Očkovanie proti chrípke - priepustka

lea1999
14. dec 2023

Dobrý deň,

Zajtra sa idem dať očkovať proti chrípke. Ako mi platí priepustka? Mám tam ísť 11:45 na koľko platí priepustka od lekára? Píše tam cas kedy prídem? Ďakujem

zuzanaete
14. dec 2023

Lekar tam cas nepise. Podla zakona je to na nevyhnutny cas osetrenia. Realita v niektorych firmach, ze je to podla tvojho rozhodnutia. Cize mozes byt u lekara akoze cely den. A potom su firmy, ktore sa tvaria, ze paragraf na osetrenie ani neexistuje.

mikadooo
14. dec 2023

@lea1999 lekári môžu a nemusia napísať. My si štandardne nahlasujeme čas od kedy sme odišli z roboty, kým sme sa nevrátili. Na jedného lekára nám akceptujú max 4h, ak na priepustke lekár nenapíše iný čas. (ak by mi dr napísala celý deň, tak platí celý deň, napríklad pri deťoch mi to pediater vždy ponúkne, či chcem celý deň alebo netreba). Ale každá firma to môže mať ináč.

lea1999
autor
14. dec 2023

@zuzanaete no pretože pracujem v škole a k lekárovi cestujem, nie dlho ale od domu k doktorovi je to hodinka a išla by som tam na dve tri hodiny do prace a decká už chodia na vianočné trhy a nie je tam koho učiť tak preto sa pytam

viestta
14. dec 2023

@lea1999 presnu odpoved ti da tvoj zamestnavatel, kolko hodin ti akceptuje. ZP pise na cas nevyhnutne nutny, ale v tomto co firma, to ine pravidla, takze riad sa podla toho ako to ma zauzivane tvoj zamestnavatel