Očkovanie 16-mesačného dieťaťa na TBC.

alenka2101
7. feb 2020

Prosim vas ockovat,alebo neockovat 16 mesacne dieta proti tbc?

fineta
7. feb 2020

@alenka2101 a ci tak opýtať sa pediatricky svojho drobca? Určite Vám dá erudovanejsiu odpoveď ako Dr. MK 🙏🤦‍♀️

martinals
7. feb 2020

Ahoj, neviem či je očkovanie proti TBC povinné ale moje detičky majú všetky povinné očkovania a ešte nepovinné proti rota vírusom.

alenka2101
autor
7. feb 2020

@martinals tbc nie je povinne..ostatne ockovania ma aj povinne aj nepovinne😊

martinals
7. feb 2020

Nechcem ovplyvňovať, skús sa poradiť s pediatrom,ja by som asi TBC nedávala, pravdepodobnosť nákazy je veľmi malá skôr žiadna, možno ak by sa vyskytla u vás v rodine. Ja som chcela dať očkovanie proti kiahnam Dr mi to vyhovoril. Dcérka kiahne síce mala ale nie viac ako 30 abez komplikácie, takže som rada nakoniec, že som sa dala odhovorit. Každé očkovanie predstavuje aj určité riziko, tak je dobré zvážiť prínos 😉

heln
7. feb 2020

Uvaz v akom byvate prostredi. Ak byvate v podunajskych biskupiciach pri nemocnici kde sa lieci tbc, ak byvate v blizkosti miesta kde sa casto zdrziavaju bezdomovci, tak daj, tam existuje riziko nakazy. Ale jasne, porad sa s pediatrom.

marci77
7. feb 2020

pred 8rokmi bolo ockovanie proti TBC povinne a ockovali este v nemocnici pri narodeni. Potom to zrusili, ale rozpravala som sa s lekarkou a na tbc staci napriklad, ze niekto vo vytahu zakasle a mozete to dostat .... tak tiez teraz vaham, ci dat, ci nedat ....a ak dat, kedy

zitaje
7. feb 2020

@marci77 ja viem naopak tak, že tbc sa nedá chytiť ani v mhd, musel by byť človek s chorým v intenzívnejšom kontakte, napr. spoločná kancelária a pod.

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marci77
7. feb 2020

@carimari to preockovanie v 5rokoch zivota je MMR vakcina, nie TBC

TBC momentalne urcite nie je povinna, mam 15mesacne dieta, vsetky ockovania mame za sebou (hexavakcina, pneumokoky, MMR), ale toto TBC je dobrovolne

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
belllinka
7. feb 2020

@marci77 Precitaj si, preco sa toto ockovanie zrusilo. A neboj sa, tvoje dieta to nechyti, ak niekto v jeho blizkosti zakasle 🙄 nonsens uz toto....

evittam
8. feb 2020

@marci77 V 5.roku sa preockovava zaskrt, tetanus, čierny kasel , detska obrna. MMR az v 11.roku.😉

zitaje
8. feb 2020

@evittam to preockovanie mmr v 11.roku ale teraz zmenili, nie? Tak, že aj mmr sa po novom preočkováva v 5.r.

evittam
8. feb 2020

@zitaje Neviem, nakoľko to neriešim. Doteraz to bolo ako píšem.

zitaje
8. feb 2020

@evittam ja som niečo zachytila v súvislosti s tým že sa neschválil ten zákon, že do škôlky vezmú len očkované deti. Tak že zmenili aspoň vek preočkovania mmr, aby boli škôlkari chránení 😁 neviem odkedy to má byť... ale keďže ani ja neočkujem a teda nepreočkovávam, tak mi to nejak neutkvelo.

tominko2612
19. mar 2021

moja skusenost s ockovanim proti TBC. dcera sa narodila v rumunsku, kde sa proti tbc ockuje. dnes ma 2 roky, sme na slovensku a mali podozrenie na toto ochorenie. spravili jej test na protilatky a cuduj sa svete uplna 0. lekarka mi povedala, ze ockovanie teda vobec nezareagovalo a aj ked ockovana bola, tak akoby ani nebola.