Očkovanie proti HPV

kikus7
22. feb 2018

Ahojte, chcem sa spýtať na očkovanie proti rakovine krčka maternice, resp. HPV vírusu. Mám 29 rokov a som ešte panna. Ak by mi to malo zachrániť v budúcnosti život, obetujem tie peniaze na vakcíny. Veď ide o moje zdravie. Len ma desia tie články na webe o tom, že vakcíny skôr uškodia ako pomôžu. Mám partnera, ktorý však už nie je panic. Rada by som túto otázku vyriešila ešte pred prvým sexom, aby to malo prípadný požadovaný účinok. Je tu nejaká ďalšia žena, ktorá uvažuje o očkovaní? Prípadne neviete, kde sa dá otestovať, či partner má vírus HPV v sebe, resp. ako sa to testuje, odoberie sa krv na testy, či? Nestretol sa niekto s tým? Lebo ak by bol partner v poriadku a budeme si verní, potom by som sa očkovať ani nemusela dávať, nakoľko by som vírus nemala ako chytiť, alebo? Nemám lekárske vzdelanie a lekára som sa zabudla na toto testovanie na vírus spýtať. Pýtala som sa len na očkovanie proti HPV a to v mojom prípade schvaľoval. Vďaka za odpovede.

mamamima
23. feb 2018

@kikus7 ahoj, prešla som si rakovinou krcka, mala som partnerov fakt na ten vek malo a nariek tomu sa mi to stalo. Chodila som pravidelne na kontroly kazdy rok na speci testy a aj tak po pol roku nador velky, nastastie neprerastal, bolo to 1 stadium, takze som ok. A aj po tomto co som zazila nedam svoje deti ockovat, ani seba by som nedala keby som vedela, co ma caka. Nedoverujem tomu, nevieme, co to spravi s organizmom po rokoch, nie je to az tak zname este tie následky a citala som ze aj to ockovanie moze vyvolat rakovinu krcka...ale je to na rozhodnuti kazdej z nas...

mamamima
23. feb 2018

A este jeden dodatok, treba naozaj posilnovat imunitu a organizmus sa s tym vysporiada. Ja som mala vtedy velmi stresove obdobie a na vyzivu som vtedy kaslala...slaba imunita a sadlo mi to na miesto, kde som mala zapal...a ked sa na to spytas lekara, myslim si, ze vacsina je za, cista ryza pre nich,takze tak...

fishie
23. feb 2018

za mna nie,mam dve dcery, ale očkovať ich nedam...vysoke riziko a neisty vysledok...radsej sa u svojho dr skus popytat na tie testy

bibistec
23. feb 2018

Urcite nie a raz som citala clanok o tomto a je to zbytocne. Treba skor chodit na kontroly a pod.

saska.t
23. feb 2018

Chranit sa da predsa aj inak, nebyt promiskuitna , pouzivat Kondom, poslat partnera pred 1 sexom na prehliadku/testy voci prenosnym chorobam, za druhe vakcina obsahuje cca 8 najbeznejsich kmenov, kdezto v skutocnosti su ich stovky, za mna urcite nie

puskaruka
23. feb 2018

Na moju otázku určenú gynekologovi, či by dal svoju dcéru proti tomu zaočkovať, odpovedal úprimne že nie, je to svinstvo a len ako zárobok pre farmaceutické spoločnosti

katkano
2. mar 2018

@bibistec neviem či aj tie pravidelné kontroly podchytia všetko včas. Mne v jeden deň zobrali dve citologie a jedna vzorka ok a druhá zlá a uz som rok po hysterektomii.

mamamima
3. mar 2018

@katkano som na tom rovnako.

lula313
3. mar 2018

@saska.t no kondom ti pri hpv nepomoze

@kikus7 ja by som sa nedala, radšej sa skus spytat na to otestovanie partnera

saska.t
5. mar 2018

@lula313 nie ? odkedy?

thoughtfulweirdo
5. mar 2018

Mňa dala mama očkovať ako tuším 13 ročnú. Sama od seba by som si to nedala, ale nemám nijaké následky a za sebou už aj úspešné tehotenstvo.

breznica
5. mar 2018

Ja som absolvovala očkovanie ako 21-22 ročná,par týždňov po poslednej davke som neplanovane otehotnela a predčasne porodila.ci kvoli ockovaniu alebo nie,to mi nikto nepovedal

eva8
19. aug 2018

zarazila ma vysoká cena vakcíny. Ak je taká účinná a dobrovoľná a neškodná, mala by byť zdarma, však klient zaočkocvaním nechráni len seba, ale aj okolie (vraj neprenáša vírus). Alebo je to len poistenie, že prípadné nežiadúce následky klient prevzal na seba dobrovoľne tým, že si za ne zaplatil?

eva8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tin007
10. feb 2019

Dnes bude na JOJ pribeh Zuzany, ktora ochrnula po ockovani proti HPV https://www.joj.sk/v-siedmom-nebi/novinky/41235...

kimi203
10. feb 2019

@tin007 diky za tip

iwis3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikus7
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikus7
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvia2013
9. mar 2023

@saska.t kondom nezabráni prenosu HPV a za dalsie, zena moze byt panna a pre chlapa druha v zivote a moze to schytat .