Očkovaná osoba s pozitívnym testom a bez príznakov

mauduska
19. okt 2021

Ahojte, v blízkom okolí mám situáciu, že sa stretla moja kamarátka s druhou kamarátkou v nedeľu poobede. Potom večer si jedna z nich, volajme ju Sabrina robila test a zistila, že je pozitívny. Sabrina je ale očkovaná a nemá nijaké príznaky, preto si myslí, že nemusí byť v karanténe... (čo sa mi zdá blbosť). Ďalšia vec je, že tá druhá kamarátka, volajme ju Ľudmila, s ňou teda bola, očkovaná NIE je a samotesty čo si zatiaľ robila (2) má negatívne.

Moje otázky sú:
Má Sabrina povinnosť karantény?
Má Ľudmila povinnosť karantény do piateho dňa po kontakte a potom PCR?

Vďaka!

sasa1310
19. okt 2021

obe sú v povinnej karanténe

mauduska
autor
19. okt 2021

@sasa1310 vďaka, aj som si myslela 🙂

mogaa
19. okt 2021

@mauduska takto očkovaná osoba pokiaľ nemá príznaky - enmusí sa testovať ani ak príde do kontaktu s pozitívnym.....a povinnosť ostať v karanténe majú obe len ak boli na oficiálnom teste....teda ak si ho obe robili len doma, tak nie , ani jedna z nich nie je povinná ostať v karanténe, nakoľko oficiálne pozitívna nie je ani jedna.....ono je to potom už na ich charaktere, ak zistím doma že som pozitívna, tak či ostanem v karanténe alebo budem riskovať že niekoho nakazím...

mogaa
19. okt 2021

@mauduska takže povinnosť ostať v karanténe má len ten čo má oficiálne pozitívny výsledok

zooeynka
19. okt 2021

@mauduska "sabrina"si robila test len tak zo srandy? Ockovana Sabrina asi uplne bez priznakov nebola ked sa otestovala, nie?

mauduska
autor
19. okt 2021

@mogaa no hej, to je jasné, že pokiaľ to nenahlásim, tak karanténu nemám.. Ale štát nariaďuje karanténu aj takýmto ľuďom, potom ide len o to, či ju dodržia a prihlásia sa na PCR alebo nie..
ďakujem ti! 🙂

mauduska
autor
19. okt 2021

@zooeynka mne bolo povedané, že príznaky nemá, potom že má a potom, že nemá. Či si robila test preto, že bola s viacerými ľuďmi alebo preto, že sa necítila dobre, to neviem. Každopádne bol test pozitívny.

lienka.7
19. okt 2021

@mauduska pokial ho ma urobeny oficialne, a je pozitivna, musi byt v karantene ci je ocko alebo neocko...
Pokial si ho robila len tak doma, je to na jej charaktere a svedomi. Potom sa ale nedivme ze sme v takej r.... v akej sme 👌👌👌

maciatkolulu
19. okt 2021

@mauduska to je vtip🤣🤣🤣, takže sabrina si len tak na spestrenie večera robila test, niekto číta knihu, iný pozerá film a niekto sa testuje, no dobre, potom jej test ukáže pozitivitu, apropo, robila len jeden, lebo Ľuda robila dva🤣🤣🤣a po slovensky sere na (sabrina) karantenu. Pozor je pandeeeemia, len očkovaní sú nesmrtelni. Na nich neplatí už dokonca ani pozitívny test, nič. Nemám slov.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
namornicka
19. okt 2021

Ja pokial spravne rozumuem opatreniam tak ockovany clovek ma vynimku z testovania aj z katanteny. Ak sa nieco zmenilo tak som nezachytila. Cize napr aj ziaci v triede ak su v kontakte s pozitivnym spoluziakom tak ockovani nemusia ostat v karantene, toto je info zo skoly.

maciatkolulu
19. okt 2021

@namornicka neuveriteľná debilina....co uz

namornicka
19. okt 2021

@maciatkolulu co je debilina? Tie opatrenia? No ano, len takto to nastavili a vela ludi, hlavne mladych, sa dalo ockovat aby malo pokoj. Aj v inych krajinach to takto funguje, to nie je len slovensky folklor.

zuzkaa1991
19. okt 2021

@mauduska nee očkovana bez príznakov nemusi but v karantene akurát sme sa dnes o tom bavili kedze mame v rodine svagor. Schytal koronu v nedeľu ag pozit ale uz na druhy den nemenej priznakov mal dnes skoro nic zajtra ma pcr ak vyjde neg ukonci karantenu jeho zena svagrina je tiez očkovana bez príznakov zatial tak jej sa karantena netyka dnes im volali z hygieny a to povedali im .co mi tiez pride mimo logiky

maciatkolulu
19. okt 2021

@namornicka v ktorých?

vivincek
19. okt 2021

podla mna by mala ostat doma,aj ked je ockovana.ak si test robila,lebo sa necitila dobre-to znamena,ze priznaky nejake su - a ak vysiel pozitivny,mala by ostat doma a objednat sa na PCR. Ale to uz je asi viac o zodpovednosti voci ostatnym,lebo ak je pozitivna,nakazit moze ci ockovanych,ci neockovanych....

nevenka
20. okt 2021

@lienka.7 hej, mali sme zo skoly karantenu, na 5-ty den od posledneho kontaktu sme syna doma otestovali, bol negat., bez priznakov, ale sedel doma na zadku. Ostatni spoluziaci behali po vonku poniektori ako keby mali prazdniny. Distancne mali 2 vyucovacie hodiny zrana. Nuz...🙄

mogaa
20. okt 2021

ono premoriť sa musíme tak či tak.....a račej skôr ako v zime, lebo vtedy by to naozaj nemocnice nemuseli vládať.....ono môj názor na celé toto divadlo je, že august- september sa mal nechať bez všetkých obmedzení a bolo by po premorení a zvládli by to aj nemocnice....v teplom počasí je lepšia imunita, ľudia sú viac vonku, vírus sa šíri pomalšie...teraz keď je delta to mali "pustiť"v lete a už by sme boli premorení všetci...

vivincek
20. okt 2021

@nevenka aj my presne to iste....zajtra mu konci karantena a pustila som ho behat len von na dvor,nikde mimo.....

vivincek
20. okt 2021

ja si tiez myslim,ze tym asi vsetci prejdeme,len paradox je,ked uz su nejake opatrenia nastavene (ci uz zmyselne ci nezmyselne),dodrziavat by sa mali....ako k tomu pride ta neockovana kamoska,co respektuje co ma, pokym jej ockovana kamaratka si robi co chce s vedomim priznakov a pozitivneho testu (lebo ako som pisala-moj nazor- ak si robila test,priznaky urcite boli,nerobila si ho len tak z dlhej chvile)....potom sa cudujeme,ze ludia maju uz toho plne zuby....si teraz predstavme situaciu,ze neockovana kamoska sa chce objednat na PCR test,kde by mala vypisat kontakt, s akou pozitivnou osobou sa stretla.....vypise tu Sabrinu....kto komu potom urobi zle? je to zacarovany kruh.....

jami33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
namornicka
20. okt 2021

@maciatkolulu ze sa ockovani netestuju? No napr. co ja mam skusenost tak Taliansko a Francuzsko, vsade pytaju digitalny covid pas a ked tam mas vakcinu tak nechcu test. Ale mozno sa nerozumieme, ze ty sa pytas na nieco a ja odpovedam na nieco ine 😀