť nebude 😩

marseillefan
30. jan 2022

Chorá sa očkovať nechoď...
A ak napríklad covid prekonáš a ani o tom nebudeš vedieť, tak to vôbec nevadí... ja som bol po mesiaci a pol napríklad. Ale nebol by problém ani skôr.

autor
30. jan 2022

@marseillefan zatiaľ testy negat. No cítim že som chorá. Ale tak, nie každý soplik je hneď kovid 🤷🏽‍♀️

marseillefan
30. jan 2022

aj keď to nie je covid, tak by som na tvojom mieste ešte počkal... nie je dobré sa očkovať na oslabený organizmus.

autor
30. jan 2022

@marseillefan Okey ďakujem. A ak náhodou mi skončí to druhé očkovanie. Ako to bude? Napríklad platí mi do februára. A ja pojdem v marci. Vlastne už budem ako neočkovaná?

alena2798
30. jan 2022

Chora sa nechod ockovat. Ja som mala ist tento pondelok na 3., ale bola som na pcr a vysla som pozitivna. Minuly rok som mala covid a sla som 2 tyzdne po prekonani na 2.davku. Bolo to peklo. Mala som vysoke protilatky, bolo mi zle, doslova na umretie...

autor
30. jan 2022

@alena2798 len mne to vŕta hlavou, že potvrdenie o prekonaní mať nebudem a tým pádom mi skončí aj očkovanie

didi2102
30. jan 2022

Chorá a ani prechladena nechoď ,očkovať sa.mozes po 2tyzdnoch po prekonaní

majka99999
30. jan 2022

Budes ako neockovana, ak mas 9 mesiacov po druhej davke. Ale tak neviem, nemozes do restiky, kina, mozno v zamestnani sa budes musiet testovat, inac do potravin, drogerie, teraz aj obuv a oblecenie mozes, zas to take obmedzujuce nie je, ak sa nechystas lyzovat trebars. Radsej byt 100 % zdravy, ak sa chces dat na 3. davku. Ta maplatnost hned, nemusis cakat 2 tyzdne ako po 2
davke.

autor
30. jan 2022

@majka99999 len vieš. Tou treťou budem ako keby len raz očkovaná nie? Už nebudem plne očkovaná 😩

mikadooo
30. jan 2022

Ahoj. Očkovanie po prekonaní nie je nutné. Preto odporúčajú najskôr po dvoch mesiacoch, jednoducho skôr ako o dva mesiace je relatívne zbytočné, lebo ťa ochránia protilátky, ktoré si získala prekonaním. Jasné že pri očkovaní by si mala byť najskôr zdravá, ale to už by si evtl. mohla o týždeň byť. Ak je to korona, tak v podstate sa necháš pichnúť "zbytočne", ak je to iná viróza, tak ťa pichnutie bude ďalej chrániť pred horším priebehom covidu. Ja by som šla na tvojom mieste, ale najprv vyzdrav. Ak nebudeš úplne zdravá, môžeš byť po očku dosť zmanglovaná (ťažšie zotavenie z vakcíny, keďže telo bojuje aj s virózou aj musí reagovať na látky z očkovania).

autor
30. jan 2022

@mikadooo ďakujem 🙂 Len keby mi aspoň test vyšiel pozitívne… ale nič ☹️

martinka13
30. jan 2022

Mne vyšli všetky atg negatívne. Vlastne celej rodine. A všetci PCR pozitivni. Príznaky sme mali. Tiež som sa akurát chystala na tretiu dávku. Teraz počkám.

autor
30. jan 2022

@martinka13 a kedy teraz plánujete tretiu dávku?

marca12
30. jan 2022

Urcite by som nesla chora. Ved sa daj doporiadku a o mesiac mozes ist na ockovanie

martinka13
30. jan 2022

Ak bude nutná tak pred letom.

majka99999
30. jan 2022

Ked si das 3. davku, tak budes zase plne ockovana, preto je to len booster, len posilnovac. Chod na PCR, ak mas priznaky par dni, niekedy AG vychadzaju negativne. Mozno v nose nemas naloz poriadnu, synovi brali z hrdla.

autor
30. jan 2022

Len mne už je lepšie, asi som to len tak prechodila 🤷🏽‍♀️ A obavam sa že pozitívna som už bola, ale nevedela som o tom 🙈

majka99999
30. jan 2022

Kazdopadne pockaj, si po viroze.