Očkovanie proti tetanu - opuch

datelinka31
26. okt 2022

Ahojte, nášho 5-ročného syna zaočkovali v pondelok proti tetanu a má stále opuchnuté rameno, nielen miesto vpichu, ale celé rameno. A tiež to má celé červené. Teplotu nemá, aj ho to bolí, teraz neviem či je to normalne, alebo to treba nejako riešiť. Doktorka ordinuje až v piatok :-/ stretli ste sa už s takou reakciou? Ďakujem

deginko
26. okt 2022

@datelinka31 no neviem.. mojej mame tiež po tetanovke vznikol opuch a veľký červený fľak...ihneď sme šli k dr a dostala myslím hneď antibiotiká

betulinka1
26. okt 2022

@datelinka31 pred dvoma tyzdnami ma ockovali a bolela ma ruka, aj opuch ale povedali mi, ze je to ok a prejde to. Aj to preslo. Nic sa nedeje

jesenzima
26. okt 2022

Po očkovaní tetanovkou som mala na ramene hrču a bolelo ma rameno, trvalo to asi dva týždne, potom to prešlo ...

datelinka31
autor
26. okt 2022

@betulinka1 a aké veľké to asi bolo? On to má na celom ramene. A za ako dlho to asi odpuchlo?

betulinka1
26. okt 2022

@datelinka31 bolo to dost velke ale nie cele rameno. Odpuchlo to az za takych 10 dni. Ale aj ruka ma bolela tak, ze som nemohla spat na tej strane.

maris5
26. okt 2022

Daj mu na ruku obklad. Latkovu vreckovu do letnej vody a prekryt suchou. Ked vyschne, opakovat. Opuch za par dni ustupi.

ajja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz