Očkovanie proti Covid-19 a Meniérov syndróm

majuska1515
15. júl 2021

Dobry den, je tu niekto kto ma menierov syndrom a dal sa ockovat na covid? Ako ste sa citili po ockovani? Mam z toho strach ale chcela by som sa zaockovat. Dakujem

luccija
15. júl 2021

@majuska1515 rozprávala si s doktorom?Ja mám v sebe prvu a na druhú už nejdem spustili sa mi také neurologické problémy, že lekárka mi dala papier, že mi to neodporúča.A ešte neviem koľko sa budem liečiť a čo bude...takže za mňa veľké sklamanie a to som nebola proti očkovaniu, ale aj kvôli práci a veľa ľuďom v kontakte som chcela byť chránená.Ale som možno jedna z mnohých neber to ako bernú mincu tisíce ľudí sú v poriadku mne sa pohoršilo do týždňa po prvej dávke.Takze som PN a behám po neuro, psychiater a pod ...a som rada, že rodičia tiež zatiaľ váhali.Muz ide na druhú Modernú ja som mala Pfizer a lekárka neurologická hovorila, že ten spravil jej pacientom rozkolisanie stavu, ktorí boli dlhodobo v poriadku.
Nikdy nevieš je to loteria

majuska1515
autor
15. júl 2021

@luccija och…tak teraz sa bojim este viac. Ja mam meniera diagnostikovaneho kratko len 3 mesiace a este ma cakaju vysetrenia na klinike v komarne. Mam takeho nespecifickeho pretoze nemam zavraty ani nezvraciam ale ked mam zachvaty zalahne mi v usiach mam piskanie hucanie a fluktujuce poruchy sluchu. Do toho beriem antidepresiva pretoze kvoli tomu piskaniu som dlhodobo nevedela spat a uplne mi to narusilo psychiku a aby toho nebolo malo z krvi mi zistili aj nejake autoprotilatky na zatial nezname autoimunitne ochorenie. S obvodnym lekarom som zatial nehovorila tak som zvedava co on na to ale asi riskovat nebudem. A co konkretne sa ti spustilo po ockovani? Je moznost ze aj ja dostanem takyto papier a nebudem musiet podstupit ockovanie vobec?

conta22
15. júl 2021

@majuska1515 my mame meniera v rodine, moja mamina aj môjho tatka brat, ja som mala zatiaľ jeden brutálny kedy má brala sanitka inac mám iba take mierne točky pískanie a zalahovanie na ušiach čiže neviem povedať aké to je pre teba relevatne, ale som očkovana už 3tyzdne po druhom očkovani a ok. Betahistin som vysadila lebo mi nerobil dobre…Každopádne určite poradiť sa s lekárom aj, držím prsty

luccija
15. júl 2021

@majuska1515 nechcela som Ťa vystrašiť len treba byť obozretny.Myslela som neurológa ten Ta asi lieči.Mne sa po očko spustili zavrate do týždňa to som myslela, že ešte bežná reakcia neskôr tetania strpli mi usta, mravcenie, návaly úzkosti tie klasické prejavy mala som snáď všetky...nevedela som spat ani po magnéziu neprechadzalo tak som volala 112 tak sa hneď pýtali či som nedávno bola očkovaní, potom vyšetrenie u neurológa tie isté otázky a klasika predpísala mi Lexaurin na ukludnenie, lebo mi v hlave mravci každý deň, nervozita, zasklby nôh a pod...pritom mám úplný kľud len ten nervový systém mám rozdrazdeny.Povedala,že má veľa podobných nervovo svalových nových pacientov, migrenikov, ktorým sa zhoršil stav uvidím zatiaľ čakám 2 týždeň ani po ukludnovakoch mi nie je o moc lepšie.Dala mi papier, že neodporúča druhé a už mám aj termín musím ho zrušiť.Psychiater liečbu neurologicky považuje za dostatočnú povedal, ak by mi to neprešlo do mesiaca predpíše mi antidepresíva.Ale prosím sú milióny ľudí, ktorým nič nie je no a niekomu to spusti nepríjemnosti.Verim, že to je dočasne a budem fit.
Len ma prekvapila neurologicka s tým čo mi povedala, že má veľa nových pacientov po očko.

janinah
15. júl 2021

@luccija papier od dr.ti oficiálne neplatí.myslim napr.na hraniciach

kacena4
16. júl 2021

ahojko ja mam inu neuro chorobu som na biologickej liecbe mam za sebou obe davky a som uplne spokojna bezne priznaky, vekmi mi to pomohlo najma na psychiku uz sa tak nebojim ze sa namazim a skoncim v nemocnici

tina4931
16. júl 2021

@luccija Neviem, píšem teraz asi trocha od veci. Ale pri mne problémy nastali po tetanovke. Aj neurologické, ktoré som nikdy predtým nemala. Aj iné, krvný obraz a pod. Ako, chápem a akceptujem rozhodnutia, ale ja za seba žiadne očkovanie, NIKDY.

luccija
16. júl 2021

@janinah áno rátam s tym

luccija
16. júl 2021

@tina4931 veď to nikdy človek nevie....a možno u mňa to bola zhoda náhod ja som to nepripisovala očkovaniu.Lekarka mi povedala, že to vidí takto, lebo ma tých pacientov viac

tina4931
16. júl 2021

@luccija Veď o tom to je. Že sa neprihliada na individualitu. Pritom každý človek je iný. Mrzí ma ten postoj, ktorý nás označuje za antivaxerov a iné ani nebudem menovať. Ale veď tisíc ľudí, tisíc možností, variant.....Ja by som si priala nemožné - proste ponechať očkovanie na jednotlivcovi - ako individuálnej, svojprávnej, samostatnej bytosti, ktorá má svoju intuíciu, poznatky o sebe (tí vnímavejší), a hlavne myslím, že človek za tie roky akosi dokáže vnímať seba - čo mu prospieva, škodí a pod. Určite sú ľudia, čo to nevnímajú, ale aj tí, čo áno... a myslím, že ak sa človek o seba stará nezávisle od všeličoho, má právo sa rozhodnúť ako naložiť so zdravím. Neviem, naozaj neviem čo je zlé na tom , aby sa človek rozhodol sám - veď je toľko determinantov, a naozaj tu nik iný nemá toľko k tomu čo povedať, ako jednotlivec sám.

tina4931
16. júl 2021

@luccija Moja Dr. po tetanovke mala podozrenie na sklero. multiplex. Zatiaľ z MRI sa nepotvrdila...Mám také stavy, čo som predtým nikdy nemala. A to "len" tetanovka. Ale zlý KO stále a nikto nevie príčinu. Pred očkovaním nikdy nič. A to "Len" tetanovka.

luccija
16. júl 2021

@tina4931 ako sa Ti prejavuje zlý stav?kamarátka sa bála SM trpla jej polka tela, nevládala na nohy, mri, vyšetrenia cievy všetko dobre nakoniec tá klasická tetania.Pol roka vysoké dávky magnezia,vápnik, viac športuje a je preč únava aj všetky zle prejavy.Len...toto všetko pokým človek absolvuje aj psychicky ochorie čo sa boji čo mu je.

tina4931
16. júl 2021

@luccija Ja nechcem konšpirovať, určite ma tu tak označia. Ale do 40-tky som nemala žiadne problémy, Skl. mult.sa z MRI nepotvrdila, ale ten rok mi je subjektívne zle, aj labor. výsledky. zlé FW, leukocyty, slabost, uzliny mám zv. zapálené, absolvovala som všeličo (panor. RTG., zubov, sono krku, dutín, rozbor krvný borelka, mononukl., ASLO , všetko. A nevedia čo, ale je to po tetanovke. Nikdy pred tým mi nič nebolo. A také stavy, že som zakopávala o veci, nevedela som stisnúť predmet v ruke. Proste totálna slabosť končatín.

luccija
16. júl 2021

@tina4931 a tá borelióza bola robená tým dobrým testom do hĺbky?nakoniec takéto veci ukončia ako chronicky unavovy syndróm a trap sa sám.

tina4931
16. júl 2021

@luccija nie, bežný bor. test. nie ten špecifický. Ale vieš, človek sa ako-tak pozná, a neverím na borel. v mojom prípade. Naozaj mám pocit, že absentuje individualita. Iste, sú ľudia, ktorí potrebujú pomôcť......je to na rozpoznaní a to je kľúčové.

tina4931
16. júl 2021

@tina4931 nech je akokoľvek, ja verím a vsádzam na "individualitu"". Ale to som ja. Iba ja.

portret7
16. júl 2021

@tina4931 čo ti spustila tetanovka? Dakujem

tina4931
16. júl 2021

@portret7 Nikdy v živote som nemala problém s uzlinami, ani ako dieťa. NIKDY. Od vakcíny neustále zvačšenie a bolestivé uzliny, zlý KO, a výsledky negat. - zubné, sono krku , krčné a pod. Po roku nevedia čo mi je, riešim to sama. Predpísané ATB, ale nevie na čo, neberiem. OK, ja som ja, niekto to berie možno inak. Ja nesúdim.

tina4931
16. júl 2021

@portret7 Ale je to presne po tetanovke, dovtedy som nepociťovala žiadne problémy. Lekár mi to nepotvrdi, ani som sa radšej nepýtla. _Ale hádam sa ako tak poznám a dbám na sebas.

luccija
16. júl 2021

@tina4931 a ten zlý KO čo znamená čo máš zvýšené?tie uzliny a KO môže znamenať, že tebou prešiel vírus a to je následok.Brali Ti krv na reumu, keď píšeš o ťažkých nohách?dala by som si spraviť ten lepší test na borelku.Chlamydie a všetky odbery robené?zlatý stafylokok nie je vo vyteroch?

tina4931
16. júl 2021

@luccija Všetky tieto vyšetrenia mám☹ Lekárka nevie čo už. Bola som aj MRI mozgu nič. Proste dala mi ATB širokospektr.a nevie na čo presne. Mám všetko, aj borel., toxoplazm., výtery z krčného, sono, panor. rtg. zubov, gynekol........

majuska1515
autor
30. júl 2021

@luccija a nevies mi povedat, mozem s menierom lietat? V lietadle…idem o tyzden na dovolenku a dufam ze mi let nezhorsi stav. Nemas skusenost?

luccija
30. júl 2021

@majuska1515 vôbec netuším, ale určite áno veď veľa ľudí tým trpi